Nem értem akkor végképp...
még most sem világos senkinek, hogy nevtan is adhat felmentést??
sok helyen nem vállalják be rosszul értelmezett törvény értelmezés miatt
és amiatt, hogy a
rrafelé nem ad a nevtan felmentést osztályozás alól, az nem azt jelenti, hogy nem is adhat.. igenis adhat, mint a korábban említett törvényi hivatkozások is említik
na, bemásolok én is egy nevtanos szakvéleményből:
Javaslat:
Fennálló nehézségei miatt a Kt. 30. § (7). bekezdése értelmében fejlesztő foglalkoztatásra jogosult, - amely foglalkoztatást az iskola a Kt. 52.§ (7) bekezdésében meghatározott időkeret terhére szervezheti meg -, jelen szakvéleményben meghatározottak alapján.
Fejlesztési területek:
• figyelemkoncentráció
• írástechnika, írásmozgások javítása
• beszédészlelés, beszédértés
• hallás utáni szövegértés
• verbális memória
• nyelvtani szabályok
• téri, idői orientáció
• matematikai műveletvégzések
Kt. 30. § (9) bekezdése alapján javasoljuk számára matematika tantárgyból az értékelés alóli mentesítést. Ugyanakkor fontos, hogy a tanórákon rendszeresen, aktívan vegyen részt; házi feladatok elkészítésére, órai munkára továbbra is kötelezendő.
Javasolt továbbá rendszeres matematika tantárgyi korrepetálásokon való részvétele is.
A tanulási nehézség miatt a Kt. 30. § (9) bekezdése alapján javasoljuk számonkérésnél hosszabb felkészülési, megoldási idő biztosítását, a szóbeli beszámoltatás előnyben részesítését, valamint az írásbeli számonkérés során lehetővé kell tenni az iskolai tanulmányok során alkalmazott segédeszköz (számítógép, számológép) alkalmazását a tanuló számára.
Problémamegoldó gondolkodása éretlen, ezért fontos, hogy a tanult szabályokat a valós világ kontextusában magyarázzák el a gyermeknek; ezzel segítve számára a megértést.
Valamint célszerű a gyermeket segíteni az osztály közösségi életébe való beilleszkedésben; számára hasznos, sikerélményeket nyújtó feladatok adása révén.
Javasolt további pszichoterápiás gondozása a jövő tanév folyamán, amelyet célszerű családkonzultációval kiegészíteni.
A gyermek pedagógiai fejlesztésében a Nevelési Tanácsadó felajánlja segítségét.
Ellátás helyszíne: Iskola és a Nevelési Tanácsadó
ennyi, csak szakmai felelősség, a gyerek érdekeinek szem előtt tartása és törvények ismerete kell,
ez, elismerem, nem sok szakszolgálat sajátja