IKT a gyógypedagógiában

Avatar
szevirma

IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: szevirma »

A címben megjelölt témát annak érdekében nyitottam meg, hogy lehessen a fórumon belül egy olyan platform, ahol megoszthatnánk tapasztalatainkat az IKT-val, azaz az információs kommunikációs technológiával támogatott tanulást illetően. Magam részéről 9-ik éve használom a fejlesztések során a számítógépes oktatóprogramokat.
Nagy érdeklődéssel várom azokat, akiknek ez irányú tapasztalataik vannak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szevirma 2010.11.28. 03:43-kor.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves szevirma!

Kérem, hogy saját oldalt ne linkeljen!
A témával kapcsolatban itt a fórumon szívesen vesszük szakmai hozzászólásait, szakértelmét!
Megértését köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Szevirma!
Az IKT ismeretek és készségek megszerzése a gyógypedagógiában is fontos helyet foglal el.
Motiváló ereje óriási. Mi is rendszeresen (dicsekvés nélkül kimondhatom, hogy eredményesen) használjuk a számítógépeket a fejlesztés/habilitáció során.
Sajnos értelmi fogyatékos gyerekek számára nemigen készülnek programok. Az általános iskolai szoftvereket használjuk, persze differenciáltan.
Nemrég indult a Bárczin egy kezdeményezés, amelyben a gyp-ban is használható free programokat összegyűjtjük, amelyik arra érdemes „magyarításra” kerül. Néhány program fejlesztés alatt áll. És ami nagy előny, lehet javaslatokat tenni a gyp iránynak megfelelően.
Ha érdekel, megadom a honlap címét.
(Itt is gyűjtöttünk programokat, de sajnos ezek egy idő után nem hozzáférhetőek)
Dóri
Avatar
szevirma

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: szevirma »

Szia Dóri! Nagyon köszönöm válaszodat! Valamint köszönettel veszem, ha megadod a honlap címét. Régen vártam olyan Társra, Társakra, akik a gyógypedagógia területén is fontosnak tartják az IKT-val támogatott fejlesztést. Úgy vélem kezdek jó helyen járni...
Avatar
Zsuzsi

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

A számítógép nekem is a mindennapi munkám része az sni oktatásban is. Azt azonban csendben megjegyzem, hogy soha nem veheti át az egyéb módszerek helyét, hiszen jellegénél fogva bizonyos képességek fejlesztésére alkalmatlan. A tapasztalatom az, hogy az iskolák meglehetősen csínján bánnak a programok használatával, aminek több oka is lehet. Az egyik, hogy az idősebb kollégák ódzkodnak az új móditól, de talán nyomósabb érv, hogy az intézmények technikailag még nincsenek igazán felkészülve erre az oktatási formára. Amíg a számítógépes termet csak az infotanár használhatja, amíg a fejlesztő órák a sufniban vagy a folyosón zajlanak, addig ez nem is fog megoldódni. A másik, hogy a megvásárolható oktatóprogramok ára elég húzós, ezért csak nagy iskolák engedhetik meg maguknak ezt a luxust. A mi iskolánk pl. nem. Ezért jómagam készítettem egy olyan oktató Cd-t, amely gyakorlatilag minden képesség fejlesztésére kiterjed, a kollégák és a gyerekek örömmel használják. Hiába... magad uram, ha szolgád nincsen. :)
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

És mi van a cd-n? Tolod nekem a cuccot? (www.toldacuccot.hu)
Köszi,Dóri
Avatar
Zsuzsi

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Tettem fel egy demot a többi anyagomhoz. Megtalálod.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Hogy mi van a CD - n? Nagyon jó dolgok. Én megleptem magamat egy ilyennel. Mondhatom, nem bántam meg!!A gyerekek már a szünetet is benn töltik a gép előtt. :D
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Panni

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Panni »

Csatlakozom Gabihoz, nálam a felnőtt is jött, hogy nézzük már és játsszunk.

Panni
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: IKT a gyógypedagógiában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nálam eddig is benn töltötték a gyerekek a szünetet. (Alig kapok levegőt.)
Eztán?????
Nemhogy bejönnek, ki se fognak menni.
Köszi Zsuzsi.
Dóri
Válasz küldése