diploma és nyelvvizsga

Avatar
T.Julia

diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: T.Julia »

Sürgős segítséget kérek!

Több mint 10 éve sajnos diszlexiás vagyok, amelyről a területileg illetékes NevTan-ból van szakvéleményem. Az általánosban és a gimiben felmentésem volt helyesírás, angol és német tantárgyak értékelése alól. Kitűnőre érettségiztem, felvettek a Corvinus-ra, decemberben jelesre államvizsgáztam. Az évek során mindig rendszeresen felülvizsgáltak és megujították a NevTanos papíromat, az egyetemen pedig nem nagyon foglalkoztak velem. Nem tudtam milyen kedvezményekre vagyok jogosult, és már nem is érdekel, hogy nem kaptam laptopot, diktafont stb. Novemberben felvételiztem Msc képzésre, ami most megingott....
Mélyen felháborít, hogy az eltelt 4 év alatt (BSC képzés) az illetékes nem tájékoztatott szinte semmiről! Így államvizsga napján tudtam meg, hogy diplomát nyelvvizsga hiányában a meglévő szakértői vélemények és felmentések birtokában sem kapok! Államvizsga estéjén tudtam meg, hoyg még be kell szerezzek egy szakértői véleményt a Nemzeti Szociális és Rehabilitációs Főigazgatóságról is. Másnap persze sos felülvizsgálati kérelemmel a kezemben elrobogtam a Hivatalba, ahol az ablak mögött ülő matróna tájékoztatott arról, hogy az átfutási idő 60 nap! Hiába könyörögtem a továbbtanulási felvételi miatt be kell adnom most január 5-iig, hogy sikeresen államvizsgáztam = NEM! ÍGY JÁRTAM!!!
Amennyiben valakinek van építő jellegű javaslata, azt megköszönöm!
Szívből kívánom, hogy az egyetemistákkal is foglalkozzon valaki egy kicsit, hogy más ne járjon így mint én! Bár lehet, hogy ha jobban jajgatok az évek során, s nem oldom meg frappánsul a dolgokat, akkor megsajnálnak, és elárulják a titkot! Bár, véleményem szerint önmagáért felelősséget vállaló szaktudással rendelkező embereket kellene képezni az egyetemeken!
Julia
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Julia!
Magánüzenetben adok címet, telefonszámot. Nézd meg, kapsz segítséget.
(Mielőtt valaki megszólna: nem reklám az oldal amit küldök, azért nem linkelek.)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Úgy látom Júliának valóban "sürgős" a válasz a kérdésére. Azóta sem járt erre.

Rengeteg levelet és telefont kapok, hogy segítsek, küldjem el az anyagomat, adjak linket, dolgozzam ki a tételt (!), stb....
Mindenkinek nagyon szívesen segítek, de van valahol egy határ. Én is ülök a gép előtt és keresek, olvasok, gyűjtök, s ha nem találok választ akkor kérdezek.
Persze vannak kivételes esetek mikor tényleg égetően kell valami.
Most a legutóbbi eset verte ki a biztosítékot nálam. Az illető kérte egyik előadásom anyagát, - agyon dicsérve - meg még küldjek neki a diszekről, egy mindent átfogó tanulmányt, de legyen benne a figyelemzavar, és a hiperaktivitás. De legyen felsorolva szakirodalom is. De akkor már ha link is lenne....
Ti mire gondoltok? Itt vannak a vizsgák, gondolom dolgozatnak készült volna.
A legjobb, hogy mindezt Szilveszterkor csináljam meg.
Elnézést, de le kellett írnom! Akinek nem inge .......
BUÉK mindenkinek szeretettel!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
T.Julia

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: T.Julia »

Kedves Gabi!
Nagyon köszönöm a válaszodat!
Tényleg nagyon sürgős volt, sok felé fordultam segítségért, csak sajnos 3,4,5-ét kórházban töltöttem, de már jobban vagyok.
Úgy tűnik az égiek is velem vannak, mert ma fél3-kor felhívtak a NRSZH-ból, hogy csütörtök délutánra kész a szakértői papír, amit péntek reggel az addigra kiállított diplomámmal le kell adnom, ennek megfelelően holnap reggeltől részt vehetek a 3 napos szakmai (írásbeli-szóbeli-rajz-kerttervezée stb.) felvételin.
A dzsumbujnak tűnő élet úgy tűnik, mégis csak fraktállá áll össze, semmi sincs hiába!
Köszönöm, köszönöm, köszönöm!
J
Avatar
suman

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: suman »

A terápia valószínűleg hasznos, ezt nem kétlem De a gyógyszerben én sem hiszek.
Néhány indok:
a ritalin hatása rövid távú
a hyperaktivitás/figyelemzavar viszont hosszú távú probléma
ergo? a választ rád bízom .
És!!!! A kőkemény üzletről nem esett szó. Pedig az a mozgatórugó!
Még1 apró megjegyzés: nemcsak a begyógyszerezett gyereket nem állítjuk sarokba, hanem a többit sem.
Üdv, Dóri
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Ácsi!!!
Ez az én hozzászólásom! Csak egy másik topikból!!!
Az idézőjel hiányzik!!!
És a bejegyzés a hyperaktivitásra vonatkozik!!!
Dóri
Avatar
jacob374

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: jacob374 »

Most a legutóbbi eset verte ki a biztosítékot nálam. Az illető kérte egyik előadásom anyagát, - agyon dicsérve - meg még küldjek neki a diszekről, egy mindent átfogó tanulmányt, de legyen benne a figyelemzavar, és a hiperaktivitás. De legyen felsorolva szakirodalom is. De akkor már ha link is lenne....
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: diploma és nyelvvizsga

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Remélem nem adtál meg egy szakdolgozatnyi anyagot? Jártam így én is. :( S aztán a kapott anyagból tobzódik az illető, fejlesztés címen táborokat tart, szülőket tájékoztat, hírleveleket ír. Nem is tudom perelni, mert hogyan bizonyítsam, hogy én adtam azt a rengeteg anyagot? :shock:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése