Remény

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Mildi

Remény

Hozzászólás Szerző: Mildi »

Üdvözlök Mindenkit!

Mint édesanya el vagyok keseredve. Szeretném kérdezni hogy van-e olyan kezdeményezés hogy pszichológusok, fejlesztő pedagógusok, országosan járják-e az iskolákat előadást tartani a gyengébb képességű gyermekekről, a "másság" elfogadásáról? Az internet nem elég!
Gondolok pl. figyelemzavarra, tanulási nehézségekre stb.
Arra gondolok hogy pedagógusoknak elmagyarázni miről is van szó, valamint a gyerekeknek is a másság elfogadásáról.
A fiam osztályában már odáig fajultak a dolgok hogy amikor a gyermekem fejlesztésre megy, csúfolják hogy kezdődik a hülye gyerek óra...
Vagy. Karácsonyra én is kérek hülye gyerek papírt... A gyermekem matematikából és angolból van felmentve.
Sok pedagógusnak fogalma sincs mit jelent a tanulási nehézség, egy kalap alá veszik a többi gyerekkel, szidják, az önbizalmát lelombozzák a gyerekeknek. Nem bántásból írom ezeket hanem tapasztalatból.
Nagy szükség lenne arra hogy mindenkinek nyilvánvalóvá váljon hogy mivel járnak ezek az "állapotok".
Sok szülő panaszkodik a hátrányos megkülönböztetésről, de nem tudnak mit tenni csak titokban sírni, közben meg tönkre megy lelkileg a szülő is és a gyermek is.
Mi szülők kérnénk az illetékesek segítségét!

Köszönettel: Ildikó
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Remény

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Ildikó!

Én jártam az országot még pár évvel ezelőtt. Csak az utiköltséget kértem, segítségem ingyenes volt. A problémával én is találkoztam, mint szülő és mint gyógypedagógus. Nem minősítem egyes kolléga hozzáállását!
Örvényesen vagy Nagyvázsonyban voltak találkozók ,de egy éve érdeklődés hiányában az is elmaradt.
Az utóbbi időben senki nem keres.
Illetékesek nem fognak válaszolni!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése