Szakszolgálatok

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
hozzászólok

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: hozzászólok »

A szakszolgálatoknál kötelező a szakvizsga,azt mindenképp meg kell csinálnod!Tanulhatsz mást is, érdemes érdeklődni,hogy a vezetés mit támogatna.Persze nem anyagilag,mert pénz nincs rá,mindent saját zsebből fizetünk:(
Avatar
gurke

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: gurke »

Szakszolgálatnál dolgozom. Nekünk ki lett adva, hogy már úgy tervezzünk, heti 32 órát kell bent töltenünk ami problémás, mert a 21-et is nagyon nehéz úgy megoldani, hogy mi, fejlesztők csak 2-2 órában vagyunk bent vizsgálatot végezni. Úgy tudom, még nem jött ki semmi a 32 órával kapcsolatosan. Van erre vonatkozóan már vlmi és lemaradtam, vagy ez egy speciális est?
Avatar
peva

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Szakértőis Kollégák!
Kérdésem a következő: a tankerületi szakértői bizottság nem BTMN, vagy BTMN (esetleg SNI valószínűsítése) megállapításakor is csak a 15 nap fellebbezési idő letelte után küldi meg az oktatási intézményeknek, megyei szakértőinek, járási hivatalnak? Felülvizsgálatkor?
Az én értelmezésemben a 15/2013-as EMMI 17-19. § csak az SNI-re vonatkozik. Vagy én értelmezem rosszul? A járási hivatalnak minden, 5 évesnél idősebb gyerek szakértői vél-ét meg kell küldeni? Névsort, teendőket még érteném, de egy részletes szakértőit!?
Mi a gyakorlat és értelmezés nálatok? Válaszaitokat előre is köszönöm: Éva
Avatar
peva

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Szakértőis Kollégák!

Pontosítom korábbi kérdéseim:
1) a tankerületi szakértői bizottság SNI valószínűsítésekor is csak a 15 nap fellebbezési idő letelte után küldi meg az oktatási intézményeknek, megyei szakértőinek, járási hivatalnak a szakértői véleményt?

2)Az én értelmezésemben a 15/2013-as EMMI 17-19. § csak az SNI-re vonatkozik. Vagy én értelmezem rosszul? Azaz, a járási hivatalnak minden, 5 évesnél idősebb gyerek szakértői vél-ét meg kell küldeni? Akkor is, ha nem BTM, nem SNI és szülő önként kérte a vizsgálatot? Névsort, teendőket még érteném, de egy részletes szakértőit!?
Mi a gyakorlat és értelmezés nálatok? Válaszaitokat előre is köszönöm: Éva
Avatar
peva

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Kollégák!

Imádom a szakterületemet (nevelési tanácsadás, pedagógiai terápia, fejlesztés), de az utóbbi időszakban (4-5 év, 1-2 év, mindegy) nem hagyják, hogy jól csináljam. Az okok közül csak egy: szakmailag meg nem alapozott előírásokra, döntésekre kell rábólintanunk. Rettenetesen el vagyok keseredve, de váltanom kell.

Köszönöm, hogy sokszor együtt gondolkozhattam Veletek.

Ui: "... tedd tönkre az oktatását" - Köszi Gabi, úgy emlékszem nálad láttam.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Erre gondolsz, Peva?

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Peva!
És milyen irányba mész tovább?
Avatar
peva

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Gabi!, Igen, igen, erre gondoltam. A "pedagógiáját" szó helyett az "oktatását" - nem csak freud-i elszólás volt.
Kedves Zsolt, köszönöm az érdeklődést: két ált. suliban már számítanak rám, kollégiumban is várható üresedés, ahová szívesen mennék. Ezen kívül szociális szférában is beadom a pályázatom. A jövő zenéjét még komponálom, eddig nagyon XXI. századi hangzású.
További szép nyárias napokat kívánok: Éva
Avatar
zsoltzsolt

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Éva!
Sok sikert az új területen!
A fórumtól és az oldaltól nem kell ám búcsúzni, a jövőben is várjuk hozzászólásaidat!
Avatar
peva

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: peva »

Kedves Zsolt!
Köszönöm, és ha ritkábban is, de fogom látogatni az oldalt.
Válasz küldése