Oldal: 1 / 1

Év végi felmérések

Elküldve: 2010.05.29. 20:31
Szerző: andapand
Sziasztok!

Tudna-e segíteni valaki, hogy hol találhatok az enyhe ért.fogy. tanulók számára év végi felméréseket? ( Magyar, matematika, történelem, természetismeret)

köszönettel: A.

Re: Év végi felmérések

Elküldve: 2010.05.29. 21:47
Szerző: Laci
Van már sni-seknek készült központi felmérés minden páros osztályfoknak. Mi is ezt használjuk. Nem mondom, hogy tökéletes, de elmegy (fppi, matek, szövegértés-olvasás).
Ha csak néhány gyereknek kell, akkor célszerű összeállitani a tananyagnak és a gyerek képességeinek megfelelően.
Laci

Re: Év végi felmérések

Elküldve: 2010.05.29. 21:53
Szerző: andapand
Laci! Köszönöm, és hol találhatom meg ezeket az anyagokat?
üdv: A. :)

Re: Év végi felmérések

Elküldve: 2010.05.29. 22:10
Szerző: Laci
Hát az ideiről már lekéstél, áprilisban volt.
www.fppti.hu cimen nézz körül, e-mail-ben biztosan kapsz némi tájékoztatást.
L

Re: Év végi felmérések

Elküldve: 2010.05.29. 22:40
Szerző: Zsuzsi
A - Laci által ajánlott - honlapon fenn van az anyag, de az nem év végi felmérés, hanem kompetenciamérés, amivel nem tudod ellenőrizni a tárgyi ismereteket.
Ha mindenáron ragaszkodsz a tárgyi tudás méréséhez, valóban az lenne a legszerencsésebb, ha Te magad állítanál össze az általad tanított ismeretekből feladatsorokat, mert a gyerek számára így tisztességes.

Viszont pedagógiai szempontból jobb lenne a kompetenciamérő lap, mert nem tartom szerencsésnek az egész éves anyag számonkérését egy-egy dolgozatban, sni gyerekeknél meg pláne nem. A lezáráshoz legyenek elegek az év közben megszerzett jegyek.
Legalábbis szerintem.
Zsuzsi