integráció...

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Móni!
Nem értem? Csak őt nem akarják integrálni és a többit igen?? Papírján rajta van, hogy nem integrálható? A kollégák nem akarják fogadni?
Sok-sok kérdésem lenne.......
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hosemoni

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: hosemoni »

Szia Gabi! Megértem a sok kérdésed, nekem is volt annak idején, amikor odamentem. Csak ez a kislány középsúlyos, a többi enyhe volt a csoportomban. Papírján rajta van, hogy integrálható! A többit is csak szükségből integrálnák, mert egy szakértői vizsgálat ezt kikényszeríteni látszik. Az utolsó löketként kettőt elvitt közülük a Gyámügy, tehát három enyhe és egy középsúlyos tanulóról van szó. Más integrált gyerekeink is vannak, akik nem voltak ennyire problémásak, ill. szerintem a vezetés is látja, hogy jobb, ha elsőben kezdik, mint később. Tehát mi vagyunk a "maradék" , akikkel mindig sok volt a baj, akikkel a szülők sem törődtek. A kollégák a sok magatartásprobléma miatt már nem örülnek az efféle változásoknak. Nehéz ügy, néha már magam sem tudom, mit gondoljak.
Köszönöm a reagálásodat!
Móni
Avatar
hosemoni

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: hosemoni »

Szia Gabi! Helyesbítek. Elnéztem az egyik szakvéleményt a középsúlyosomnál, akkor volt integrálható, amikor még enyhének diagnosztizálták. Most nem, de ott van a suliban, jegyzői határozattal, mert a szülő nem akarta elvinni a kijelölt intézménybe.
Móni
Avatar
dezideria

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: dezideria »

Sziasztok!Gyógyped aszisztens vagyok ,jelenleg gyesen.A saját gyermekeimen kívül még 3 gyermeket nevelek/4, 4,5, 5 évesek/.Az 5 évest most nyilvánították sni a kategóriába.Nem is a hiperaktivitás dominál nála hanem inkább a magatartás zavar,de már gyógyszert is szed rá így elég ritkán jelentkezik.Könnyen motiválható,bevonható a feladatokba,107 azIQ-ja.Mondjuk igényli a felnőtt társaságot és szeret a középpontba lenni.A nevelési tanácsadóba a pszihológus tovább sem akarta küldeni,de mi erősködtünk,hogy biztos azért akar bennünket kitenni az óvónéni ,mert kellene a plussz fejkóta.Most meg van és most meg ezért akar kitenni minket,hogy nincs benne az alapító okiratban.Másik óvóda nagyon messze lenne amúgy is ez már a második óvódája/nem az sni miatt/.Kérdésem ,hogy kiteheti-e a gyereket,ha én maszek úton gyógypedagógussal közösen megoldom a fejlesztését?A TKVSZB leírta,hogy elfogadja az óvódán kívüli fejlesztést,ha az óvódában nem megoldható.Válaszotokat előre is köszönöm.
dezideria
Avatar
anita76

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: anita76 »

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hol találom, melyik törvényben, hogy egy osztálylétszámban hány SNI-s tanulót oktathatunk integrálva.
Avatar
karnismari

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Szia Anita!
Törvényszámot nem találtam, de a szövege: "SNI-s gyermekek felvételénél úgy kell eljárni, hogy számuk osztályonként nem haladhatja meg az osztálylétszám 20 %-át."
Avatar
Zsuzsi

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

A törvényben szerintem ez nincs számszerűsítve, én a Függeléket néztem, amely az sni gyerekek ellátásáról szól. Ezt a választ találtam:
"A SNI-tanulók aránya: kedvezõen szervezhetõ, ha a 15% fölé nem emelkedik. 4-5 fõ esetén kis létszámú osztályban megvalósuló ellátás biztosítja optimálisan a fejlõdésüket."
http://www.bmkir.hu/bmhuman/felkep/978_15d8_164-190.pdf

Annak idején azt tanultam, hogy 2-3 főnél több elvileg nem lehet egy osztályban, de hát ez függ az sni fajtájától is - szerintem.
Avatar
anita76

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: anita76 »

Köszönöm válaszotokat!
Avatar
Kereszturyné

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Kereszturyné »

Kedves mindnyájan, akik olvassák! Óvodánk az idei tanévtől, a német nemzetiségi nyelv oktatása mellett, fenntartói döntés értelmében, fogad SNI gyerekeket is! Az óvónők erre nincsenek felkészülve, mert ezt a tanévnyító értekezleten közölték velünk. Az alapító okírat már kiegészítésre került.Biztos van a fórumozók között aki tudna segíteni tanáccsal, továbbképzési lehetőséggel nekünk. Előre is köszönöm!
Avatar
Zsuzsi

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Az sni gyerekek fejlesztését nálunk az óvodában a nevtan végzi. Az sem mindegy, hogy milyen probléma miatt nyilvánították sni-nek a gyereket, mert az egyéni bánásmód ennek is függvénye.
Szerintem ne essetek pánikba, nekünk a Bárczin azt tanították, hogy ha valamilyen megoldhatatlannak tűnő problémánk van a gyerekkel, tanácsért forduljunk a volt óvó nénijéhez. A jó óvónéni ösztönösen tudja, mire van szüksége a gyereknek, az apróságok meg kiválóan tolerálják a másságot - amíg a felnőttek el nem rontják őket.
Na, ezzel nem sokra mész, tudom, de a megnyugváshoz talán elég. :)
Zsuzsi
Válasz küldése