Szakszolgálatok

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Sajnos elkezdődött az elvándorlás... Régi vezetők mondanak le, mások kilépnek... Nem tudom mi lesz így a, és most direkt írom így, a nevelési tanácsadókkal
Avatar
logopedusszakszolg

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: logopedusszakszolg »

26 éves logopédus vagyok, ezen a ponton gondolkoztam el nagyon, hogy külföldön vállalok inkább munkát. Most lenne itt az ideje, hogy elkezdjem a szakvizsgát, de a pótszabadság megszűnt (értem, hogy eddig se járt, de mégis megkaptuk), a gyógypedagógiai pótlék nem nekünk jár, szakvizsgára köteleznek,csupa negatív diszkrimináció ér bennünket. A szakszolgálatom így is létszámhiánnyal küzd, még én is cserben hagyom őket. Jó úton haladunk, hogy kiürüljenek a szakszolgálatok. Ez a cél talán??
Avatar
henciduda

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Nem saját írás, de igaz:

"Egy névtelenséget kérő gyógypedagógustól kaptuk az alábbi emailt:
Valaki valamiért nem szereti a pedagógiai szakszolgálatokat....Valahol egy íróasztal mögött ül valaki, akinek egyszer belemászott egy logopédus a lelkébe.

Másra nem tudok gondolni.

A pedagógiai szakszolgálatnál dolgozóknak kötelező szakvizsgát tenniük. Haladékot 2015-ig kaptak. Új kollégákat csak szakvizsgával lehet felvenni, kivétel, ha valaki pályakezdő. Támogatást a szakvizsga elvégzéséhez, -leszámítva a vizsgánként kivehető pár napot- nem kapnak. Egy félév 135-150 Ft. A képzés négy féléves. ....

A pedagógus életpálya szerint nincs külön kategória a szakvizsgázott gyógypedagógusoknak. Ráadásul több kolléga elvégezte az egyetemet pedagógia szakon, de sokan más bölcsész egyetemi diplomával rendelkeznek. Hiába. Szakszolgálatnál az előírt végzettség a gyógypedagógiai főiskola, így mindenkit "visszaminősítettek" főiskolai szintre.

Az életpálya bevezetésekor elvették a "különleges szakértelemért" járó pótlékot, mely 14 ezer Ft volt. A gyógypedagógiai pótlékot, mint a jelenleg egyetlen erre a területre érvényes pótlékot, a szakszolgálati dolgozók nem kapják.

Az előrelépéshez szükséges minősítő eljárás során a szakszolgálatnál dolgozók csak egyszerűsített portfóliót tölthetnek fel, így csak Pedagógus II. kategóriában mehetnek, előttük a Mesterpedagógusi szint zárva van.
Ééééééés a legjobb most következik:

A szakszolgálatnál dolgozó gyógypedagógusoknak NEM jár a pedagógus pótszabadság. 46 nap helyett 21 nap alapszabadság, plusz a munkában eltöltött évek alapján járó napok....

Összefoglalva: PEDAGÓGUS munkakörben foglalkoztatott gyógyPEDAGÓGUSOK, akiknek PEDAGÓGUS szakvizsgát kell tenniük, érvényes rájuk nézve a PEDAGÓGUS életpálya-modell, kötelezően tagjai a Nemzeti PEDAGÓGUS Karnak, nem jogosultak a PEDAGÓGUS pótszabadságra.
Én magam is szakszolgálatnál dolgozom. A KLIK-be való betagozódás nehézségeiről nem írok, ezt minden egyéb intézmény nyögi.

A speciálisan minket érintő problémákat fent felsoroltam. Enyhén szólva diszkriminatív az egész.
Mi másodrendű pedagógusok látjuk el a logopédiai feladatokat a tanköteles kor végéig. Mi tartjuk a gyógytestnevelést az általános és középiskolák diákjai számára. Mi végezzük a korai fejlesztést és a konduktív pedagógiai ellátást. Mi végezzük a nevelési tanácsadás feladatait. Mi végzünk vizsgálatokat az óvodák, iskolák vagy szülők kérésére, ha bármilyen problémát észlelnek a gyereküknél. Pályaválasztási tanácsadást adunk. Gondozzuk a kiemelten tehetséges gyerekeket.
Fejlesztő nevelést biztosítunk a súlyos, halmozottan fogyatékos gyerekeknek.

MI másodrendű pedagógusok végigdolgozzuk az évet. Igaz, hogy az iskolák nyáron zárva vannak. Igaz, hogy az óvodákban kötelező zárási időszak van. Igaz, hogy a kisgyermeket nevelő szülők is pihennek , nyaralnak nyáron. Igaz, hogy a pszichológia elismeri a "terápiás szünet" fogalmát. Igaz, hogy a munkánk rendkívül megterhelő mind fizikailag, mind pszichésen. (Így szinte alig van rekreációra lehetőségünk.)

Magasabb elvárások (szakvizsga) Kevesebb bér (csak főiskolai szint, + pótlékok hiánya) Kiégés fokozódása (szabadság lecsökkentése)

Valaki pikkel ránk ott fönn. Még kitartunk. Meddig........?"


Én már eddig sem akartam! Szeptember óta törvénytelen a munkaköröm: utazó gyógypedagógusként láttatják el velem az iskola és az óvoda!!! sni-seit és btmn-seit. Az EGYMI régen átvenne, de van, aki megakadályozza. Megteheti??? Megteszi.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Köszönöm az írást, és ha van még hasonló tapasztalat kérem ossza meg mindenki itt, talán lesz visszhangja
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Talán nem ártana nekünk is összeszedni a kínjainkat és, mint egyesület megfogalmazni azt. Az egyesületben szép számmal vagyunk.
Én aláírom.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
fejlesztőped.

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: fejlesztőped. »

Kedves Mindenki!
Egy kis biztatás!
Hozzánk február elején eljutott egy levél másolata, amelyet a Pedagógiai Szakszolgálatok Országos Egyesülete és a Nevelési Tanácsadók Országos Egyesülete fogalmazott meg január 24-ei dátummal. A címzett az Emberi Erőforrások Minisztériuma Balog Zoltán miniszter és Hoffmann Rózsa köznevelésért felelős államtitkár, illetve a KLIK (Marekné Dr. Pintér Aranka). Ez a levél nagyon korrekt, őszinte módon megfogalmaz több Szakszolgálati problémát. A levél egyik célja, hogy támogassák a Pedagógiai Szakszolgálatoknál pedagógus munkakörben dolgozók pótszabadságának kérését. Reméljük , hogy a levél legalább ebben a témában pozitív elbírálást eredményez.
Avatar
henciduda

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Ti még hisztek a mesében?!
Azt sem lehet megváltoztatni, ami feketén-fehéren többszörösen törvénytelenül működik (kapásból 5-6-ot fel tudnék sorolni a megyénkben, járásunkban). Akkor gondoljátok, hogy egyes egyesületek javaslatára rendeleteket, törvényeket módosítanának? Ezt már Zsolt is próbálta, eredménytelenül.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mari!
Amire hivatkozol, az elakadt, nem lett belőle semmi!
Akkor várjuk a sült galambot. :shock:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Gabikám!
Szerintem nem egyre gondolunk. Nem a régi, egész nyáron folyó munkánkról beszélek, ami tényleg elakadt. Hanem Zsolt azon leveléről, amit ősszel (télen?) küldött a pótszabadságunk miatt, és a választ bemásolta a fórumba. Önmagáért beszélt...
Nem várok én már semmit, kiváltképp nem a sült galambot.
Szerencsére a gyerekekben nem csalódom, ők még mindig adnak sikerélményt, és szerintem mindannyian "csak" értük, miattuk dolgozunk, bármi történjék is a fejünk felett.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Szakszolgálatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Bocsánat, akkor valóban elbeszéltünk egymás mellet!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése