Fejlesztőpedagógus végzettség

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Mazsola78

Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: Mazsola78 »

Tanítói szakon végzetem, ehhez szeretném megszerezni a fejlesztőpedagógiai végzettséget. Több helyen is megnéztem már a képzési lehetőségeket, de van egy dolog, amit nem értek. Van ahol az oklevélben fejlesztőpedagógusi végzettség szerepel majd, van ahol szakvizsgázott pedagógus (fejlesztő, differenciáló pedagógia területen).
Mi a különbség a kettő között?

A válaszokat előre is köszönöm!

Katalin
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Katalin!
Jobb, ha megkérdezed az adott intézményt! Ők pontos felvilágosítást adnak, azt is is megmondják, mire jogosít fel a végzettség.
De én a helyedben - ha már tanulsz - a gyógypedagógiát venném célba, több a lehetőség.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Mazsola78

Re: Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: Mazsola78 »

Köszönöm szépen a válaszát! :)
Avatar
Ulzana

Re: Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: Ulzana »

Kedves Katalin!
Én az ELTE PPK szakirányú továbbképzésén szereztem meg a fejlesztőpedagógus képzettséget. 4 féléves volt, nagyon jó tanárokkal. Utána tettem le a szakvizsgát, és voltak csoporttársaim ott, akik szakvizsgáztak fejlesztő pedagógia területen .Nekik sokkal kevesebb órájuk volt. Pl, anatómia, mozgásfejlesztés stb. nem volt. Ha fejlesztő szeretnél lenni, én is a gyógypedagógiát venném célba.
Üdv. Marcsi
Avatar
Mazsola78

Re: Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: Mazsola78 »

Köszönöm Marcsi a válaszod! :)
Avatar
Andi71

Re: Fejlesztőpedagógus végzettség

Hozzászólás Szerző: Andi71 »

Településemen, nyugdíjazás miatt, megürült az óvodai fejlesztő pedagógusi állás. Alapvégzettségem óvodapedagógus, szakvizsgás képzés keretében nyelv és beszédfejlesztői képesítést szereztem. Az NKT. 3. melléklete szerint: fejlesztő pedagógus munkakör ellátásához kell:bármely pedagógus (óvodapedagógus, tanító, tanár, szociálpedagógus) és a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő gyermekek, tanulók szűrésére, csoportos és egyéni foglalkoztatására jogosító szakirányú továbbképzésben szerzett szakképzettség. Kompetencia körömbe beletartozik :Olvasás, írás- helyesírás, tanulási problémák megelőzésé esetén
- általános képességfejlesztés
testsémafejlesztés
az észlelési mozgás és orientációs képesség fejlesztése
nyelvi képesség fejlesztése
- figyelem - és emlékezetfejlesztés.
Ezek mellett a beszédfejlesztés és végezhetek diagnosztikai vizsgálatokat is(logopédus irányítása mellett)
Kérdésem: Pályázhatok- e a megüresedett óvodai fejlesztő pedagógusi állásra?
Köszönöm
Válasz küldése