Fejlesztő foglalkozások

Avatar
Éva

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Éva »

Kérdésem lenne a Difer felmérésről!
Nálunk eddig minden elsőst felmértünk, és év végén ismét megnéztük a készségeket. Ettől a tanévtől a logopédus véleménye alapján kell, ill. lehet felmérni néhány kicsit. Máshol ez hogy van?
Köszi, Éva
Avatar
nagyfilivi

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: nagyfilivi »

szia Éva!
Nálunk 5 ,az osztáylfőnök által kiválasztott gyermeket mérünk fel,és nem szoktuk megismételni év végén.
Legalábbis eddig még így volt,nem szóltak,hogy változás lenne,de majd rákérdezek.
Livi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Jó kis cikket találtam a korai fejlesztés körüli káoszról.
Érdemes elolvasni.
Dóri
http://www.komment.hu/tartalom/20100817 ... uzlet.html
Avatar
parfum72

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: parfum72 »

Kedves Dóri!

Én egy más dologban szeretném a véleményed kérni. Szeptembertől az ELTE PPK-n középiskolai tanárként, fejleztőpedagógus szakirányú 2 éves továbbképzésre iratkoztam, mert nagyon érdekel a dolog :-). Egy Bárczi-n 4 évet tanult gyógypedagógus ismerősöm kissé megijesztett, hogy ők "nem szeretik" a fejlesztőpedagógusokat, mert "elveszi kenyerüket" és hogy valamilyen törvény van kibontakozóban, ami nagyon le fogja korlátozni a fejlesztők lehetőségeit iskolán belül.
Ez kissé elriasztott, mert 2 gyerek mellett 4 év egyetem után nem lenne erőm még 4 év gyógypedagógus képzésre.
Előre is köszi, ha felvilágosítanál...
Üdv, Orsi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Ha egyetemi továbbképzésre iratkoztál, akkor szakvizsgázott fejlesztő leszel.
Nem rossz, de a gyp végzettség szélesebb körben használható.
Fejlesztőként csak a normál övezetbe tartozó gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozhatsz, míg gyp tanárként a fogyikkal is. Mondjuk a szaknak megfelelően.
Szóval a lehetőségek nem egyformák.
Ha mégis gyp-re mennél, akkor biztosan elfogadnak vizsgákat, esetleg éveket? Meg kellene konkrétan kérdezned a Bárczin.
Dóri
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Ja, és mégegy.
Korlátozások valóban lesznek, de ezek a gyorstalpaló tanfolyamocskákra vonatkoznak.
Dóri
Avatar
parfum72

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: parfum72 »

Köszi a választ!

Sajnos nem sokat fogadnának el, mert matematika tanár vagyok :-).Más dolog, esetleg azt tudod, hogy ennek elvégzésével a közalkalmazotti besorolásom változna?
Köszi.
Üdv, Orsi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Orsi!
A pedagógiai alaptantárgyakat biztosan elfogadják.
Fizetés szempontjából akkor jársz jobban, ha az egyetemi végzettséged mellé szerzed a szakvizsgát és ebben a munkakörben dolgozol. Vagyis gimnáziumi tanári/fejlesztői munkakörben vagy (H,I)
Ha gyp főiskolát végeztél és fogyi gyerekeket tanítasz, akkor ez már más fizetési kategória (F).
Ha a gyp mellé szakvizsgázik valaki az G kategória.
(Ha tévedek, valaki biztos kijavít.)
Mindig csak azt a végzettséget veszik figyelembe, amiben az ember dolgozik.
Pl. ha valaki dr, de a munkaköre utcaseprő, hát nem a doktori címe után fog fizut kapni.
Dóri
Avatar
parfum72

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: parfum72 »

Én is így sejtettem. De ha csak fejlesztőként kezdek el majd dolgozni, figyelembe veszik a besorolásnál a 15 év munkaidőt, mint matektanár, vagy elölről kell kezdenem és ha ez 2 éves szakképzés, de egyetem utáni, akkor vajon az egyetemi besoroláshoz kerül? Szóval kusza nekem a dolog :-)
Avatar
Panni

Re: Fejlesztő foglalkozások

Hozzászólás Szerző: Panni »

Orsi!


Az eddig ledolgozót éveidet nem veszik el.
A besorolás marad csak a kategória változik.
pl. te most vagy a F 5-ben átkerülhetsz a G 5-be.

Az évek azok meg maradnak, mért is vennék el?

Panni
Válasz küldése