Okoskocka

Avatar
poldotti

Okoskocka

Hozzászólás Szerző: poldotti »

Sziasztok!

A napokban, Gyermekvédelmi Központunk, örökölt egy Okos(koc)ka - anyanyelvi játék csomagot.
Sehol nem találok részletes leírást a játék használatáról, csak az árán vagyok elhűlve és nyomozok, hogy ne hagyjunk veszni egy ilyen értékés ajándékot.
Ha valaki használja ezt a fejlesztő játékot, tudna nekem írni róla?
Feladatokról, kikkel használja, milyen módszerrel...?

Előre is köszönöm a választ!
Avatar
Panni

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: Panni »

Az Okos kocka, használatát igazából tanfolyamon lehet nagyon jól elsajátítani.
A dobozban lenni kell egy füzetnek is ami jelöl egy-egy példát.
Gyerekkel lehet használni nagyon jól, konkrétan SNI-is gyerekeknek vannak dolgok amik nehezebbek, BTM-es gyerekeknél jól alkalmazható.
Tehetség fejlesztésre kiváló. Valójában autistáknál viszont nagyon nehéz az alkalmazása, úgy fejlesztő eszközként, mint diagnosztizáló eszközként.
Mind ez saját tapasztalat.

Panni
Avatar
poldotti

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: poldotti »

Köszönöm a választ!
Sajnos úgy kaptuk, hogy füzet nem volt a dobozban.
Olvastam a tanfolyamokról is, biztos az lenne a legeredményesebb, érdekelne is nagyon, de most az nem kivitelezhető, ezért próbálok ilyen módon ötleteket gyűjteni.
Ha valakinek megvan, nem tudná bescannelni ezt a kis füzetet? Vagy bármi olyan oldal, fórum, ahol további támpontok vannak a játék használatához?

Köszönöm.
Dóra
Avatar
Panni

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: Panni »

Itt van konkrétan, hogy mire is lehet alkalmazni, konkrét leírás a feladatokról nem igazán található.


http://okoskocka.hu/anyanyelvi-jatek

Panni
Avatar
gilroy

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: gilroy »

használatát igazából tanfolyamon lehet nagyon jól elsajátítani. biztos az lenne a legeredményesebb, érdekelne is nagyon, de most az nem kivitelezhető
A dobozban lenni kell egy füzetnek is ami jelöl egy-egy példát e számítok a segítségetekre. Szívvel-lélekkel készülnék fejlesztőpedagógiai képzésen részt
Avatar
Panni

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: Panni »

gilroy írta:használatát igazából tanfolyamon lehet nagyon jól elsajátítani. biztos az lenne a legeredményesebb, érdekelne is nagyon, de most az nem kivitelezhető
A dobozban lenni kell egy füzetnek is ami jelöl egy-egy példát e számítok a segítségetekre. Szívvel-lélekkel készülnék fejlesztőpedagógiai képzésen részt

Kedves gilroy!

Le tudnád írni érthetően, hogy most mit is szeretnél velünk tudatni az OKOSKOCKÁról?

Köszönöm

Panni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Őszintén szólva, én is feltettem ezt a kérdést, mint Panni. Többszöri olvasás után csak arra jöttem rá, hogy fejlesztőped. képzésen akarsz részt venni. De bocs, ez nem akkora hír, mert más is tanul.
Ha kicsit konkrétabban írnál!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Ria

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: Ria »

szerintem a kapcsolattartóktól kérj segítséget füzet ügyben :)
Avatar
erikaokonet

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: erikaokonet »

Kedves Poldotti! Megnézem a munkahelyemen, hogy meg van e az okoskockához tartozó füzet, ha igen besszkennelem és átküldöm neked. Kérlek add meg az e-mail címedet!!!!
Üdv: Erika
Avatar
ildiko65

Re: Okoskocka

Hozzászólás Szerző: ildiko65 »

Kedves Erika! Nálunk is van Okoskocka játék, de nem tudom hogyan lehet használni. El tudnád nekem is küldeni szkenelve a füzetet? Nagyon örülnék és megköszönném. E-mail címem: holloildiko@freemail.hu . Köszönöm! Ildikó!
Válasz küldése