Segítséget kérek

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Adott: 1 köszönetet
Kapcsolat:

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Azt a két gyereket berakod valamelyik csoportba, de ne lépd át a 8 főt. Úgy "sakkozz", hogy mindenkinek jó legyen.
Nem osztályszinten gondolkodunk az sni-s csoportban hanem az egész iskolában hány fő az ellátandó gyerek, és abból állítunk össze csoportokat.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Na üdv Mindenki!

A kérdéseben segíteni nem fogok, ill. még nem ástam bele magam rendesen, de hogy tovább nehezítsem helyzeteteket :mrgreen: :mrgreen: . Jó hogy osztogattok 8-cal stb. , de mi van ha pl egy iskolában van teszem azt 43 gyerek, s ebből 34 főnek a nevelési tanácsadó ill. a bizottság egyéni fejlesztést írt elő heti két órában?? Akkor osztogathattok, szorozhattok, mert a gyerekenek tulajdonképpen egyéni fejlesztés jár, amit meg is kell, hogy kapjon. Vagyis 34 fő egyéni fejlesztő óra, a maradék 9-et osztjátok ilyenkor 8-cal?? :D :D Ismétlem, szerencsére nem érint a kérdés, de van hozzá anyagom (Marianna által), ami tán segít. De, szerintem úgy bar...ság ez a 8-cal való osztogatás, ahogy van, h..lye volt, aki kitalálta. Na, de a szakvélemények nem jelzik, hogy milyen fejlesztést kéne kapnia a gyereknek?? Tudom, hogy nem segítettem, csak hát szerintem nem jól értelmezitek ezt az osztás dolgot, mert figyelembe kell venni hozzá a különböző évfolyamok különböző heti kötelező óraszámát, vagyis hogy egy adott évfolyamra, hány ilyen gyerek jár, és nekik mennyi a kötelező óraszámuk, s így szépen végigmenni az összesen, majd osztogatni. De akkor is bekavar a dolgoba, ha pl . egyéni fejlesztéseket írtak elő sok gyereknek.
No, szóval tudom, most a homályt növeltem :D :D , de majd csak jutunk valamire ez ügyben is
Zsolt
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Üdv!
Na megint én! :D

Na itt egy anyag, ami a számításhoz talán segítség - nem az én munkám - de bemásolom egy példa alapján. Remélem segíteni fog.

Az eseményeket kommentálom :D
Ez volt a kiindulási pont:

Az egyik általános iskolában 23 SNI-s tanuló van. (SZB vizsgálata alapján)

- 1. osztályban 7 tanuló, általános készségfejlesztésre van szükségük
- 2. „ 2 „ - 1 fő: DL, DG, 1 fő: DL, DG, DK
- 4. „ 2 „ - 1 fő: DL, DG, DK, 1 fő: DK
- 5. „ 2 „ mindketten DL
- 6. „ 3 „ - 1 fő: DL, 1 fő: DK, 1 fő: DL, DG, Dk
- 7. „ 4 „ - 2 fő: DL, 2 fő: DG
- 8. „ 3 „ - 1 fő: DL, 2 fő: DG
Rövidítések:
dyslexia= DL
dysgraphia=DG
dyscalculia= DK
Az igazgató hivatkozik a Ktv. 52. § 6 bekezdésére és 8 fős csoportokat akar létrehozni a fenti 23 tanulóból. A gyógypedagógusnak 4 órában kell ellátni ezt a 23 tanulót????!!!!!! Mivel érveljek, hogy ez törvénytelen? A fenti 23 tanulóból hány csoportot lehet kialakítani? Hány óra szükséges az ellátásukhoz?

Erre ezt a választ kapták (nem tőlem :mrgreen: :mrgreen: ):
SNI óraszámok:
az általad leírt 23 gyereknek számításom szerint 10,05 órát kell biztosítani. Úgy kell számolni, hogy 1-3 évfolyamon 20 a kötelező óra, ennek 15 %-a 3 óra. 4-6 évfolyamon 22 óra, ennek 15 %-a 3,3 óra, 7-8 évfolyamon 25 óra, ennek 15 %-a 3,75 óra. Ha 8 fős csoportokra bontjuk őket, akkor van 9 tanuló 1-3 évfolyamos: ez 3 óra, 1 gyerek átcsúszik a következő csoportba, vagyis 1 másodikos+7 4-6 osztályos gyerek megint kiad 8 fős csoportot, nekik ez 3,3 óra, és van még 7 7-8 osztályos, nekik ez 3,75 óra. Összsen tehát 10,05 óra. Ezt a 10 órát lehet köztük szétosztani a problémájuknak megfelelően és akkor törvényesen el vannak látva. Ennél lehet több órát adni, de kevesebbet nem. Azt gondolom, hogy a diszeseket lehet egyféle problémának számolni. Ha külön vesszük őket, akkor sokkat több órát kellene biztosítani, és szerintem ezt sehol nem úgy számolják.

Na ez szerintem tisztába teszi a dolgokat, akár egy rendes anya a csecsemőjét :mrgreen: :mrgreen:
vagyis kinn vagyunk a sz....ból :lol: :lol:
Na , így számoljátok!
Üdv
Zsolt
(köszi Mariannának az anyagot)
Avatar
hudnik

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Sziasztok,

oke nyolc fo lehet egy csoportban, de nekik is a 15 %-ot, vagyis heti kb. harom orat kell biztositani?

Szerintem is nagy bar...sag, de ha mar ez a torveny, nem akarom rosszul csinlamni.

Nekem negy dyslexias gyerekem van, egy dyscalkulisa --ertelem szeruen o kulon csoport?????---es egy organikus, akinek szinten harom ora jar.

Meg egy kerdes. Ha a nev.tan ket orat ir elo, akkor nekem ot annyiban is kell fejlesztenem?

Szerintem ez igy egy kicsit sok. Nem a gyerek erdekeben, de ha a tulorakat nezuuk azzal nagyon el lehet szallni.

niki
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Üdv!

Lassan írom, hogy világos legyen (idézet a törvényből):

"a heti időkeretet nyolc fős csoportokra kell meghatározni oly módon, hogy az ellátásra jogosult tanulók számát elosztják nyolccal"
Piros pontot kap, aki ebből a mondatból kiolvassa ill. megfejti, hogy KÖTELEZŐ lenne nyolc fős csoportokat alkotni. Vagyis CSAK az IDŐKERET meghatározása céljából szükséges ez a nyolcfős csoport.
Más..
Ha a nev. tan. ennél többet ír elő és esetleg egyéni fejlesztést, akkor azt kell biztosítani. Az ellenőrzés pl. erre is ki fog terjedni.
Zsolt
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Niki! (hudnik)!

Most nekem lenne egy kérdésem..
Miért nem használsz ékezetes betűket? Vagy nem Magyarországról írsz? vagy csak a billentyűzeted nem magyar?? :D
Zsolt
Avatar
hudnik

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Eddig nem Magyarországról írtam, ma értem haza.

A törvényt én is elolvastam ezerszer. Lehet, h bennem az informatikus is megszólalt, de nekem ehhez kéne egy algoritmus, hogy mi szerint számoljak.

Ha jól értem az itt leírtakat marad a heti kb. harom óra fejlesztes sni-snek, de a csoport létszáma akár nyolc is lehet?
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Halihó!!

Hát akár nyolc is lehet, akár negyvenkettő...
De kérdem én...Lehet nyolc főt eredményesen, hatékonyan fejleszteni vagy ezt hívjuk inkább valami napközi-félének??, ahol mellesleg feladatlapokat töltöget ki a gyerek. Mert azt már látom, hogy ezek az iskolai fejlsztő foglalkozások valamiféle nagyüzemi, Hogyan tötsünk ki lehetőleg minél több feladatlapot? mozgalommá váltak. Ülnek benn a gyerekek, folytatják a már megkezdett se...koptatást, amit elkezdtek már délelőtt a tanítási órákon és nyaggatják őket tovább ezekkel a marhaságokkal. Mondjuk jól járnak a felaldatlapkészítők, a fénymásoló karbantartó cégek, a festékpatron gyártók..stb. De hova tűnt a gyerek??? Ja egy szám a nyolcas bennfoglaló táblán és egy szép bemutató foglalkozás kelléke a dirinek. Próbáljuk már meg a gyereket ne a jog szűrőjén átpasszírozni, hanem segíteni neki, és ha ezt tesszük a többi már megy a maga útján.
És visszatérve a kérdésedre megint..lehet-e nyolc fő a csoportban
lehet.....
és mint mondtam negyvenkettő is akár..
hogy .....meg
és most ide csupa olyat írok, amit cenzúráznánk jobblelkű honlap fenntartók :mrgreen: :mrgreen:
Zsolt
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Adott: 1 köszönetet
Kapcsolat:

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Az egyéni fejl. az egyéni legyen! Ha kell akkor csak egy szem gyerek üljön ott. De sajnos az igazgató mondja meg mi legyen, a fenntartó meg szorongatja. Na persze az más kérdés, hogy az igazgató hol tölti be a szerepét "normálisan"? Ritka.
Mint Zsolt írja, a papírok tömkelege készül. Soha sehol annyi fénymásolat nem készül, mint az iskolákban. Csodálkozunk, hogy gyerekeink még ki sem tudják magukat fejezni? Dehogynem..... A bizonyos kötőszóval "b....meg". Esetleg az izé, mint ritkaság fordul elő.
Kérdezem: logopédiai órát, hogyan lehet feladatlappal tartani? Nem a beszéd a lényeg? Nagy tükör van a falon, a dobozban meg a feladatlapok feldolgozva - ja, és az is rosszul, mert a pedagógus sem tud mit kezdeni, ez a szomorú valóság. Tisztelet annak, aki a helyzet magaslatán áll!!
Valaki kérdezte, milyen könyvből dolgozom? Nem dolgozom semmiből. Ill. a józan paraszti eszemből. Természetesen vannak könyveim, de a sok könyv között is el lehet veszni. Segédletnek kevés, de jó legyen a könyv!
Hol a gyerek? - A sok papír között elveszve.....
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Na megint én!
Ha untok jelezzétek :mrgreen: :mrgreen:

Na szóval idézem Gabit:
"De sajnos az igazgató mondja meg mi legyen, a fenntartó meg szorongatja."

erre idézek én egy kis törvényi hivatkozást:

218/1999. Kormányrendelet az egyes szabálysértésekről
141.§ - közoktatási szabálysértések,
142.§ (2) b/ jogosulatlan szakvélemény-készítés
- magánpraxisban készített vélemény nem alapoz meg óvodai, iskolai foglalkozásra való jogosultságot, normatív támogatás igénylést.
CSAK a 14/1994. rendelet szerinti szakszolgálati intézmény 142.§ (2) c/ által készített szakvélemények fogadhatóak el, ezek figyelmen kívül hagyását az OKTATÁSI HIVATAL vizsgálja, szankcionálja

idézet vége :lol: :lol:

Megint idézem Gabit:
"b....meg"

Vagyis sza....ni kell arra, hogy mit mond az igazgató vagy a fenntartó, a szakvéleményben foglaltak betartása kötelező
ennyi
uff
:mrgreen: :mrgreen:
Zsolt
Lezárt