Pieron teszt értékelése

Avatar
zsoltzsolt

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Zsuzsi!

Több dolgot nem értek..
Ha ebben a témában írod a szkdolgozatod, akkor hogyan lehetséges, hogy nincs hozzá szakirodalmad?
Ha nincs hozzá, akkor hogyan lehetséges, hogy nincs az adott felsőoktatási intézményben?
hogyan lehetséges, hogy a témavezető tanár nem rendelkezik vele?
Ha meg senkinek nincs, miért ezt a témát választod?
A tesztek felvételéhez rutin, tapasztalat, de ha ez nincs megfelelő szakmai szupervizor szükségeltetik hozzá... ez nem játék, hogy majd "mi megmondjuk a tutit" a teszt alapján, hanem komoly felelősség
Mert felvenni egy tesztet nem nagy dolog, fel tudja venni a munkahelyemen dolgozó takarítónő is, a lányom is, ez nem nagy ügy..
a kiértékeléshez kell szakértelem... a tanárod tud majd abban segíteni?
Kérdezném:
ez melyik intézmény, ahol a tanulsz?
milyen intézményben dolgozol?
Ha figyelemzavaros gyerekekrők írsz, akkor nincs róluk szakvélemény??
Tanácsolnám, hogy ha nincs, akkor célszerű olyan gyerekeket választani, akiket valamelyik bizottság, nevelési tanácsadó vagy egyéb hozzáértő intézmény már diagnosztizált.
Avatar
Zsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Zsuzsi!
Feltételezem, hogy így, május végén már jól benn vagy a szakdolgozatírásban, és sok szakirodalmat is kerestél hozzá, ezért csak ötletelni tudok, de remélem, nem eredménytelenül:
- a főiskolán, ahol tanulsz, a könyvtárban minden bizonnyal vannak ilyen vagy hasonló témájú szakdolgozatok, ha azokat elolvasod, rengeteg ötletet meríthetsz belőlük - és egyben szakirodalomnak is számítanak
- ezek végén felsorolják a forrásokat - ez egy újabb lehetőség számodra, így nem kell végigbogarásznod a könyvtár katalógusát, bár ez sem lenne egy utolsó dolog
- szakmai segítséget én mindig a - nekem helyi - nevtantól kértem és kaptam - egy próbálkozást neked is megér
- végül, de nem utolsó sorban: ezen a honlapon is rengeteg értékes és hasznos írás van - nézz körül alaposan, biztos találsz olyat, amit hasznosítani tudsz.
Zsuzsi
Avatar
TZsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: TZsuzsi »

Zsuzsi írta:Zsuzsi!
Feltételezem, hogy így, május végén már jól benn vagy a szakdolgozatírásban, és sok szakirodalmat is kerestél hozzá, ezért csak ötletelni tudok, de remélem, nem eredménytelenül:
- a főiskolán, ahol tanulsz, a könyvtárban minden bizonnyal vannak ilyen vagy hasonló témájú szakdolgozatok, ha azokat elolvasod, rengeteg ötletet meríthetsz belőlük - és egyben szakirodalomnak is számítanak
- ezek végén felsorolják a forrásokat - ez egy újabb lehetőség számodra, így nem kell végigbogarásznod a könyvtár katalógusát, bár ez sem lenne egy utolsó dolog
- szakmai segítséget én mindig a - nekem helyi - nevtantól kértem és kaptam - egy próbálkozást neked is megér
- végül, de nem utolsó sorban: ezen a honlapon is rengeteg értékes és hasznos írás van - nézz körül alaposan, biztos találsz olyat, amit hasznosítani tudsz.
Zsuzsi
Zsuzsi!
Köszönöm a választ!
Még csak 3ad éves vagyok,így a szakdolgozatomat jövőre kell leadnom,de köszönöm a segítséget! :)
A témám lényege az lenne,hogy mindenhol azt olvasni,hogy a figyelemzavaros gyermekek mozgáskészsége,koordinációs képessége nem elég fejlett ,de én szeretném bizonyítani,hogy megfelelő,célzott mozgásterápiával jól fejleszthetőek.Mivel azonban nem gyógypedagógusnak tanulok,hanem gyógytornásznak,ezért gondoltam,hogy kérek némi tanácsot ez ügyben.A gondom ott kezdődik,hogy 10figyelemzavaros óvodás gyermeket nem találtam,azt javasolták nekem,hogy menjek be bármelyik óvodába és ott biztosan fogok találni,maximum papírjuk nem lesz róla.Viszont vhogy ki kellene szűrnöm őket,ezért gondoltam,h a gyerekekkel kitöltetném a Piéron tesztet,és az alapján kiválasztok 10 gyereket és nekik tartok mozgás és koordináció fejlesztő órát.
És azt reméltem,hogy it fogok kapni bármilyen segítséget.A tiédet köszönöm,már csak a kedves szavak és a szándék is sokat segít! :)
Avatar
Zsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Zsuzsi!
Én tanak szakos gyógypedagógus vagyok, ezért, sajnos érdemben nem tudok segíteni, de rendkívül nagyra becsüllek, mert ilyen komolyan veszed a feladatod! (És a szavaid is nagyon jól estek!) Ezért megpróbálok "futni" egy kört az érdekedben, hátha...
Még jelentkezem!
Zsuzsi
Avatar
Zsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Megvan a válasz. Bemásolom:

"A Pieron teszt nem jó! Óvodást azzal nem mérünk!
Én egy szakdolgozatban nagy bátorságnak tartom hogy - gyógytornászkánt bemegy az oviba - tesztekkel
meghatározza ki a figyelemzavaros, pláne, hogy óvodában nem diagnosztizálunk klasszikus figyelemzavart!
Esetleg 5 éves kort követően a hiperaktivitás velejárójaként,!!!!! Mindez gyermekpszichiátriai kompetencia.
Én a helyében felkeresném a közeli nevelési tanácsadót, ahol biztosan megfordultak olyan gyerekek,
akiket figyelemzavar gyanújával küldtek oda. Az ott megjelölt gyermekeket vizsgálnám meg.
Amúgy ne óvodába keresse ezeket a gyerkőcöket, hanem iskolában, 1. és 2.osztályban, mert ott biztonsággal
diagnosztizálható, és a mozgásterápia még hat. Később az idegrendszer szenzitív periódusa lezárul.

Földi Rita irodalmakat érdemes keresni, ő foglalkozik mélyebben ezzel a témával.
(pl.: Földi Rita: Hiperaktivitás és tanulási zavarok)
Nagyon jó cikkeket lehet olvasni a Fejlesztő pedagógiában Lakatos Katalintól is.
Én Lakatos Katalinnál tanultam, a módszer neve: TSMT (érdemes megnézni a
http://www.bhrg.hu honlapot is)"
Avatar
TZsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: TZsuzsi »

Köszönöm szépen a segítséget!! :)
Avatar
zebra

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zebra »

Sziasztok!
Tudnátok küldeni számomra Pieron-tesztet és értékelő anyagot. Nagy segítség lenne számomra.
Köszönöm!
Címem: zenfar@citromail.hu
Avatar
szabone.j

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: szabone.j »

Sziasztok!
Tudnátok küldeni számomra Pieron-tesztet és értékelő anyagot. Nagy segítség lenne számomra.
címem: szabone.j@freemail.hu
Egyesületi tag is vagyok! ILL. honnan tudnám letölteni??
Avatar
kicsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: kicsi »

Szia Zsolt!
A szakdolgozatot részét képezi a Piéron teszt. Nekem is az értékelés leirására lenne szükségem! Nagyon sokat segitenél vele! Előre is köszönöm!
Elérhetőségem: cserget@citromail.hu
Avatar
kicsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: kicsi »

Szia szabone.j!
Sehonnan nem tudod letölteni! Majdnem egy hónapomba telt, mire megszereztem! Most sajnos nem vagyok otthon, de amint tudom beszkennelem a tesztlapot és elküldöm!
Válasz küldése