Tisztelt Hozzáértők!
Iskolánknak már 2008. szept. 1-jétől módosítania kellett volna alapító okiratát, meghatározva pontosan, milyen SNI gyerekeket lát el. Hogyan célszerű írni az alapító okiratban és mit?
Ellátunk enyhe értelmi fogyatékost, enyhén nagyothallót, a többi kategóriát mind a 29 a.) pontból, a b.) pontból meg mindenkit.
Köszönöm!!!
Segítséget kérek
- hogabi
- Moderátor

- Hozzászólások: 1241
- Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
- Tartózkodási hely: Vöröstó
- Adott: 1 köszönetet
- Kapcsolat:
Re: Segítséget kérek
szildike67 kérése
Sziasztok!
A Goodenaugh-rajzteszt kiértékelésének szempontsorára lenne szükségem, ha el tudná valaki küldeni megköszönném..
Sziasztok!
A Goodenaugh-rajzteszt kiértékelésének szempontsorára lenne szükségem, ha el tudná valaki küldeni megköszönném..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2008.11.25. 06:56-kor.
Ok: Ebben a témában már van egy topik, így áthelyeztem
Ok: Ebben a témában már van egy topik, így áthelyeztem
Gabi
"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
-
Marianna
Re: Segítséget kérek
Kedves Jujiabf!
Az együttnevelhetőséget az SZB állapítja meg-ezt szakértői véleményben rögzíti. 14/1994.(VI.24.)MKM rendelet 14.§ (1/d)
Az együttnevelhetőségnek -szakmai
- működési kritériumai vannak
A fenntartó az alapító okiratban határozza meg a sajátos nevelési igényű gyermekek/ tanulók integrált formában történő nevelését/ oktatatását- legyen egyértelmű és konkrét a vállalt feladat!
Ktv.30.§(3) ..... a gyógypedagógiai nevelésben -oktatásban résztvevő intézményeknek rendelkeznie kell azokkal a személyi és tárgyi feltételekkel, amelyek az SNI gyermekek/tanulók eü. és pedagógiai célú habilitációs és rehabilitációs ellátásához szükségesek.
Tehát minden olyat felvállalhattok amihez adottak a feltételek. Jól át kell gondolni, hiszen ha olyan dolgot is belevesztek ami most még nincs, de majd előfordulhat, akkor ahhoz nektek kell a feltételeket biztosítani. Ezért legyen egyértelmű és konkrét a vállalt feladat! Remélem segítettem! Üdv.: Marianna
Az együttnevelhetőséget az SZB állapítja meg-ezt szakértői véleményben rögzíti. 14/1994.(VI.24.)MKM rendelet 14.§ (1/d)
Az együttnevelhetőségnek -szakmai
- működési kritériumai vannak
A fenntartó az alapító okiratban határozza meg a sajátos nevelési igényű gyermekek/ tanulók integrált formában történő nevelését/ oktatatását- legyen egyértelmű és konkrét a vállalt feladat!
Ktv.30.§(3) ..... a gyógypedagógiai nevelésben -oktatásban résztvevő intézményeknek rendelkeznie kell azokkal a személyi és tárgyi feltételekkel, amelyek az SNI gyermekek/tanulók eü. és pedagógiai célú habilitációs és rehabilitációs ellátásához szükségesek.
Tehát minden olyat felvállalhattok amihez adottak a feltételek. Jól át kell gondolni, hiszen ha olyan dolgot is belevesztek ami most még nincs, de majd előfordulhat, akkor ahhoz nektek kell a feltételeket biztosítani. Ezért legyen egyértelmű és konkrét a vállalt feladat! Remélem segítettem! Üdv.: Marianna
-
szlujzi
Re: Segítséget kérek
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, szerintetek egy csoporton belül lehet-e értelmi fogyatékos és diszlexsziás, diszkalkuliás gyereket fejleszteni. Hol található erre vonatkozó törvény? ( 5 ért. fogy. +3 diszes gyerek)
Aki tud segítsen! Ha lehet, a 3 rehab órát meg lehet-e osztani köztük? (1,5- 1,5 vagy 2-1)
Segítségeteket előre is köszönöm: Lujzi
Szeretném megkérdezni, szerintetek egy csoporton belül lehet-e értelmi fogyatékos és diszlexsziás, diszkalkuliás gyereket fejleszteni. Hol található erre vonatkozó törvény? ( 5 ért. fogy. +3 diszes gyerek)
Aki tud segítsen! Ha lehet, a 3 rehab órát meg lehet-e osztani köztük? (1,5- 1,5 vagy 2-1)
Segítségeteket előre is köszönöm: Lujzi
-
Marianna
Re: Segítséget kérek
Szia Szlujzi!
Kérdés ! Az ért. fogy. gyerekekkel ki foglalkozik nálatok? Ők nem spec. tanterv szerint tanulnak? Vagy van valamilyen diszes problémájuk, ami miatt még külön is kell velük fogalkozni. A törvény azt mondja, hogy lehetőleg a hasonló problémákkal küzdő gyermekek kerüljenek egy csoportba. De lehet hogy ez nálatok nem valósítható meg!?
Válaszolj! Próbálok segíteni! Üdv. Marianna
Kérdés ! Az ért. fogy. gyerekekkel ki foglalkozik nálatok? Ők nem spec. tanterv szerint tanulnak? Vagy van valamilyen diszes problémájuk, ami miatt még külön is kell velük fogalkozni. A törvény azt mondja, hogy lehetőleg a hasonló problémákkal küzdő gyermekek kerüljenek egy csoportba. De lehet hogy ez nálatok nem valósítható meg!?
Válaszolj! Próbálok segíteni! Üdv. Marianna
-
szlujzi
Re: Segítséget kérek
Szia Marianna!
Az iskolában az ért. fogy.-os gyerekek integrálva vannak 4. 5. 6. 7. osztályban. A rehab. órákat (3) egy gyp.-us tartja számukra és segít a nevelőknek is. Most hozzájuk akarják a diszes gyerekeket is csatlakoztatni, mert nincsenek 8-an.
Ő azt mondja, így igazán nem lehet megoldani. Eddig a diszeseket fejlesztő látta el.
Az iskolában az ért. fogy.-os gyerekek integrálva vannak 4. 5. 6. 7. osztályban. A rehab. órákat (3) egy gyp.-us tartja számukra és segít a nevelőknek is. Most hozzájuk akarják a diszes gyerekeket is csatlakoztatni, mert nincsenek 8-an.
Ő azt mondja, így igazán nem lehet megoldani. Eddig a diszeseket fejlesztő látta el.
-
Marianna
Re: Segítséget kérek
Szia Szlujzi!
Az erre vonatkozó törvényt megtalálod a honlapon a Törvények résznél pl. Az SNI-tanulók ellátásánál is.Azt olvasd el és hát szerintem ez megállapodás kérdése is. Mert hát szóval 8 gyerekkel foglalkozni!!!??? Én 5-tel foglalkozom egy csoportban de....... hát nem az igazi! Ha érted mire gondolok. Nem értem miért ragaszkodnak a 8 főhöz egy csoportban! Valakinek nincs ki az óraszáma?! Számomra kérdéses, hogy miközben az ért, fogy . gyerekek spec. tanterv szerint tanulgatnak (ami éppen elég) , addig hogyan tud a diszesekkel is közben foglalkozni a pedagógus!? Üdv.: Marianna
Az erre vonatkozó törvényt megtalálod a honlapon a Törvények résznél pl. Az SNI-tanulók ellátásánál is.Azt olvasd el és hát szerintem ez megállapodás kérdése is. Mert hát szóval 8 gyerekkel foglalkozni!!!??? Én 5-tel foglalkozom egy csoportban de....... hát nem az igazi! Ha érted mire gondolok. Nem értem miért ragaszkodnak a 8 főhöz egy csoportban! Valakinek nincs ki az óraszáma?! Számomra kérdéses, hogy miközben az ért, fogy . gyerekek spec. tanterv szerint tanulgatnak (ami éppen elég) , addig hogyan tud a diszesekkel is közben foglalkozni a pedagógus!? Üdv.: Marianna
-
hudnik
Segítséget kérek
Sziasztok,
tudna nekem abban segiteni valaki, hogy ezzel a nyolcas osztoval hogyan tudom kiszamolni, hogy ha van ot sni-s gyerekem --igaz abbol egy dyscalculias a tobbi dyslexias--, akkor nekik hany fejleszto ora jut;
Koszonom,
Hudra Nikoletta
tudna nekem abban segiteni valaki, hogy ezzel a nyolcas osztoval hogyan tudom kiszamolni, hogy ha van ot sni-s gyerekem --igaz abbol egy dyscalculias a tobbi dyslexias--, akkor nekik hany fejleszto ora jut;
Koszonom,
Hudra Nikoletta
- hogabi
- Moderátor

- Hozzászólások: 1241
- Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
- Tartózkodási hely: Vöröstó
- Adott: 1 köszönetet
- Kapcsolat:
Re: Segítséget kérek
Szia Nikolett!
Mindenképpen a gyerek össz. óraszámának 15 %-a. Az kb. 3 óra hetente.
A nyolcassal meg úgy kell számolni: pl. van 26 gyerek, 26:8=3, azaz 3 csoport és marad 2 gyerek. a fennmaradó két gyerek is egy csoport. Természetesen jobb, ha a "hasonszőrűek" és a korosztályok figyelembe vannak véve és arányosan elosztva.
Amúgy nagy marhaság az egész 8-as fő, valaki leírta, azóta ezen lovagol aki csak tud.... 8 fő, már nem egyéni fejlesztés - szerintem. Erről sajnos mi tehetünk.
BUÉK!
Gabi
Mindenképpen a gyerek össz. óraszámának 15 %-a. Az kb. 3 óra hetente.
A nyolcassal meg úgy kell számolni: pl. van 26 gyerek, 26:8=3, azaz 3 csoport és marad 2 gyerek. a fennmaradó két gyerek is egy csoport. Természetesen jobb, ha a "hasonszőrűek" és a korosztályok figyelembe vannak véve és arányosan elosztva.
Amúgy nagy marhaság az egész 8-as fő, valaki leírta, azóta ezen lovagol aki csak tud.... 8 fő, már nem egyéni fejlesztés - szerintem. Erről sajnos mi tehetünk.
BUÉK!
Gabi
Gabi
"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
-
hudnik
Re: Segítséget kérek
Szia,
tehat akkor az integralt osztalyba is, ha van ket gyerek, akkor ugy sazamolok vele,, mintha az egfösz osztalyt fejlesztenem kene? Mondjuk van egy 24 fos osztalyom, abban van ket sni-s. Osszesen van negy, de azok masik oszatylba jarnak. Akkor mi erre a keplet?
Tudom, hogy ez hulye kerdes, eddig en is kiscsoportban heti harom oraban fejlesztettem, de most jott ket uj sni-s, anmi nagyon megdobna a ttuloramat es a fonokom nem orulne nemki. Ezert keresek valami konkret kepletet vagy magaraazatot, merrt vele meg az uj orarendemet nem kozoltem, ami kemeny anyagi problemakat vet fel.
Koszi,
niki
tehat akkor az integralt osztalyba is, ha van ket gyerek, akkor ugy sazamolok vele,, mintha az egfösz osztalyt fejlesztenem kene? Mondjuk van egy 24 fos osztalyom, abban van ket sni-s. Osszesen van negy, de azok masik oszatylba jarnak. Akkor mi erre a keplet?
Tudom, hogy ez hulye kerdes, eddig en is kiscsoportban heti harom oraban fejlesztettem, de most jott ket uj sni-s, anmi nagyon megdobna a ttuloramat es a fonokom nem orulne nemki. Ezert keresek valami konkret kepletet vagy magaraazatot, merrt vele meg az uj orarendemet nem kozoltem, ami kemeny anyagi problemakat vet fel.
Koszi,
niki