Logopédus szabadsága

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
buzastunde

Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: buzastunde »

Logopédus segítséget kér!!!!!!!!!!!!!!! Jár-e nekem az őszi-tavaszi, téli szünet, ha kistérség alkalmaz és fele óraszámban iskolában, fele óraszámban óvodában logopédizálok????? Hol nézhetek utána? Ha emberi nyelven (nem jogi) leírjátok a választ, az sem baj. Köszönöm: Tünde
Avatar
Zsuzsi

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Tünde!

Én a kérdésed úgy értelmeztem, hogy ha az iskolában szünet van, kell-e az óvodában dolgoznod. Szerintem igen. Az őszi-téli-tavaszi szünet ugyanis csak a gyereknek az, a pedagógusnak munkaidő. Más kérdés, hogy az igazgató azt mondja, maradjon otthon mindenki. A tanárok éves szabadsága ugyanis 40 nap, mint más munkahelyen, és ezt bőven lefedi a nyári szünet.

Zsuzsi
Avatar
Panni

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: Panni »

Tünde!

Óvodában nincs őszi- tavaszi szünet hivatalosan.
Az más dolog ha nem viszi a szülő abban az időszakban.
A téli szünetre viszont az éves szabasdságodat úgy kell osztani, hogy meg maradjon azokra a napokra.
Ebben az évben 7 nap.

Panni
Avatar
buzastunde

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: buzastunde »

Oké, oké, csak azt nem értem, hogy akkor a tanítási napok száma, valamint a logopédiai tanár státusszal járó dolgok, hogy is vannak. Tehát, ha 183 tanítási nap van a tanévben, viszont az őszi, tavaszi szünetben is dolgozom, akkor ez több, és akkor már megint nem értem az egészet. Ugyanis engem nem az óvoda alkalmaz, tehát nem az ő tanrendjük, nem az ő órabeosztásuk alapján (lsd: terápiás óra 45 perc, kötelező óra 21) alapján haladok és a beosztásom gyógypedagógus tanár.
Avatar
Zsuzsi

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

A pedagógus mint munkavállaló
A pedagógus munkavállaló jogi státusát alapvetően két törvény (1993. évi LXXIX. számú törvény a közoktatásról – Kotv. és 1992. évi XXXIII. számú törvény a közalkalmazottak jogállásáról – Kjt.), valamint az 1992. évi XXII. törvény a Munka Törvénykönyvéről, illetve számos kormányrendelet és miniszteri rendelet szabályozza.
Kjt.
56. § A közalkalmazottat
a) az „A”, „B”, „C” és „D” fizetési osztályban évi húsz munkanap,
b) az „E”, „F”, „G”, „H”, „I”, „J” fizetési osztályban és a 79/C. §-ban említett munkakör betöltése esetén évi huszonegy munkanap alapszabadság illeti meg.

57. § (1) A közalkalmazottnak a fizetési fokozatával egyenlő számú munkanap pótszabadság jár. Az 1. fizetési fokozatban a közalkalmazottat e címen pótszabadság nem illeti meg.

(2) A magasabb vezető állású közalkalmazottat évi tíz munkanap, a vezető állásút évi öt munkanap pótszabadság illeti meg.

(3) A bölcsődékben, a csecsemőotthonokban, az óvodákban, továbbá az alsó-, közép- és felsőfokú oktatás keretében, valamint az egészségügyi ágazatban az oktató, nevelő munkát végző közalkalmazottakat évi huszonöt munkanap pótszabadság illeti meg, amelyből legfeljebb tizenöt munkanapot a munkáltató oktató, nevelő, illetőleg az oktatással, neveléssel összefüggő munkára igénybe vehet. Az oktatással és neveléssel kapcsolatos munkák körét a miniszter állapítja meg.
Szabadság a pedagógus munkakörökben
138/1992. (X. 8.) Korm. Rendelet
a közalkalmazottakról szóló 1992. évi XXXIII. törvény végrehajtásáról a közoktatási intézményekben
[A Kjt. 57. §-ának (3) bekezdéséhez]
10. § (1) A rendelet mellékletében felsorolt pedagógus munkakörökben foglalkoztatottak jogosultak az oktató és nevelő munkát végzőket megillető pótszabadságra.

(2) A pedagógust az évi szabadsága idejéből kötelező munkavégzésre – legfeljebb tizenöt munkanapra – a következő esetekben lehet igénybe venni:
a) továbbképzés, foglalkoztatást elősegítő képzés;
b) a nevelési-oktatási intézmény működési körébe tartozó nevelés, oktatás;
c) ha a pedagógus szabadságát részben vagy egészben a szorgalmi időben, óvónő esetében – a június 1-jétől augusztus 31-ig tartó időszak kivételével – a nevelési évben adják ki.

11. § (1) A pedagógusoknak az iskolában a téli és a tavaszi szünet munkanapjai tanítás nélküli munkanapok. (2) A pedagógus szabadságát – a tizenhat évesnél fiatalabb gyermek után járó pótszabadság kivételével – elsősorban a nyári szünetben, óvodákban a június 1-jétől augusztus 31-ig tartó időszakban kell kiadni. Ha a dolgozó szabadsága a nyári szünetben nem adható ki, akkor azt a tavaszi vagy a téli szünetben, a szünet munkanapjait meghaladó szabadságnapokat pedig a szorgalmi időben, a nevelési év többi részében kell kiadni.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Zsuzsi!

Látom bemásoltad a törvényt, még szerencse, hiszen teljesen pontatlan volt a tájékoztatásod. A pedagógusok szabadsága nem 40 nap, hanem 21 + 25 munkanap.


Tünde!

A pedagógus munkakörben foglalkoztatott dolgozók szabadságát a Kjt. szerint kell alkalmazni.
A Kjt. 56. §-a meghatározza az alapszabadságot, amely 21 munkanap (az F-I fizetési osztályokban).
A Kjt. 57. §. (3) bekezdése az oktató nevelő munkát végzől részére 25 munkanap pótszabadságról rendelkezik. (Ebből legfeljebb 15 napot a munkáltató igénybe vehet, de csak oktatással, neveléssel összefüggő munkára.).
Így a pedagógusok éves szabadsága: 46 munkanap.
És amint látom te is pedagógus munkakörben vagy.

Panni és a többiek!

És a napot ne keverjük a munkanappal :mrgreen:
Avatar
Zsuzsi

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves (?!) Zsolt!

Mindössze hat napot tévedtem (én is munkanapban gondolkodtam), ami alapjaiban nem érintette Tünde kérdését. Egyébként meg megköszönném, ha nem próbálnád meg folyton überelni a hozzászólásaimat, hanem, ha már úgyis mindent mindenkinél jobban tudsz, Te magad válaszolnál a kérdésekre! Akkor, amikor elhangzanak!

Zsuzsi
Avatar
Panni

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Zsolt!

Mit kevertem?
Nálunk mindenkinek 7 nap szabadságot meg kellet hagyni a téli szünetre, mivel ott 7 munka nap van amit nem dolgozunk!
Összesen többet leszünk itthon de 7 nap amit szabadságunkat töltjük a többi ünnep és hétvége.
És amint látod azt is irtam, hogy óvoda ahol nincs tavaszi-öszi szünet az, hogy a szülő ebben az időszakban nem viszi be a gyermeket az óviba az szíve joga, de az óvi nyitva van. Nem vagyunk szabadságon.

Panni
Avatar
becky

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: becky »

Kedves Hozzáértők!

Érdeklődni szeretnék, hogy a jelenlegi törvények alapján mennyi a szakszolgálatban dolgozó logopédusok éves szabadsága?
Köszönöm a segítséget!

Becky
Avatar
zsoltzsolt

Re: Logopédus szabadsága

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Becky!
Sajnos jelenleg 21 nap, plusz erre jön a besorolás szerinti, vagyis ha pl. az 4 akkor 25 nap. A 21+25 egyelőre, a jelenlegi jogi szabályozás szerint nem vonatkozik pedagógiai szakszolgálat szakembereire, az ott pedagógus státuszban lévőkre.
Az Egyesület nevében most készülök írni a minisztériumnak, s ezt a levelet párhuzamosan elküldeni a szakszervezeteknek és az ombudsmannak is, hiszen ez hátrányos megkülönböztetése ezen a területen, a köznevelés ezen intézményeiben dolgozó szakembereknek.
Válasz küldése