óvodai aszisztens

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
ilona

óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: ilona »

Unokám 5 éves,autista kisfiu.Magánóvodába jár.Az óvodába 8-ra jönnek be az óvónők és a gyerekek is,de mivel nekem 8-ra dolgozni kell menni,kb.7 órára viszem az óviba,ahol uj férfi óvodai aszisztens van a gyermekkel 1 órán keresztül egyedül.Nem tudom,hogy ez törvényes-e,mivel a gyermek beszélni nem tud,nem tudja elmondani,hogy mi történik.Furcsa szokása lett,otthon lehuzza a nadrágját és a popsijára üt,ezt nem szokta csinálni.Nem akarok rosszra gondolni,de az,hogy egyedül van egy aszisztenssel,nem hiszem,hogy ez törvényes.Szeretném megkérdezni,hogy jól gondolom-e,illetve a jogszabály helyet szeretném tudni,amivel akkor a vezetőhöz tudnék menni.Üdv.
Avatar
zsoltzsolt

Re: óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Ilona!
Úgy gondolom először az óvodához, annak vezetőjéhez kellene fordulnia s vele megbeszélni aggályait.
Avatar
ilona

Re: óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: ilona »

Nem akarok senkit semmivel sem vádolni,igy ha a vezetőnek elmondom,akkor ez már arra utal,ezért kérdeztem,hogy van-e olyan törvény,ami tiltja,hogy a gyermek egyedül legyen az aszisztenssel különös tekintettel,hogy nem tud beszélni.Tudomásom szerint az óvodapedagogus felel mindenért,ami az óvodába történik,és csak az ő felügyelete alatt dolgozhat az aszisztens.Üdv.
Avatar
zsoltzsolt

Re: óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Nincs ilyen jogszabály.
S nem hinném, hogy további évek során folyamatosan lesz a gyermek mellett szakember. S azt gondolom, hogy ez a természetes, hiszen találkozik a dadussal, a konyhás nénivel, a szomszéddal, ettől baja nem lesz.
S kérdem, miért baj, ha egy órát asszisztenssel tölt? És ebben az egy órában senki más nincs az oviban?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsoltzsolt 2014.04.02. 10:12-kor.
Avatar
ilona

Re: óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: ilona »

Senki nincs ebben az egy órában.Nem lenne baj,ha nem lenne a gyermeknél ez a furcsa viselkedés,amit leirtam,s mivel nem tudja elmondani,hogy mi történik ebben az időben,ezért gondoltam,hogy valami nem stimmel,hisz sok minden rosszat hall az ember,de ezt Ön is tudja.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: óvodai aszisztens

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Én is azt javaslom, mint Zsolt. A vezetővel kell beszélni, de a csoportos óvónénivel is lehet.
Egy kérdés: amíg nem ez az asszisztens volt, akkor nem "játszott" a gyermek hasonlót? Mert ha nem, akkor lehet valamit "keresgélni"
Amúgy én -ha van olyan hely- elbújnék valahol ahol látom a gyereket és az asszisztens. Megfigyelném, mi történik?
Egyébként sok iskola, óvoda alkalmaz asszisztens a korán érkező gyerekek fogadására, és az asszisztens egyedül van. A csoportvezető nem felelős az asszisztens tetteiért.
Próbáljanak meg minél több rajzot készíttetni a gyermekkel!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése