Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Kinga_D

Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: Kinga_D »

Tisztelt Fejlesztők!

Pályakezdő tanító, fejlesztő pedagógus vagyok. Szomorúan tapasztalom, hogy az állami szférában nem tudok elhelyezkedni. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e vidéken olyan fejlesztő pedagógus (nem gyógypedagógus), aki az óvodákban-iskolákban óraadóként egyéni vállalkozásban végzi a fejlesztést? Van erre kereslet? Vagy inkább a gyógypedagógusokat preferálják, mivel ők a korábban volt "sni a" gyerekeket is fejleszthetik? Ahol nincs belső gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus, ott hogy oldódik meg a fejlesztés? A Nevelési Tanácsadó minden esetben köteles kiküldeni saját emberét?
A válaszokat előre is köszönöm: Kinga
Avatar
henciduda

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Kedves Kinga!
Én ugyan gyógypedagógus vagyok, tudom, nem engem kérdeztél. De dolgoztam egyéni vállalkozóként óvodákban néhány évvel ezelőtt. Ehhez ki kell váltani a vállalkozói igazolványt, számlatömböt, tanácsos könyvelőt alkalmazni. Mindent saját magad után fizetsz, adó, eü-hozzájárulás stb., pedig nekem volt fő állásom is. Szóval a technikai része sem olyan egyszerű. De nem ezért hagytam abba, hanem azért, mert mint többségi ált. iskolában dolgozó gyógypedagógusok átkerültünk a ped. szakszolgálathoz utazónak, és így látjuk el az intézményeket.
Miért beszélsz az sni a-ról múltidőben? Még jelenleg él, ki tudja, hogyan lesz a jövőben?!
A nev. tan. "nem köteles kiküldeni" a saját emberét az intézményekbe, semmi köze hozzá. Hacsak nem foglalkoztat utazó hálózatot, úgy, mint nálunk.
Őszintén szólva, nem sok jóval tudlak biztatni, de ne add fel a reményt! Kezdőként jó lenne egy jó szakmai kollektívában dolgoznod, akiktől még sokat tanulhatnál. Nekem ez annak idején nagyon sokat jelentett.
Üdv: Karnis Mari
(A többieknek: a laptopomon csak új névvel tudok bejelentkezni: henciduda)
Avatar
Kinga_D

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: Kinga_D »

Kedves Mari!
Köszönöm szépen a választ! Nagyon szeretnék bekerülni egy kollektívába és szívesen tanulnék is a "nagyoktól"! Rendszeresen konzultálok pedagógusokkal sőt, a Nev. Tan. szakembereivel is, csak bekerülni nem lehet sehova. Azért használtam a "régebben volt" kifejezést, mert külön felhívták rá a figyelmünket, hogy a törvényváltozás miatt már ne használjuk az a, b megkülönböztetést, hanem a tartós és súlyos illetve súlyos jelzőket. (Egyszerűbb volt a-b-t írni.)
Remélem, nem szélmalomharcot vívok a pályán való elhelyezkedésben!
Avatar
edit-a

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: edit-a »

Kedves Mari!

Úgy tudom, hogyha valaki másodállású vállalkozó, akkor az eü hozzájárulást a munkáltatója fizeti utána.Már nem így lenne? Pár éve beszélgettem erről kollégákkal, akik így dolgoztak, s ezen a fórumon is ezt olvastam valakitől.

Kinga, milyen fejlesztő pedagógus vagy?Mi a szakterületed?

Üdv.Edit
Avatar
henciduda

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Kedves Edit!
Nem "másodállású vállalkozó" vagyok, hanem egyéni vállalkozó. Adóznom az összes jövedelmem alapján kell, úgy, mint a "sima" egyéni vállalkozóknak, februárban. Az eü. hozzájárulást a közalkalmazotti fizetésemből is vonják, és az egyéni után is fizetni kell. Én sem értem, hogy mi jogon (nem kapok pl. két helyről táppénzt, az orvos sem köszön kétszer), de így van.
Üdv.: Mari
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Én is fizetem az eü hozzájárulást, de az semmi, még nyugdíjjárulékot is! (friss nyugdíjas vagyok ha valaki nem tudja) Én sem kapok két nyugdíjat és nekem se köszön a doki kétszer.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Szia Gabi!
Gratulálok, de jó neked! Persze, biztos vagyok benne, hogy nem fogsz tétlenkedni.
Nagyvázsonyba sajnos nem tudok elmenni (családi okok miatt), de ha küldtök róla anyagot, nagyon megköszönöm.
Puszi: Karnis Mari
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

gyógypedagógiai fejlesztés egyéni vállalkozásban
Szerző: berkone » Tegnap, 16:19

Sziasztok!
Gyógypedagógiai fejlesztés egyéni vállalkozásban.
A megbízási szerződésem lejárt, így jelenleg munkanélküli vagyok. Gyógypedagógiai fejlesztést, felügyeletet szeretnék egyéni vállalkozásban nyáron végezni. Ahhoz, hogy a vállalkozói tevékenységet legálisan végezzem milyen engedélyeket kell beszereznem? Ezek az engedélyek, ha meg vannak, hogyan lehet belefogni szabályosan? Hirdetni magam, családokhoz bekopogni, vagy egy közösségi térben helyet kérni, s a gyermeket, odavinni? Segítsetek!
Köszi Dit
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Kinga_D

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: Kinga_D »

Kedves Edit!

Tanító alapszakos vagyok és van egy fejlesztő-differenciáló szakpedagógusi kiegészítő diplomám. Tehát konkrét szakterületem nincs, a BTMN-es gyerekeket, illetve az SNI-s gyerekek egy részét fejleszthetném, ha lenne állásom. Már érdeklődtem több helyen, de leginkább házon belül megoldják. 26 éves vagyok, és teljesen feleslegesnek érzem magam. Nincs szükség rám. Havi 35.000 Ft-ért dolgozom közmunkásként fix 4 hónapig egy a szakmámtól teljesen eltérő munkakörben. Én szívesen lennék vállalkozó is, de ha lennének is ellátandó gyerekek, a havi biztos járulék minimum 70.000 Ft....Eléggé el vagyok keseredve.
Ditnek üzenem, hogy a helyi illetékes okmányiroda egyéni vállalkozásokkal foglalkozó ügyintézőjét kell megkeresni, s ő mondja meg, hogy az adott tevékenységhez milyen képesítési és egyéb feltételek szükségesek. Ha főállásban csinálnád, öngyilkosság lenne, ha nincs sok fix órád (a fentebb említett brutális járulékösszeg miatt). Azt akkor is fizetned kell, ha 0 Ft bevétele volt a vállalkozásodnak.
Avatar
mozaik

Re: Fejlesztés egyéni vállalkozásban?

Hozzászólás Szerző: mozaik »

Sziasztok!

Mi induló vállalkozás vagyunk, gyógypedagógusok mind, és vidéken (Fejér megyében) hoztunk létre egy fejlesztőt. Számunkra is nagy kérdés még, hogy mi lesz, de az előzetes körüljárás alapján igény van rá bőven, ugyanis nagyon sok a különböző fejlesztésre szoruló gyerek és a környéken elérhető árban és közelségben csak HRg van, kognitív fejlesztés nincs. Természetesen csak másodállásban merünk belevágni, a közalkalmazotti biztos fizu azért megmarad.
Pár hónap múlva talán még többet tudok mondani, és remélem azzal a hírrel szolgálok hogy jól megy a dolog.:) (www.mozaikfejleszto.hu- ha esetleg érdekel valakit, hogy hová juthatunk)
Válasz küldése