integráció...

Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Ildikó, rosszul tudod!
SNI-a és az SNI-b tanulói részére biztosított
- iskolai fejlesztő foglalkoztatás,
- az egészségügyi és pedagógiai célú habilitációs, rehabilitációs tanórai foglalkozás közös csoportban is megszervezhető. Közös csoport szervezése esetén a fejlesztést csak gyógypedagógus láthatja el, tekintettel arra, hogy a habilitációs, rehabilitációs tanórai foglalkozás megtartására a Kt. 30. § (11) bekezdése alapján gyógypedagógus jogosult.
Szóval lehet közös óra.
Dóri
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dóri 2010.09.13. 18:48-kor.
Avatar
ildikó

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Szia Dóri!
Ez rendben van, ezt én is úgy tudom, mint Te. :)
Csak vagy rosszul foglalkoztam, vagy nem jól értettem a kérdést.
Arra gondoltam, hogy minden fejlesztésre jogosult gyereket - SNI- a, -b, BTMN stb. egyszerre fejlesztő órára vinni - s eredményesen fejleszteni is - képtelenség. Jobban mondva semmiképpen nem hatékony.
Azért köszi!:)
Ildikó
Avatar
Panni

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Panni »

Sziasztok!

Itt nem az volt a kérdés, hogy SNI gyerekeket lehet-e nem SNI-s gyerekekel fejleszteni? Akik a nev.tan. által fejlesztősök?

Panni
Avatar
ildikó

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Szia Panni!:)
SNI-s gyerekek rehab. foglalkozásán fejlesztő foglalkozásra javasolt gyerekek is részt vesznek,
Úgy értelmeztem, mint Te. Hogy együtt az SNI - most mindegy, hogy a-s, vagy b-s - a nev.tan. által "csak" fejl. foglalkozásra javasolt gyerekekkel.
Avatar
eri

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: eri »

Sziasztok!
Igen, az volt a kérdésem, hogy sni-s gyereket lehet-e a nev. tanácsadó által fejlesztésre javasoltal együtt fejleszteni. Köszönöm, hogy próbáltok segíteni, mert nagyon nehezen megy együtt a két dolog. A szintek nagyon eltérőek, és hogy általában meglegyen foglalkozásonként az5-6 gyerek feltöltik a létszámot fejlesztősökkel. Mikor öt sni-s van együtt az sokkal könnyebb. Eri
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: integráció...

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hali mindenkinek!!!
Tudom, kicsit elkéstem a témával. Már ami a hét végi találkozót illeti.
De tegnap megvolt a tanévzáró, ahol (újra) elhangzott, hogy az értelmi fogyatékosok integrációja gyalázatos szinten áll (nem ezekkel a szavakkal)
-a szaktanárok nem gyógypedagógusok, tehát nem értenek hozzájuk
-nem írnak tanmenetet az eltérő tantervűeknek
-a követelményrendszert nem ismerik, az épek követelményei szerint értékelik őket
-a szünetekben ők a célpont
-heti néhány fejlesztéssel nem lehet elérni semmit
-sokkal inkább szegregálódnak, mintha könnyített iskolába járnának
-elvadulnak, alig tudnak valamit, a probléma halmozódik

…és még sorolhatnám.
És az ilyen kijelentéseket is (igazgató szájából), hogy pl. sni nem kaphat ötöst stb.
Szép kis integráció az ilyen!!

Nem lehetne valamit tenni?
Ez országos probléma, nem hiszem, hogy csak nálunk ilyen sz…a helyzet.
Kellene pl.friss összehasonlító felméréseket készíteni, valós adatokkal!!!!!!
Néhány cikkben olvastam már összehasonlításokat, de sehol egy adat, táblázat vagy bármi. Egyáltalán létezik ilyen???

Tudom, most a pihenés ideje jön, de hát friss bennem a felháborodás. (bocsi)
Dóri
Válasz küldése