figyelemfejlesztés-ESPRICO

Avatar
birozoltan

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: birozoltan »

Kedves Dóri!

Olvastam, hogy van SNI-s fejlesztési terved, amennyiben megoldható, elküldenéd?

Esetleg ESPRICO kúráról is van anyagod?

E-mail: biro.zoltan.gyp@gmail.com

Nagyon Köszönöm

Zoltán



AKI TUD, KÜLDENE NEKEM SNI-S FEJLESZTÉSI TERVEKET, ILLETVE ESPRICO-S ANYAGOT. KÖSZÖNÖM
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hali!
ESPRICO anyagom nincs.
A fejl. tervekből vannak fenn minták.
Ami kidolgozott és lehet belőle törölni, válogatni az "Anyanyelv és kommunikáció" (Segédletek). Én minden gyerekemnél, akinél anyanyelvi probléma van ezt használom, természetesen differenciálva.
A matematika-logika témán dolgozom. Szeptemberre talán.......
Szia, Dóri
Avatar
Valery

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: Valery »

Ki az az Ő aki fenn van a fejlesztők honlapján? Egy részletes fejlesztési terv? Akkor nem Ő hanem az. A zöldségesnél is idegesítő amikor megkérdezik, a sárgarépára mutatva " Ő lesz?" Ez is egy újabb agyament divat. Talán a fejlesztő pedagógusok jobban odafigyelhetnének az igényes kifejezésmódra. Mivé lesz a magyar nyelv, ha ez így folytatódik?
Valery
Avatar
zsoltzsolt

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Valery!

ÓÓh, s mIvé lesz a magyar nyelv, ha már a felhasználói nevek se magyarok, mint pl. Valery
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Remélem elég igényes voltam :mrgreen: :mrgreen:
Zsolt
Avatar
Valery

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: Valery »

Kedves ZSoltzsolt!

Valójában nem is vártam mást, mint valamilyen kritikát észrevételemmel kapcsolatban. Nálunk sajnos ez a gyakoribb. Nem tudom miért nehéz elismerni, ha valami helytelen én meg szoktam köszönni, ha figyelmeztetnek valamire.
Természetesen mindenkinek szíve joga úgy megnyilatkozni, ahogy jól esik. Fejlesztőktől azonban igényességet várnék.
A magyar nyelv művelése szerintem nem áll összefüggésben a nevünkkel.
Valery
Avatar
zsoltzsolt

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia!

Igen, és ami még ennél is tán fontosabb a humorérzék :D
Én a hozzám járó gyerekeknél akkor látom az első jelet, hoghy változik valami náluk, ha már tudnak mosolyogni, nevetni..
akár saját magukon, hibázásaikon (mielőtt félreértesz, nem a KInevetésre gondolok)
no voltam
uff
Zsolt
Avatar
zsoltzsolt

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Valery!

Még valami!!
ezt írod:
"Valójában nem is vártam mást, mint valamilyen kritikát észrevételemmel kapcsolatban. Nálunk sajnos ez a gyakoribb. "

és az első hozzászólásof itt a lapon, megint idézem:
"..Talán a fejlesztő pedagógusok jobban odafigyelhetnének az igényes kifejezésmódra. Mivé lesz a magyar nyelv, ha ez így folytatódik?"

Hát nem is tudom...
mintha az első hozzászólásod egyből egy kritika lenne, ami sajnos nálunk gyakoribb :mrgreen: :mrgreen:
ja és a humorérzék mellett, ami még fontos, az az önkrritika :mrgreen: :mrgreen:
de lehet, hogy tévedek, hisz szoktam azt én is :-)
Zsolt
Avatar
Ila

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: Ila »

Olvasom a fenti hozzászólásokat, s bevallom, nekem már egy jó ideje úgy tűnik, hogy a levelező oldal színvonala elmarad a honlap nívójától. Egy-egy jó ötletre, problémám megoldásához segítségre várnék, e helyett, hát a legjobb indulattal sem tudnám humornak nevezni mások ledorongolását, rendszeres "nevelését". Aki segítségért fordul a kollégáihoz, vagy szakemberekhez, az nem gondolom, hogy erre vágyik.
Szeretném, ha a levelezőoldal napokig nem erről szólna. Egyébként humor ide vagy oda, egy pedagógusnak illenék odafigyelni a nyelvhelyességre is.
Mielőtt a billentyűhöz nyúlna valaki, előbb gondolkodjon el, s élből vagy indulatból ne reagáljon. Néha fogadjuk el, hogy másnak is lehet igaza.
További szép napot: Ila
Avatar
zsoltzsolt

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Ila!

Nem igazán értem a problémád, de hát tán ez nem is baj. Nem tudom kire gondolsz, mikor említed, hogy ledorongál másokat, mert mintha én lennék megcélozva, de hát ugye egyszerűbb nem néven nevezni a dolgot. Én csak egy ,a hogy te említed, "ledorongolásra" reagáltam, vagyis hogy egy személyes névmás esetleg helytelen használatát ne vegyük már annyira komolyan. Már épp le is zárulna a téma, mikor megjelensz és első hozzászólásoddal minősítesz. Még ezt írod: Néha fogadjuk el, hogy másnak is lehet igaza." Hol írtam én, hogy valaki tévedett vagy nincs igaza??? Írtam én, hogy tévedett Valery vagy Dóri?? Nem.. én csak a véleményemet írtam le és ezt ezután is meg fogom tenni. Vagyis nem én okítottam-neveltem másokat, hogy hogyan is kéne használni anyanyelvünket.
Az a baj, mint már említettem régebben egy hosszúra nyílt fórum vitában, hogy a pedagógus pályán, a sok nő miatt talán, sajnos nincs jelen a humor és ha valaki kicsit görbe tükrön át nézi a dolgokat, vagy ne adj isten férfi-szemmel, vagyis egy más mentalitással, akkor már farkast kiáltunk. Nem tudom ezek után, hogy ki akarja a másikat nevelni :mrgreen: :mrgreen: Hát engem meg lehet próbálni, de nem hinném, hogy ez sikerülne valakinek.
Zsolt
Avatar
driszko

Re: figyelemfejlesztés-ESPRICO

Hozzászólás Szerző: driszko »

Szia Ila!

Én pont azért szeretek erre a fórumra járni, mert itt végre őszinte gondolatokat is olvasok. Elegem van már a "mosolyogjunk egymásra", "meg ne bántsunk senkit" gondolkodásmódból. Itt vannak olyan emberek, akik ki merik mondani és vállalják is a véleményüket. Lehet, hogy Valery kissé erősen fogalmazta meg az észrevételét, Zsolt pedig (nem hazudtolva meg önmagát) válaszolt erre - amiben szintén igaza volt, hiszen a magyar nyelv szeretete magyar neveket kíván. (Mielőtt még megkapnám a nickemért a magamét: a driszko a vezetéknevem!) Szóval szerintem nincs itt semmi baj, nem kell ezért ledegradálni a fórumot.

Ha rendszeres olvasó vagy, akkor tudod, hogy Zsolt természete ilyen. Én sokat köszönhetek neki, hiszen állandó piszkálódásaival felkavarja az állóvizet, gondolkodásra késztet - ami előrébb viszi a munkámat. Több ilyen kellene. És bizony jól tetted, hogy felvetetted ezt a problémát. Legalább mi ne söpörjünk már mindent a szőnyeg alá!
Lezárt