Kognitív fejlesztés

Avatar
Glória

Kognitív fejlesztés

Hozzászólás Szerző: Glória »

Ti hogyan oldjátok meg a következőkben leírt fejlesztést!

A kognitív folyamatok mozgás irányításának fejlesztése

Segítsetek! Mit takar az ez alatti fejlesztés?
Tudom, hogy absztrahálás, strukturálás......de hogyan?
Avatar
Marianna

Re: Kognitív fejlesztés

Hozzászólás Szerző: Marianna »

Kedves Glória!
Keresd Pinczésné dr. Palásthy Ildikó Tanulási zavarok, fejlesztő gyakorlatok könyvét Pedellus Tankönyvkiadó,
a honlapon fent van a könyvajánlóban. Üdv.: Marianna
Avatar
bégé

Re: Kognitív fejlesztés

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Glória!
Szerintem a kognitív folyamatok a mozgásirányításban egy közös utat járnak. Gondolom a tudatos nagy-, és finommozgás szervezéséről,irányitásáról és kivitelezéséről van szó. Ide pedig bátran kapcsolhatsz - biztos testsémaismeretre alapozva- téri és síkbeli tájékozódási gyakorlatokat (relációsszavak aktív használatával). Nagymozgáshoz a gyerek elé különböző tornaszereket rakhatsz, amelyekből közösen, vagy később önállóan a csemete akadály-, vagy tornapályát építhetne (fő a variálhatóság és az élmény). Aztán lehet még utánzás, vizuális (képi) és auditív információ alapján elvégzendő mozgásforma, egyre több elemmel. Nekem így hirtelen ez jutott eszembe. Üdv: bégé
Avatar
Glória

Re: Kognitív fejlesztés

Hozzászólás Szerző: Glória »

Köszönöm a segítséget!!

A Pinczésné könyv megvan- szerencsére! Bele is kukkantottam. tulajdonképp maga ez a megfogalmazása a dolognak az ami számomra nem volt tiszta.....
Így bátrabban tevékenykedek ez ügyben!
Avatar
burgerboy123

Re: Kognitív fejlesztés

Hozzászólás Szerző: burgerboy123 »

Nem tudom mennyi és milyen, de a Sulinet Digitális Tudásbázis tartalmaz elég sok mindent, keresgéljetek ott is!
Válasz küldése