Egyedül nem megy...

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
efyke

Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: efyke »

Sziasztok!
Nagyon nagy szükségem lenne valaki segítségére. Jelenleg gyed-en vagyok a kisfiammal, egyébként óvodapedagógus és gyógypedagógus, egészen pontosan tanulásban akadályozottak pedagógiája tanár a végzettségem. Szeretném kérni a segítségeteket, arra gondoltam, hogy ha lejár a gyed-em szeretnék gyógypedagógusként dolgozni, viszont nem alkalmazottként, hanem van egy kft-nk, s ezen belül szeretnék vállalkozóként segíteni, de sajnos nem tudom merre kellene elindulnom, ma telefonon megkerestem a nevelési tanácsadó vezetőjét, viszont nem tudott segíteni, nekik nincs rám szükségük. Menjek az önkormányzathoz, vagy maga az intézményhez, vagy hol tudom "eladni" magam? Van valaki aki vállalkozóként dolgozik, s tudna segíteni?????
Köszönöm!!!
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Sajnos, az intézmények a vállalkozókat nem nagyon részesítik előnybe. Alapítványoknál kell érdeklődni, de meggondolandó. Ahhoz, hogy neked, gondolom főállásba, megérje, nagyon sokat kellene dolgozni. Inkább előbb a piacon kell körül nézni, hogy egyáltalán tudnál-e így dolgozni és utána a vállalkozói procedúrát elindítani. Mint említetted is keresed a megoldást ezen a téren, de igazán vállalkozókat nem nagyon keresnek. Nevelési tanácsadó, ill. olyan intézmények, ahol szüksége van ilyen végzettségű szakemberre, inkább alkalmazza, mint külső szakembert kérjen fel a munka elvégzésére.
Avatar
efyke

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: efyke »

Köszönöm a válaszod, még az hozzá tartozik a történethez, hogy nem főállásban szeretném ezt a hivatást gyakorolni, csak mellék állásban, s azt hallottam, hogy egyre többen vannak, pl. pszichológusok, akik vállalkozóként látogatják az iskolákat, nekik hogy sikerülhetett? Azt hiszem mégis felkeresem a környező intézményeket, s hátha kellek valakinek, ha nem, marad a korrepetálás... viszont véleményem szerint sajnos igazad van abban, hogy inkább alkalmazottként keresnek gyógypedagógusokat, azonban nem fizetnek meg, s annyi lenne a meló, hogy belerokkansz, lehet hogy nem jó szakmát választottam????
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mindenhol dolgozni kell, akár alkalmazottként, akár vállalkozóként.
Belerokkanni nem kell, de ha tisztességesen akarod a munkádat végezni, akkor bizony bele kell kapaszkodni.
Viszont van egy megoldás. Meglátogatod a legközelebbi APEH irodát és elmondod, hogy vállalkozói igazolvány nélkül szeretnél adószámot korrepetálásra és szakmai óraadásra.
Így szépen egy számlatömbbel és pénztárkönyvvel neki látsz a munkának és könyvelsz magadnak. (még a tanítás és korrepetálás, óraadás mellett)
Én is belejöttem. ;)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
driszko

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: driszko »

Én is mellékállásban vagyok vállalkozó. Csakhogy! Van egy főállásom, és a főnököm tudtával és engedélyével máshol is tanítok - számlát adok az önkormányzatnak. Az önkormányzatok azonban nem tudnak sok pénzt fizetni, ezért ha a főállásomban nem fizetném be a közterheket, akkor egyáltalán semmi nem maradna meg a vállalkozói díjamból. Tehát amiről Te beszélsz (pszichológusok, stb. másodállás) valószínű, hogy így néz ki: főállásban alkalmazott valahol, és mellékállásban "utazik" .
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Na, igen ez már egy pontosabb képet fest az egészről, mert a lényerge az, hogy ebből ugyan megélni nem lehetne. Mondjuk meglehetne, de nagyon sok munka kellene hozzá, ami a jelenlegi helyzetben nem nagyon lenne. A különböző intézmények inkább más utat próbálnak járni, mint ilyenért pénzt kiadni.
Avatar
borijuco

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: borijuco »

Szeretném megérdeklődni, hogy helyileg merre dolgozik a kolléganő, lehet hogy tudnánk együttműködni?
Üdv Jucó
Avatar
pottompopi

Re: Egyedül nem megy...

Hozzászólás Szerző: pottompopi »

Egy gyermekfelügyelet vezetője vagyok, most próbálok keresni egy partnert aki fejlesztéssel foglalkozik. Egyéni vállalkozóként végzem a munkát, és azt szertném, ha az illető is így végezné. Amennyiben érdekel, akkor keressél meg. Gazdagréten működik a gyermekfelügyelet. http://www.pottompopi.hu
Várom a válaszod!
Válasz küldése