Logopédia írásbeli

Avatar
Zitus

Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: Zitus »

Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni, hogy miből kell készülni a logopédia írásbelire? Megadtak néhány könyvet, de támpontok nélkül elég nehéz! Ha tudtok vmi infót, légyszi írjátok meg nekem!!!

Nagyon köszönöm előre is!!!!
Avatar
alaikuS

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: alaikuS »

Szia! Te milyen szakirodalomról kaptál infót. Én még azt sem, habár későn is ébredtem...
Én a neten azt olvastam, hogy a Bárczin: "A logopédia szakirányra való bejutás alapvető követelménye a nyelvtani, helyesírási feladatsor teljesítése, valamint a jó beszédtechnika, a hibátlan kiejtés. Az ezt megakadályozó alább felsoroltak bármelyike kizáró ok a szakirányra való bekerülésben: a fog- és fogsorzáródási rendellenességek, a nem szimmetrikus arc- és ajakmozgások, a rekedtség, az erőtlen hang (diszfónia), a beszédhangok (különösen az sz, z, c, s, zs, cs, r hang) eltérő vagy hibás képzése, a túl gyors, hadaró beszéd." Üdv: Heni
Avatar
Zitus

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: Zitus »

Szia! Én sem tudok ennél többet, mert én is csak most ébredtem!!!!Ezért is írtam, mert nem tudom, hogy milyen jellegű feladatokat várhatunk az írásbelin, így meg nehéz készülni rá, mert igen széles a paletta!!!!
Ha erről hallasz vmit, akkor kérlek jelezz!!!
Előre is köszi! Zita
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zitus 2014.07.16. 18:14-kor.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Egy kis helyreigazítás, ami remélem "csak" elgépelés.
spaletta = fa ablaktábla
paletta =általában a színek skálája (használjuk pl. az informatikában is)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: ildikó »

No igen....az olyasmire is oda kell figyelni, amire Gabi reagált.... :)

Egyébként a Bárczin - lehet, máshol is - tényleg nagyon komolyan veszik azokat a kiejtésbeli dolgokat, amiről írtatok.
Nyelv- és beszédfejlesztő szakirányú továbbképzésre jártam oda, s több csoporttársam is volt, aki úgy került hozzánk, hogy a logopédia szak nem sikerült a rossz kiejtés miatt. Igaz, mi semmi kivetnivalót nem találtunk a hangok képzésében, a felvételin mégis nagyon szigorú fülekkel találkoztak, mert eltanácsolták őket.
Az írásbeli felvételiig el sem jutottak. Aztán majd jött hozzánk olyan előadó, aki egyik tagja volt a felvételiztető bizottságnak. Olyan pösze volt, s annyira rossz volt a beszédlégzése, hogy csak kapkodtuk a fejünket.....
Avatar
Zitus

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: Zitus »

Természetesen ismerem a szavak jelentéset,csak épp a téma miatt játszani akartam azokkal,igaz ezt nem jeleztem!!!!Mindegy,hiba volt!!!Az igazi pedagógus nem játszik,figyel!Köszönöm!!
Avatar
henciduda

Re: Logopédia írásbeli

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Az igazi pedagógus igenis játszik, nagyon sokat játszik, sőt játszva tanít, csak azt is tudja, mikor, hol van a játéknak a helye. És mindeközben figyel is (ugyanis a kettő nem ellentéte egymásnak.
Üdv: Mari
Válasz küldése