Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Egy érdekes dolgot hallottam a minap. Kollégákkal találkoztam az ország néhány városából és megdöbbentett amit meséltek.
Végzett pedagógusok, több éve tanítanak ált. ill. középiskolában. Jelentkeztek egy tanfolyamra ami két hónapos, szombatonként van előadás /borsos áron/ Ennek elvégzése után kaptak egy "papírt", hogy fejleszthetnek. Budapesten tartják az egyik egyetemen, nevet nem tudok.
Kérdésem: szerintetek lehet így fejleszteni? Egyenértékű azzal a diplomával amiért mások évekig tanultak? Ennyi idő alatt mit lehet megtanulni? :roll:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
raczneleva

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: raczneleva »

Sziasztok!
Van egy kérdésem: szerintetek- ha a pszichopedagógus képzésen "némi" változás történne- a pszichopedagógus tudna tenni valamit az iskolai erőszak ellen? Iskolapszichológus irányításával ő is tudná a felmerülő problémákat kezelni?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia!
Szerintem mindenki tudna tenni valamit. A ped.pszichológus biztosan. De a kiváltó okot kellene előbb megszüntetni. Erőszakos filmek, játékok stb... Ezt sajnos nem tudja megtenni senki. Így a pszichológusok talán meg tudják "javítani" ami el lett rontva.
Üdv: Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

A gond kisebbik része a gyerekkel van, a nagyobbik a szülővel. A pedagógus meg is szakadhat az iskolába, ha a gyerek ezt viszi hazulról.
Mese?
Megnézhetjük milyen mesék vannak a TV-ben. Hol van már a Mazsola, Pityke őrmester, stb.! Ma már olyan mesék vannak, amelyek már kisgyerek korban tönkre teszik őket, ha nincs kellő odafigyelés.
Milyen gyerek, ifjúsági filmek mennek a TV-ben? Hirtelen nem is tudok mondani egyet sem.
A mai filmekben, mesékben csak a verekedés és hasonló szituációkat lát. Milyen lesz felnőt korában ez a gyerek, ha azt látja a TV-ben, hogy lelövik, megverik a másikat, ha valami nem tetszik.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Mese és tv. Ezek nagyon lényeges kérdések.
Érdemes lenne róluk beszélgetni. (nem itt, hanem új témaként).

Nemrég írtam egy idevaló cikket. Felteszem ide is (a Hasznos olvasmányok közé).
Ez az én véleményem. Persze lehet vele vitatkozni.
Avatar
Tamara

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Tamara »

Sziasztok!

Olvasgattam a hozzászólásaitokat, de nekem még mindig nem tiszta... Bocsi...
Óvodapedagógusként dolgozom egy olyan csoportban, ahová 3 SNI-s kisgyerek jár (őket gyógypedagógus fejleszti), ill. többnek lenne szüksége fejlesztő foglalkozásokra, amit egyenlőre tőlem kapnak meg, csoportszinten. Negyedik éve vagyok velük, mini csoporttól, látva a problémákat úgy gondoltam, megpróbálok segíteni, ezért tanulni kezdtem. Elvégeztem a DE HPKF-on egy szakirányú (szakvizsgás) továbbképzést, differenciáló, fejlesztő pedagógiai ismeretek kiemelt tanulmányterülettel, júniusban diplomáztam. 2009. januárjától "lépek" G-be (remélem). Kérdéseim: - ez másoddiplomának számít-e?, -ha a csoportomban használom a megszerzett tudásomat jár-e %?, -vállalhatok-e fejlesztést?
Nagyon zavarosnak tűnnek nekem a dolgok, annál is inkább, mert a főnököm sincs toppon, sokszor nem egyformán értelmezünk dolgokat.
Segítségeteket előre is köszönöm:
Tamara
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Ez nem is lehetne kérdés.
Ha 10%-ban használja az intézmény a másoddiploma adta szaktudásodat, akkor természetesen ezért fizet.
Természetesen másoddiplomának számít, hiszen hogyan tudna különben átsorolni.
Különben nem olyan zavaros ez az egész csak első ránézésre. A különböző törvények a honlapon megtalálhatóak, ill. itt a fórumban szerintem már volt róla szó.
Avatar
ilike1

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: ilike1 »

Kedveseim!
A szakvizsga NEM másod-diploma; nem ad új végzettséget, hanem az eredetit erősíti - mégpedig azzal az elismeréssel és megbecsüléssel, hogy kötelezően magasabb fizetési osztályba való átsorolást ír elő a következő év jan 1-től! Tamara, gratulálok!
Fejlesztő pedagógus munkakört pedig, csak szakirányú főiskolai végzettséggel lehet betölteni! /Persze a szükség azért nagy úr! -szerintem Tamara fejleszteni fogja továbbra is a 3 gyerkőcöt, hisz nem tudnak fejlesztőt alkalmazni, de nem jár a 10%!!!!!!!! hacsak nem végzi el a fent említett főiskolát is. Hajrá Tamara!/
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szerintem is fizetnie kell, mert én is megkaptam!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ilike1

Re: Diploma - végzettség -Ki a fejlesztőpedagógus?

Hozzászólás Szerző: ilike1 »

Bocsi, javítok...Nem jár sem az 5 %, de a 8% illetménynövekedés sem!
Válasz küldése