Üdv!
Na megint én!
Na itt egy anyag, ami a számításhoz talán segítség - nem az én munkám - de bemásolom egy példa alapján. Remélem segíteni fog.
Az eseményeket kommentálom
Ez volt a kiindulási pont:
Az egyik általános iskolában 23 SNI-s tanuló van. (SZB vizsgálata alapján)
- 1. osztályban 7 tanuló, általános készségfejlesztésre van szükségük
- 2. „ 2 „ - 1 fő: DL, DG, 1 fő: DL, DG, DK
- 4. „ 2 „ - 1 fő: DL, DG, DK, 1 fő: DK
- 5. „ 2 „ mindketten DL
- 6. „ 3 „ - 1 fő: DL, 1 fő: DK, 1 fő: DL, DG, Dk
- 7. „ 4 „ - 2 fő: DL, 2 fő: DG
- 8. „ 3 „ - 1 fő: DL, 2 fő: DG
Rövidítések:
dyslexia= DL
dysgraphia=DG
dyscalculia= DK
Az igazgató hivatkozik a Ktv. 52. § 6 bekezdésére és 8 fős csoportokat akar létrehozni a fenti 23 tanulóból. A gyógypedagógusnak 4 órában kell ellátni ezt a 23 tanulót????!!!!!! Mivel érveljek, hogy ez törvénytelen? A fenti 23 tanulóból hány csoportot lehet kialakítani? Hány óra szükséges az ellátásukhoz?
Erre ezt a választ kapták (nem tőlem

):
SNI óraszámok:
az általad leírt 23 gyereknek számításom szerint 10,05 órát kell biztosítani. Úgy kell számolni, hogy 1-3 évfolyamon 20 a kötelező óra, ennek 15 %-a 3 óra. 4-6 évfolyamon 22 óra, ennek 15 %-a 3,3 óra, 7-8 évfolyamon 25 óra, ennek 15 %-a 3,75 óra. Ha 8 fős csoportokra bontjuk őket, akkor van 9 tanuló 1-3 évfolyamos: ez 3 óra, 1 gyerek átcsúszik a következő csoportba, vagyis 1 másodikos+7 4-6 osztályos gyerek megint kiad 8 fős csoportot, nekik ez 3,3 óra, és van még 7 7-8 osztályos, nekik ez 3,75 óra. Összsen tehát 10,05 óra. Ezt a 10 órát lehet köztük szétosztani a problémájuknak megfelelően és akkor törvényesen el vannak látva. Ennél lehet több órát adni, de kevesebbet nem. Azt gondolom, hogy a diszeseket lehet egyféle problémának számolni. Ha külön vesszük őket, akkor sokkat több órát kellene biztosítani, és szerintem ezt sehol nem úgy számolják.
Na ez szerintem tisztába teszi a dolgokat, akár egy rendes anya a csecsemőjét
vagyis kinn vagyunk a sz....ból
Na , így számoljátok!
Üdv
Zsolt
(köszi Mariannának az anyagot)