készségfejlesztő kirakójáték

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Bokorember

készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: Bokorember »

Kedves Fejlesztők!

Én tegnap regisztráltam, tehát lehet hogy nem idevaló, illetve naiv a kérdésem! Nem vagyok fejlesztő tanár, valamiféle feltaláló vagyok és van (legalább) egy olyan kirakójátékom, ami szerintem a 6-14 éves korú gyerekek formaérzékének fejlesztésére elég jó lenne.
Jelenleg gyártót keresek hozzá, eddig nem sok sikerrel. Ami kérdésem lenne Önökhöz:
Van esetleg Magyarországon valaki, aki a kirakójátékokkal, mint készségfejlesztő eszközök kutatásával foglalkozik? Tehát hogy mitől jó egy ilyen eszköz, milyen szempontokra kell figyelni, stb. Minden kapcsolódó információért hálás lennék!
(Az elég meglepő volt számomra, hogy például az ofi-n belül nincs egy szakosztály, ami a készségfejlesztéssel foglalkozik. Más állami szereplő sem teszi ezt, pl. akadémia, minisztérium?)

Üdvözlettel
Gondos Gábor
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Gondos Gábor!

Kérdésének egy részére tudok válaszolni, ebből néhányat felsorolok.
- olvasás előkészítés, látás, téri tájékozódás, ritmus, finom motorika, beszédkészség, gondolkodás, fantázia, logika, színek, formák, szerepjáték, zenei nevelés, stb... de a tantárgyakhoz is kapcsolódhat egy játék.
Lehet az társasjáték, kirakójáték, stb.
Kb. ezek a szempontok jók egy fejlesztőjátéknál. Meg a játék öröme!
Talán tudtam valamit segíteni.

Üdvözlettel: Horváth Sándorné (hogabi)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
karnismari@piszkenet.hu

Re: készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: karnismari@piszkenet.hu »

Kedves Gábor!
Az én fejemben is megszületett már egy komplex fejlesztőjáték-család, amellyel az alapoktól (pl. szín, forma stb.) egészen iskoláskorig, különböző területeket lehetne fejleszteni. Fából készülne, egyszerűen kivitelezhető, egymásra épülő, kombinálható.
Tudom, hogy itt sosem olvassák el a gyártók, de aki hallja, adja át. Üzleti érzékem nulla, de jó volna kivitelezni.
Üdvözlettel: Mari
Avatar
Bokorember

Re: készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: Bokorember »

Kedves Mari!

Esetleg cseréljünk tapasztalatot. :) Én már néhány gyártóval váltottam levelet. A Fakopáncs az én prototípusomra azt mondta, hogy nincs elég precíz gépük hozzá, de lehet, hogy egy egyszerűbb dologra nyitottak. Egyszerűen írni kell nekik. http://www.fakopancs.hu/ A Grimmeknek (http://www.grimms.eu/en/) is írtam, de azok elsunnyogták a válaszadást, miután küldtem egy pár fotót. Lehet, hogy pont most nyúlják le :(, de remélem nem.
Ha olyan nagy ötlet érdemes a szabadalmi levédetésen is gondolkodni, de ennek vannak költségei...

GG
Avatar
karnismari@piszkenet.hu

Re: készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: karnismari@piszkenet.hu »

Kedves Gábor!
Köszönöm a segítségét, megpróbálom. Ha lesz valami fejlemény, jelentkezem. Jelenleg fogalmam sincs, hogy kell egy céggel tárgyalni, de megpróbálom.
Nem vagyok egy irigy típus, de azt sem szeretem, ha hülyének néznek.
Űdvözlettel: Mari
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: készségfejlesztő kirakójáték

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Csak vigyázni! Érdekességképpen mondom, hogy abban az időben a smiley-t Harvey Ball (1963) 45$ adta el. Ma, aki megvette sokszoros dollár milliomos.
Válasz küldése