S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Avatar
ancsa123

S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Hozzászólás Szerző: ancsa123 »

Dislexiás kalkuliás,és disgráfiás és nem tudom hogy mit tegyek hová veszik fel és járhat e nórmális iskolába?Melyik szakiskola fogadja ? Hogyan kell intézni?Nyolcadikos.Mit tanúljunk vele hogyan készítsük fel a központira semmit nem mod az iskola .06313278846
Ha valaki tud segítsen.Van joga a fiamnak a nórmális élethez? Iskolába járni, tanúlni ,dólgozni?Mint a többiek. :shock:
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Ancsa!
Természetesen van joga a normális élethez!
Magánüzenetet írok, mert több információra lenne szükségem ahhoz, hogy segíteni tudjak. Azt pedig nem nyilvánosan akarom megbeszélni.
Az üzenet itt fog megjelenni a hozzászólás felett:

Felhasználói vezérlőpult (1 új üzenet) • Saját hozzászólásaim

Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
vajdaanita

Re: S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Hozzászólás Szerző: vajdaanita »

Kedves Ancsa!
Sajnos sok esetben a segítség csak nagy szavakban és a kirakatban látható, de nem szabad feladni! Én tavaly ugyanezt jártam végig.
Vegyétek meg a pályaválasztási tanácsadó könyvet, illetve a neten is rá lehet keresni olyan iskolákra, ahol már eleve nem kérnek központi felvételit, elég sok ilyen van. Ha nagy teher lenne a gyereknek, ezzel, ha úgy látod, elkerülhető. Az sni-s gyerekeket fogadó intézmények listáját is megtalálhatod a könyvben, de javaslom, hogy a gyerek konkrét problémáit elmondva keresd meg telefonon vagy személyesen a tanácsadóból kiválasztott sulit. Tapasztalat, hogy olyan helyeken is bevállalják és meghirdetik az sni-sek befogadását, akik szerintem nem nagyon láttak ilyet, mert pl. 36 fős várható osztálylétszámnál is előfordult.
Tudom, hogy sok idő, de menjetek el minél több nyílt napra is, sok helyen már októbertől indulnak.
Esetleg segítséget, javaslatot kérhettek a "tanulási képességeket vizsgáló szakértői bizottságtól" is.

Remélem, segítettem.
Üdv, V.A.
Avatar
Bigboss01

Re: S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Hozzászólás Szerző: Bigboss01 »

A felmentés évfolyamtól független, de a minimálisat tanulnia kell. Nem kap jegyet, csak írásbeli értékelést. Keresem a törvényt talán sikerül megtalálni.Mindenképpen ki kell járni a felmentést!
Avatar
myclay

Re: S.O.S. Hová tovább az s.n.i gyerekemmel?

Hozzászólás Szerző: myclay »

xiás kalkuliás,és disgráfiás és nem tudom hogy mit tegyek hová veszik fel és járhat e nórmális iskolába?Melyik szakiskola fogadja ? Hogyan kell intézni?Nyolcadikos.Mit tanúljunk vele hogyan készítsük fel a központira semmit nem mod az iskola .06313278846
Válasz küldése