Mozgás gyakorlatok

Avatar
Marcsi1

Mozgás gyakorlatok

Hozzászólás Szerző: Marcsi1 »

Sziasztok!

Tudtok- e nekem olyan egy-két gyakorlatsort írni, vagy abban segíteni, hogy mit tegyek. A probléma a következő: A gyermek jobb kézzel ír, de a tárgyakért bal kézzel nyúl, a szeme is bal oldali dominanciát mutat, az olvasást bal kézzel kiséri. Mit tehetek a fejlesztése érdekében? Köszönöm előre is a hozzászólásotokat!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Mozgás gyakorlatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Marcsi!

Nem tennék semmit. Saját példa: a lányom 27 éves, ugyanígy "dolgozik" és 142 az IQ-ja.
Én is kétségbe estem annak idején, de összekeverni meg nem akartam. Hagytam szépen a maga módján, azóta gyönyörűen fest jobb kézzel, de a sz.gép egerét bal kézzel használja :D
Biztosan jön erre valaki és ad ötleteket, ez csak az én véleményem a gyakorlatból.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Mozgás gyakorlatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia!

Csatlakozom Gabihoz, ha ez a gyereknek nem okoz problémát - és leírásodból inkább úgy tűnik ez inkább téged zavar :) - nem tennék semmit.
Vagy a gyerkőc szenved ettől? Pl. nem tud memgatnulni írni? vagy mozgáskoordinációs zavarai, nehézsgei vannak?
Szóval csak mert más valaki, az nem azt jelenti, hogy nem "normális", vagyis fogadjuk el a másságot.
De lehet, hogy pl ez a gyerek két kezes lesz, vagy mittomén szájjal is tud majd festeni
használja bizonyos tevékenységekre a jobb kezét, de miért ne használhatná a balt is??
erősítnei kell pl. labda gyakorlatokkal, labda vezetéssel, vagyis mindkét kézzel végezze ugyanazokat a gyakkorlatok
de semmi "kezelés" meg ilyesmi :D
Zsolt
Avatar
Marcsi1

Re: Mozgás gyakorlatok

Hozzászólás Szerző: Marcsi1 »

Köszönöm a segítséget!
Avatar
redgee34

Re: Mozgás gyakorlatok

Hozzászólás Szerző: redgee34 »

Már egy ideje olvasgatom ezt az oldalt, és nekem nagyon tetszik. Sok hasznos információt kaptam.Ezekért ezúton is köszönet. Most arra gondoltam, hogy nyihatnánk egy olyan részt ahol a leendő gyógypedagógusok segíthetnek egymásnak.
Válasz küldése