csoportnapló

Avatar
Vikki

csoportnapló

Hozzászólás Szerző: Vikki »

Sziasztok!
Nemrég álltam munkába, előtte próbáltam tájékozódni a helyi iskolák gyógypedagógusaitól az adminisztrációval kapcsolatban. Sokféle fejlesztési terv mintáját megkaptam, egyik sem egyforma. Két SNI-s tanulót fejlesztek egyénileg heti két-két órában. Ezeket találtam már nálatok:
Ezt egy korábbi fórumon (SNI dokumentáció címmel) már írtam, ezért csak bemásoltam ide neked! Remélem hasznát veszed!
A dokumentációt illetően minden fejlesztésre járó gyermeknél a hivatalos dokumentum az eddig is használt (kötelező):
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív
Tü. 358. sz. Forgalmi napló (Ez nem kötelező, csak ajánlott. Nem azonos a logopédiai forgalmi naplóval). Én javaslom, ellenőrzéskor leegyszerűsítette a dolgokat.

A fentiekhez természetesen ott kell lenni a gyermek szakértői vagy szakvéleményének és az egyéni fejlesztési tervnek is!


Ebből a Tü. 358. sz. "csoportnapló"-t is megkaptam az iskolában, de erről a többi kolléga mit sem tud. Átnézvén ezt a naplót, kérdéseim:
-Gyerekenként kell egy napló? Hiszen nem együtt fejlesztem a két tanulót. Kettő féle fejlesztési terv nem is férne ide.
-Ebben van hely a fejlesztési tervnek. Miért írjátok még külön is, hogy kell?
EGYÉB: Olyan részletes fejlesztési terveket olvasok, melyek számomra egyenlőek a haladási naplóval, nem tervek. Ez most hogy van? Mielőtt bárki megszólna, én is írtam, csak szeretnék tanulni fejlődni, jobb lenni.
Köszönöm!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: csoportnapló

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Viki!
Én egyetlen egyszer használtam azt a csoportnaplót, azóta SOSE!
A fejlesztési tervet amit megírtam - géppel - kinyomtattam és beleragasztottam. Aztán válogasson aki akar. Ráadásul annyi gyerek volt, hogy nem is fért bele egy naplóba, így 3 volt forgalomban. Hátul jelöltem a hiányzást, a többit pár szóval beírtam mit csináltunk, meg a dátumot. Ezt sose kérték és felesleges adminisztráció.
Javaslom, - még elég az elején vagyunk az évnek - fogj egy szakköri naplót és abba írd mikor volt ott a gyerek. A hiányzást meg a mellette lévő vonalakra.
MÁK ellenőrzéskor ezt sem kérték.
A fejlesztési tervek meg valóban nem egyformák, mert ki-ki maga írja, ahogy a gondolja és a gyerekanyag "kívánja"
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Vikki

Re: csoportnapló

Hozzászólás Szerző: Vikki »

Kedves Gabi!
Köszönöm a gyors választ! Megnyugtattál! Ez a dokumentum inkább káoszt szül, mint rendet termet számomra. Szóval az én két külön fejlesztett sni-sem is egy csoportot alkothat ebben a dokumentumban.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: csoportnapló

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Viki!
Így van, nyugodtan írhatod őket egy naplóba. Én azért átírnám egy szakköri naplóba, de ezt Te tudod.... Amúgy is nagy a káosz, ne csinálunk már magunknak is!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Panna

Re: csoportnapló

Hozzászólás Szerző: Panna »

Sziasztok!
Az év elején kaptam egy újabb változatot a Tü. 357. (Betétív) lapról, amiben fel lehet tüntetni a csoportban részt vett gyerekek nevét. Akkor úgy értelmeztem, hogy ha már úgyis leggyakrabban csoportosan foglalkozunk a gyerekekkel, akkor ez a lap felváltja az eddigi Egyéni lapot és a csoportnak vezetett naplót, és ez az új lap most a kettő egyben. Mostanra elbizonytalanodtam, megerősítésre lenne szükségem, jól gondoltam-e... Kérem a segítségeteket ebben!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: csoportnapló

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Panna!
Semmi nem váltja ki a betétlapot. A csoport naplót is írni kell. A lapot - mivel csoportos - egyszer írod és év végén sokszorosítod
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése