Asperger szindrómával iskolaváltás?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Mese

Asperger szindrómával iskolaváltás?

Hozzászólás Szerző: Mese »

Kedves Mindenki!

A lányom idén kezdte az általános iskolát, és sajnos problémák adódtak, nem figyelt órákon, és nem tudott beilleszkedni. Ezt nem részletezem, a lényeg, hogy átvittük másik intézménybe, itt beilleszkedett, szeret járni, órákon is odafigyel, együttműködik. Ez egy kis létszámú osztály, barátságos tanító nénikkel. Voltunk vele pszichiátriai vizsgálaton, ahol azt mondták, valószínűsíthető nála az asperger szindróma, de még további vizsgálatok előtt állunk. Úgy tudom, autista gyermek csak olyan intézményen tanulhat, amelyik alapító okiratában ez szerepel. Ez az iskola sajnos nem ilyen. Az igazgató azt mondta, amikor elmondtam ezt a dolgot, hogy - ha előírják neki a speciális fejlesztést, ő ezt nem tudja megoldani, ránk szülőkre hárul ez a feladat. Ez mennyire járható út? Eléggé kétségbe vagyok esve, mert semmiképpen nem akarnám egy újabb iskola váltásnak kitenni a gyerekemet, főleg, hogy itt jó helye van. Kérdésem: ha én, a szülője vállalom, hogy elviszem az előírt fejlesztésekre, akkor maradhat-e a mostani iskolájában? (Valaki erre azt mondta, a magánúton történő fejlesztés nem számít hivatalos fejlesztésnek. Nem tudom, ha a pedagógiai szakszolgálathoz vinném fejlesztésre, az hivatalosnak számít? Van erre egyáltalán lehetőség? Vagy csak az iskolában kaphatja meg a gyerek az előírt fejlesztést? Reményeim szerint nem az számít, hogy hol, hanem az, hogy megkapja...)

Remélem, tud valaki segíteni ebben a kérdésben! Előre is köszönöm!
Avatar
Turbónyuszi

Re: Asperger szindrómával iskolaváltás?

Hozzászólás Szerző: Turbónyuszi »

Szia!

Már biztos megoldódott, de ha szakétői bizottság ad neki SNI státuszt, mert beigazolódik az Asperger, akkor kötelezően járna majd neki fejlesztés heti valahány órában, amit utazó gyógypedagógus kellene biztositson az adott iskolában - ha ez nem megoldható - fógondolom erre utalt az igazgató, akkor sokkal jobb őt, ha nem engeded ráetnni az SNI-t, hanem elviszed magánúton fejlesztésre, bár biztosan sokba kerül. Szerintem Asperger esetén azt már nem lehet a nevelési tanácsadóban megoldani.
Az utazü gyógypedagógus pedig ha van is, olyan kevés órá
ban ér rá, hogy az sem sokat ér általában.

Dorka
Válasz küldése