Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Minden téma, gond, probléma megbeszélése ebben a topic-ba.
Avatar
Zsuzsi

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Zsolt!

Egy, általam nagyra becsült ember egyszer a következőket mondta:
Nem az számít, hogy mit mondunk, vagy mit cselekszünk, hanem az, hogy azt a másik ember hogyan éli meg!
Hát nekem ezt üzente a hozzászólásod:
"Mi a nyavalyának ütöd bele az orrod az egyesület dolgaiba, amikor nem is vagy tag! Úgysem értesz semmihez, látod, most is mennyi mindent ki kellett javítanom utánad? Legközelebb ne csinálj nekem pluszmunkát, mert ÉN VAGYOK AZ EGYESÜLET ELNÖKE, és ezt a kérvényt nekem kell elkészítenem. Amúgy otthon dolgozz csak nyugodtan tovább, de ne tetézd eztán az amúgy is végeláthatatlan teendőimet!"

Ja, és ha ennyi időd volt fórumozni, nyugodtan válaszolhattál volna az egyesületi tagok hozzád intézett kérdéseire, mert te vagy az a személy, aki érdemben tudhatja a választ, és akivel már többen hónapok óta próbálják itt felvenni a kapcsolatot. Úgyhogy mielőtt még egyszer belém kötnél, nézz tükörbe, és tarts önvizsgálatot! Egyszer már megígérted,
hogy soha többet nem reagálsz a hozzászólásaimra, hát ehhez tartsd magad!
Zsuzsi
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsuzsi 2010.10.15. 23:22-kor.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

"Kedves" Zsuzsi!

Úgy hiszem ez Önt minősíti, amiket írt.
És egy kérésem, ha lehetne, hogy a nevemben ne írjon ide, mert így elég félreérthető és ki is kérem magamnak.

Megfogalmaztam, mert ugyebár ez egy internetes főrum, az észrevételeimet.
Vagyis:
-Nevtanokat bizottságokat nem gondolom sélszerűnek egybeolvasztani
-az indokot kértem, hogy alsóban miért ne legyen integráció - egyszerűen nem értem mi ezzel a baj


És mégegyszer kérem, hogy hozzászólásából TÖRÖLJE azt a részt, amit az én nevemben írt, ha el akarom küldeni ne féljen meg tudom tenni, sokkal jobb stílusban,mint ahogy ezt tette.


Úgy látszik a leveleimet is olvassa:
Ja, és ha ennyi időd volt fórumozni, nyugodtan válaszolhattál volna az egyesületi tagok hozzád intézett kérdéseire

De hát frusztrációkat sokféleképpen le lehet vezetni... úgy látszik ez az egyik.. '
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Zsolt!

Az anyagot én küldtem át Zsuzsinak azért, hogy stilisztikailag nézze át, szedje össze ami még a fórumban fellelhető ezzel kapcsolatban.
Ő ezt kérésemre megtette. Viszont Te számon kérsz tőle olyan dolgokat, amikhez csak annyi köze van, mint a fent leírtak. Ha valami nem tetszik keress vissza és kérd azoktól a magyarázatot akik megfogalmazták, írták.
Itt az ígért anyag, lehet rajta vitatkozni.
De ne velem, mert én csak összeállítottam, amiket elmondtunk. Tehát ha valaki úgy érzi, ez nem jó, írja újra, legyen szíves!
Úgy gondolom, inkább össze kellene fogni és nem hajba kapni, valamint megköszönni mások munkáját. Mindannyian dolgozunk, nehéz helyzetben vagyunk, legalább mi NE marjuk egymást!

Ha így megy tovább nincsen semmi értelme az egésznek. Le lesz szedve és ennyi! Egyesületünk munkája ennyit ér, magunkat minősítjük.

Köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ildikó

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Egyetértünk, Gabi!
Már többször láttam, hogy egymásnak esnek Zsuzsi és Zsolt, s nem tudom, miért.
....s sajnálom is a dolgot.
Két értelmes, okos ember.
Sokat dolgozik mindegyikőjük - itt is.
Annyit rugdosnak bennünket, pedagógusokat. De hova jutunk, ha még mi is bántjuk egymást :?: :(
Remélem, reggelre elszáll mindenki bosszúsága.
Kívánom is, hogy így legyen!
Jó éjt Nektek!
Avatar
zsoltzsolt

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Gabi!

Ezzel a bevezetővelkezdődik a feltett vitaanyag:
"Kedves Mindenki!
Itt az ígért anyag, lehet rajta vitatkozni.
De ne velem, mert én csak összeállítottam, amiket elmondtunk. Tehát ha valaki úgy érzi, ez nem jó, írja újra, legyen szíves!"

Én hozzátettem, hogy az említett pontokat vagy ki kellene hagyni vagy átgondolni, de az is lehet, hogy tévedek, lehet rajta elmélkedni, hisz ezért vagyunk itt.
De vita nélkül nekem esni mindenféle kielégítetlenségek okán egyeseknek, az nem ez a terep...
Ha volt személyeskedés a hozzászólásomban örülnék, ha valaki idézné.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Ildikó!

Pontosabban --> nekem esik...
De semmilyen szinten nem szeretném támogatni, vagyis ha esik arrébb állok

meg hát én tényleg okos és értelmes vagyok :mrgreen:
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Zsolt!

Valóban így kezdődik, mint idézted.
De ha belegondolsz - és nem bántani akarlak - az utóbbi időben mikor tudtunk igazából elérni? A fórumon is ritkán jársz újabban, nagyon fontos kérdésekre kellene válaszolni ahol a szakértelmedre számítunk, aztán a feltett anyagot hibásnak találod, de javaslatot nem írsz.
Nem a személyeskedésről van szó. Zsuzsival minden alkalommal összerúgjátok a port. Pedig ha visszanézel a fórumon, szinte Ő az aki a frontot tartja és segít, törvényeket halászik elő. Köszönet illetné!
Hidd el, nem egy frusztrált csaj, hanem egy nagyon értelmes asszony, ismerem és ha a pedagógus társadalom nagy része ilyen emberekből állna, nem kellene annyit rágódnunk. Csak pont őt találod el a nyilaiddal.
Nem védem, mert meg tudja ő magát védeni!
Ja, és nem esik senkinek!

Kérem, hogy a civakodás helyett a feladatra koncentráljunk. További kötekedés kitiltást von maga után, melyet jogomnál fogva meg fogok tenni. Ez mindenkire vonatkozik!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Írtam javaslatot, pl. hogy nem kell, sőt szerintem hibás a szakszolgálati intézmények összevonása. Helyesebb lenne a szerepek megfelelő elkülönítése.
És erről fog szólni, ezért is tervez(t)em ebben a témakörben az Egyesület következő konferenciáját, amit a Gyáli Nevelési Tanácsadóval szervezek/ünk, és amire hivatalos meghívott vendég ill. előadó többek között nevtan igazgató mellett bizottság vezető is.
Avatar
Viola

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: Viola »

Kedves Mindenki!

Folyamatosan igyekszem követni az eseményeket, nagyon jónak tartom az ötletet, mindenképpen összefogás kell, és tenni a változás érdekében, mert egyre kaotikusabb állapotok uralkodnak...
Nem kenyerem a nyílt színi hozzászólás, de annyit szeretnék most elmondani a nev.tanokkal és a ped.intézetekkel kapcsolatban, hogy szerintem sem lenne jó az egységesítés. Inkább talán bővíteni kellene a nevelési tanácsadók létszámát, és ketté választani az ott dolgozók feladatait. Mivel a nev. tan mintegy előszűrője a szakértői bizottságnak, lehetnének olyan munkatársak, akik csak a vizsgálatokat végzik, és a szakvéleményeket írják, a másik csoport pedig csak a fejlesztéseket végezné. Nem tudom mennyire érthető, amit szeretnék mondani, de iszonyat nyomás, hogy tartsd a 21 órád, törődj a gyerekkel, szülővel, pedagógussal, és emellett csináld a vizsgálatokat és papírmunkát. Szerintem ez két ember munkája, sokkal hatékonyabbá válhatna, ha ketté választanák.

Zsuzsinak és Zsoltnak pedig üzenem, hogy mindkettőjüket nagyra becsülöm, tessék szépen elférni egymás mellett :)
Avatar
karnismari

Re: Az általános iskolai oktatásra vonatkozó javaslatok

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Kedves Zsuzsi!
Köszönet és hála minden fórumozó és rólunk nem is tudó szakember nevében!!!
Kedves Mindenki!
Este olvastam az anyagot, de már nem volt erőm válaszolni. Előre féltem, hogy egyesek részéről ez lesz a reakció (mint augusztusban is). Kritizálunk, szétszedjük az anyagot, de összerakni már nem segítünk. Természetesen lehetnek javaslataink, módosításaink, de azt gyorsan tegyük meg, mert megint elveszik az egész. Lehet, hogy nem mindenki ért minden pontjával egyet, de az nem baj. Úgysem fog minden megvalósulni belőle (én a felével boldog lennék). Úgy gondolom, amiket javasoltam a nyáron, az lényegében benne van.

Néhány észrevételem lenne, bár azt sem bánnám, ha egy az egyben továbbítanátok Zsuzsi anyagát:
-Én sem értek egyet a szak. bizottságok és a nev. tan. egyesítésével. Kihagynám belőle a "Célszerű lenne a diagnosztikai rendszer..." kezdetű mondatot, és helyébe tenném Viola javaslatát: "bővíteni kellene a nevelési tanácsadók létszámát, és ketté választani az ott dolgozók feladatait. Mivel a nev. tan mintegy előszűrője a szakértői bizottságnak, lehetnének olyan munkatársak, akik csak a vizsgálatokat végzik, és a szakvéleményeket írják, a másik csoport pedig csak a fejlesztéseket végezné." Jog- és hatáskörük szerintem most sem azonos.

"- Legyen külön kategória az értelmi fogyatékosság, a részképesség-zavar és a fogyatékkal élők fogalma."
Legyen külön kategória az eltérő tantervű tanulók (tanulásban akadályozott, értelmileg akadályozott, siket, vak, mozgássérült, autista, beszédfogyatékos, halmozottan sérült), és a nem eltérő tantervű, de sni-s gyermekek csoportja. Ha nagyon akarják, e szerint a felosztás szerint lehetne az snia, snib csoportosítás. A BNO kód pontosan megmutatja a diagnózist.

"- A rehabilitációs órák megtartása a gyerek kötelező óraszámának terhére történjenek, így biztos megkapja, ami jár neki, és nem érzi büntetésnek a foglalkozásokat."
A habilitációs, rehabilitációs és fejlesztő órák megtartása................

A szakértői bizottságok INDOKOLT esetben első vizsgálat alkalmával is kimondhassák az értelmi fogyatékosság diagnózisát.

Nagyon kérek MINDEN ILLETÉKEST, hogy beadványunk most már ne vesszen el kerüljön a törvényhozók látókörébe!
Üdv: Mari
Válasz küldése