Felvételi

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Dóri!


Vegyétek már észre, hogy nem erről az esetekről beszélek, hanem arról, amikor pl. egy közgazdasági vagy számítástechnikai suliból jönnek sorra a 16-18 évesek, mindennemű előzmények nélkül, hogy mentsük fel őket az érettségin matekból, meg hogy mi kell a +40 ponthoz... és vannak intézmények, "szakemberek", akik, "jajj szegény gyerek" felkiáltással fel is mentik őket ...
A szülők is panaszkodnak, hogy szegény gyerek olyan sokat tanul a kettesért, jobb lenne egy felmentés, hogy segítsünk neki.. nem hinném, hogy ez segítség lenne nekik. Csak azért, hogy ne legyen egy kettese az érettségin vagy plusz pontért, ami nem is jár nevtanos papírra, nem kéne sorra felmentéseket adni.
Láttam olyat, hogy beesett érettségi előtt pár hónappal egy gyerek felmentésekért, előtte semmilyen vizsgálaton nem volt. A vizsgálatok után 3 (három!!!) felmentést kapott - helyesírás, idegen nyelv, matek. Kiment a szakvélemény majd visszajött IQ vizsgálatra és eredménye közel volt a határesethez. Kérdem én, nem járt volna jobban ez a lány, ha nem szenved végi négy évig egy szakközépiskolát, hanem egy neki megfelelő képzésben ült volna. És érettségije is lett, amivel már sok munkakört betölthet... Na, ennyit az érettségi rangjáról... ennyi erővel a születési anyakönyvvel együtt egyből kaphatna a gyerek egy érettségi bizonyítványt
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Jó, jó, jó, nem vagyunk h...k.
Csak az éremnek két oldala van.
A másikról is szó eshet, nem?
A törvények az egyik oldalon segítenek, a másikon meg visszaélni segítenek.
(A törvények már csak ilyenek.)
Dóri
Avatar
zsoltzsolt

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

nem...nem..
az emberek ilyenek :)
Avatar
zentai andrea

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: zentai andrea »

Tisztelt Uram!
Fiam most 18 éves, felvételi előtt áll és most kívánják véglegesíteni a Nevelési Tanácsadóban készített papírját.
A diszlexiát, diszgráfiát, majd később a diszkalkuliát az általános iskola alsó tagozatán diagnosztizálták. Mindhárom papírján ezek az elnevezések szerepeltek.
Költözés és az átszervezések miatt egy másik Nevelési Tanácsadóhoz kellett fordulnunk, ahol azt az információt kaptam, hogy az eddigi papírok helytelenek, a korábbi intézmény hibázott.
Szeretném tudni, hogy az egyetemi felvételin kik azok, akik többlet pontot kaphatnak, mert diagnosztizálták náluk a tanulási nehézségeket?
Ennek értelmében elfogadhatom-e az új szakértői véleményt amely nem tartalmazza a diszlexiát...stb.
Miért nevezheti most az új szakértő tévedésnek a korábbi diagnózisokat?
Válaszát, tájékoztatását előre köszönöm Andrea
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Andrea!
Bár nem én vagyok a címzett.....
Sajnos a fia akkor kap kedvezményt vagy többletpontot ha a papírját a Szakértői - és Rehabilitációs Bizottság állította ki.
Ezeken ugyanis szerepel egy un. BNO kód.
A fogyatékosságot jelölő, és a tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottság által általában használt BNO kódok:
A pszichés fejlődés zavarai
F 81.0 Meghatározott olvasási zavar ( diszlexia)
F 80.1 Az írás zavara ( diszgráfia )
F 81.2 Az aritmetikai készségek zavara (diszkalkulia)
F 81.3 Az iskolai készségek kevert zavara
stb.......


A Nevelési Tanácsadó papírján ilyen nem szerepel és nem jár érte semmi.
A jelenlegi Nev. Tan. valószínűleg arra értette a hibázást, hogy a gyereket tovább kellett volna küldenie a Rehab. Bizottsághoz.
Ezt most nagyon gyorsan Ön még megteheti. A legközelebbi Rehab. Bizottságot felkeresi és megérdeklődi a teendőket!

Magánüzenetet küldtem címmel!!

Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zentai andrea

Re: Felvételi

Hozzászólás Szerző: zentai andrea »

Kedves Gabi!
Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát. Üdvözlettel Andrea
Válasz küldése