Mese és TV

Avatar
Balázs

Re: Mese és TV

Hozzászólás Szerző: Balázs »

Diavetítő és a diafilmek vásárlását egyszerűen átugorhatjuk, ha az Internetről töltitek le a a diákat. A Startlap.hu Gyerek honlapon számos dia elérhető és letölthető. Iskolai használatra is jó. Annyi a különbség, hogy számítógép képernyőjén lehet megnézni.
Avatar
Panni

Re: Mese és TV

Hozzászólás Szerző: Panni »

És ismételten a számítógép elé ragasztjuk a gyerekeket. Hol van a szülő gyermek kapcsolat erősítése, hogy együtt készüljünk a dia vetítésre? Együtt meséljünk, a számítógépes is biztos jó de már nem az a hangulata.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Mese és TV

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Lehet, az én gyerekeim már kinőttek belőle és azért látom már másképpen a világot, de a dia vetítés lehet már nem is olyan egyszerű feladat a szülőnek. Az előbbi hozzászólásom után én is előkerestem a jól megbecsült békebeli diavetítőt, majd dia filmek után néztem a lakásban. Próbáltam számukra érdekes filmet keresni. Nos, nem sikerült, mert egyből a válasz az volt, hogy ugye apu ezt most nem gondolod komolyan. Jó, nem kicsik már, csak próbálkoztam. :)
Biztos még a 3-4 éves korig a szülőnek ez sikerül, de a nagyobbak már túl nőnek ezen a technikán, talán nem is baj.
Felnőttek közül elég sokan költenek nap, mint nap arra pénzt, hogy a számítógépet tudják kezelni. Legalább annyit tudjanak, hogy egy levelet vagy egy szöveget elkészítsenek. A mai gyerekek egy fillért nem fognak kiadni 10 év múlva számítógép-kezelői tanfolyamra. Nem kell elmagyarázni nekik, hogy mi a pendrive és a floppy között a különbség vagy a VGA kártya AGP vagy SLI foglalatban van-e a gépükben. Ezek nekik alapvető információ lesz. Diavetítőt, nálunk legalább is, nyugdíjazzuk, eltesszük a jól megbecsült helyére és majd talán az unokáink megnéznek rajt pár filmet.
Avatar
Balázs

Re: Mese és TV

Hozzászólás Szerző: Balázs »

Nem attól lesz jó a régi diavetítés, ha a szülők régi szép emlékeit akarjuk erőltetve napjainkban átélni. Egy számítógépen megnézett diafilm is lehet hasznos, ha a szülővel együtt készülnek erre és együtt is nézik meg. Nem kell mindenáron a régi technikához ragaszkodni, csak azért mert az ősöknek az valamikor jó volt. A lényeg nem a technikán van, hanem abban a helyzetben, amit abból ki tudunk hozni.
Válasz küldése