középiskola

Avatar
edit78

középiskola

Hozzászólás Szerző: edit78 »

Segítséget kérnék! Középiskolás diszkalkuliás és diszgráfiás tanulók fejlesztéséhez kérnék anyagot! Hol találok? Szívesen fogadom a sujtoe@gmail.com címre! Kösz. :)
Avatar
Sztyke

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: Sztyke »

Sziasztok

Ez a téma engem is érdekelne. Ha tudtok valami hasznos infót kérlek nekem is írjatok. esztyke@citromail.hu előre is köszi a segítséget
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Konkrétan miről is lenne szó? Milyen infóra gondolsz, mert sok van. Ez így csak általánosság.
Látom nem régen regisztráltál. Ajánlom az oldalt is, találsz hasznos infókat nézz jól körül, olvasgass!
Én középiskolában fejlesztek "ráülök" a netre, és keresek. Keresek, gyűjtök anyagokat, továbbfejlesztem, találok ki magam is, és el is készítem. Nagyon sok időt vesz igénybe, de ez a munkánk.
Ha van kérdés szívesen válaszolok!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sztyke

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: Sztyke »

Szia

Például lenne egy olyan kérdésem hogy a gyerekeket mivel vizsgáljátok vagy méritek fel őket amivel tovább külditek őket a vizsgálatra. Mert én csináltam egy általam összeállított feladatlapot és azzal vizsgálom. Csak nem tom hogy ez igy jo e vagy van valami egységes forma rá.
Avatar
zsoltzsolt

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Szytke!

Sem iskolában, sem otthon nem kell vizsgálni a gyermeket. Továbbküldeni meg akkor kell, ha a befektetett pedagógiai, ill. a tanuló munka, erőfeszítés nincs összhangban az elért eredményekkel, teljesítménnyel.
Egyre gyakrabban érzem gondnak, hogy a gyerkőcök beülnek vizsgálatra, elővesszük a teszt anyagokat, ő meg felkiált, hogy ezt ismerem, ezen gyakorlunk a suliban. Kérdem én, miért is kell a gyerekekkel a suliban a Meixner olvasásvizsgálati lapokat olvastatni???
Ezt most nem neked címzem, nehogy félre értsd, de ez egyre gyakrabban előforduló probléma, mint ahogy az is, hogy megoldatják az oviban a gyermekkel az iskolaérettségi tesztben lévő feladatokat. No, így legyen ezek után a a nevtan objektív.
De jó az a topic, mert hozzánk is egyre gyakrabban és nagyobb létszámban esnek be 18-20 fiatalok, mind diagnosztikára, mind hogy tanácsot adjunk a fejlesztésre.
És itt számítok Gabi nagy tapasztalatára, hogy kifejti, hogyan is kell ebben a korban a fejlesztést csinálni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Szytke!

A gyerekek vizsgálatát hagyjuk "szakemberekre", az iskolában nem ez a dolgunk. Vizsgálatot végezhetsz, de csak azt amit magad állítasz össze, természetesen a gyerek életkori sajátosságaihoz igazodva. De előtte ajánlatos a szakvéleményeket alaposan áttanulmányozni. Ezek nélkül és a gyerek ismerete nélkül nem tudsz megfelelő fejlesztési tervet sem készíteni.
Mire gondolok itt a gyerek megismerésénél? - beszélgetés, olvasás hangosan, némán, értő olvasás, helyesírás tollbamondással, másolással, fogalmazás készítése. Ezekkel kell nekünk a gyerekeket mérni. Magam összeállítom és a kezdek a fejl.terv írásához. Középiskolában ügyelni kell, mert a gyerek magyarázatot kér és vár arra, hogy éppen ez vagy az a feladat mit fejleszt? És meg kell mondani őszintén, érthető világos magyarázatot kell adni. Szívesen jönnek hozzám még olyan gyerekek is akiknek egyébként nem kellene, ráadásul elég későn, van aki a 8. órában van nálam.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sztyke

Re: középiskola

Hozzászólás Szerző: Sztyke »

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a rengeteg segítséget. Lényegében ez lett volna igen a problémám hogy nem előre elkészített vizsgálatokkal akartam mérni a gyerekeket, hanem az a helyzet hogy megkértek hogy nézzek meg néhány gyereket és irjak róluk egy pedagógiai véleményt mind a nyelvtan mind az egyéb területeken és úgy küldjük a gyerekeket vizsgálatra.
Lényegében akkor eddig mindent jól csináltam, előre is köszönöm a segítségeket és nagyon jónak találom ezt a fórumot.
Válasz küldése