SNI vizsgálat

Avatar
Ami

SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Ami »

Szeretném, ha valaki rendet tenne a fejemben: március 1-je óta hatályos rendelet szerint első vizsgálatos gyermekeket a tankerületi Nevelési Tanácsadóba kell küldeni. Ami nekem nem világos, hogy Szakértői Bizottság elé csak ők küldhetik tovább, vagy ha a Nev. Tan. megvizsgálta és nem küldte tovább, és mi pedagógusok úgy tapasztaljuk, hogy jó lenne, ha a szakértői bizottság is látná, akkor a Nev. Tan.-os szakvéleményt csatolva kérhetjük a vizsgálatot?
Avatar
Noé

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Noé »

Véleményem szerint és az eddigi tapasztalataim alapján, ha a Nevelési Tanácsadó nem küldi tovább, akkor tehetetlen vagy. Későbbi időpontban fél-egy év múlva újra lehet kérni a Nevelési Tanácsadótól a vizsgálatot. "Szerintem ez így van" Üdv
Avatar
Ami

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Ami »

Köszönöm a választ, azonban akkor a következő problémám: így az iskolák számára elérhetetlen lesz a Szakértői bizottság? Eddig sem olyanokat küldtünk, akiket nem kellett volna, hisz szinte valamennyien SNI státuszt kaptak.
Avatar
nanna

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: nanna »

Igaz, hogy az iskolák számára van egy kötelezően betartandó eljárási rend,
de!: a szülőre ez nem vonatkozik, tehát ő az év bármelyik napján írásban, egy sima levélben, egyenesen a területileg illetékes szakértői bizottságtól kérheti gyermeke mielőbbi vizsgálatát az sni megállapításához.
Avatar
Ami

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Ami »

Köszönöm a választ! :) Jó ötlet!
Avatar
erikania

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: erikania »

Nálunk a gyereket pontosan 1 éve vizsgálta a NevTan. ( Meixner időben és hibaszámban is bőségesen meghaladta a hibahatárt, Gósy 70-40% közötti, végeredmény BTM)

Idén felmerült a gondolat, hogy SNI lehetősége áll fenn. Szülő kereste a Szakértői Bizottságot, ők pedig ragaszkodtak a NevTan ezirányú javaslatához.

Vissza a NevTanba, ahol ismét kérték az iskolától és a szülőtől az adatlapot. :roll: :roll: :roll:
Most adtuk be, remélem, nem kapunk újabb kivizsgálási időpontot, hanem javaslatot a Szakértői Bizottsághoz. Nos, akkor már csak a várakozási idő van hátra.

Szóval nem biztos, hogy elég a szülői kezdeményezés.
Avatar
Ami

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Ami »

Na, ez az amitől félek, pont itt nem jó a várakozás, az idő telik, gyerek vár... Pedig olyan szépen megtanultuk mennyire fontos a korai felismerése és kezelése ezen problémáknak. Erre itt ez az útvesztő...
:x
Avatar
Kriszti

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Kriszti »

Sziasztok! Én olyan ügyben várok segítséget tőletek, hogy azt hallottam, hogy az SNI-s dokumentumoknak idén része egy bizonyos pedagógiai jellemzés, melyet a tanító, óvónő stb. ír a gyermekről. Ti tudtok-e erről valamit, ha igen, akkor ezt mi szabályozza, hol lehet erről olvasni. Nekem nem sikerült erre rátalálnom. Ha tudtok, segítsetek!! Köszi :shock:
Avatar
aaagul45

Re: SNI vizsgálat

Hozzászólás Szerző: aaagul45 »

Idén felmerült a gondolat, hogy SNI lehetősége áll fenn. Szülő kereste a Szakértői Bizottságot, ők pedig ragaszkodtak a NevTan ezirányú javaslatához.
Vissza a NevTanba, ahol ismét kérték az iskolától és a szülőtől az adatlapot. :roll: :roll: :roll:
Válasz küldése