segítség kérés

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Vendég

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

driszko írta:A http://www.szoforgato.hu oldalon van fenn egy ingyenesen letölthető óravázlat - kinyomtatható feladatlapokkal.
Kedves Adrien!
Biztosan én vagyok nagyon béna, de nem találom az óravázlatot.... :oops:
Avatar
Bogi

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Bogi »

Én ehhez csak, annyit fűznék hozzá, hogy nekem is a tesvéremnek járna a heti fejlesztés és év elején arra hivatkoztak bent az iskolába, hogy nincs pénz erre, mivel nem kapták meg az aktuális félévre és ennyivel el is intézték.Mit tud ilyenkor az ember csinálni semmit vár.És második félévtől indult meg a fejlesztés ami eléggé akadozó, hol foglalkoznak vele hol nem.Kicsit magukba nézhetnének az intézményvezetők és lelkiismeretesebben végezhetnék a munkájukat felveszik a pénzt és cserébe nem kap semmit az ember és mire megint a bizottság elé kerül a gyerek fejlődés alig ha történik és ki a hibás a szülő.Ennyit erről mostani rendszerről igenis a tantesületnek össze kéne fogni az igazgató ellen és kiállni az igazukért.
Avatar
Bogi

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Bogi »

Bocsi de ezt a választ nem ide szántam.
Avatar
Bogi

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Bogi »

Ezt a válaszomat barakának szántam.
Avatar
driszko

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: driszko »

Vendég írta:
driszko írta:A http://www.szoforgato.hu oldalon van fenn egy ingyenesen letölthető óravázlat - kinyomtatható feladatlapokkal.
Kedves Adrien!
Biztosan én vagyok nagyon béna, de nem találom az óravázlatot.... :oops:

Lehet, hogy nem voltam egyértelmű: A 3. hírlevél foglalkozik a fejlesztő órákkal. Fel kell rá iratkozni (csak név + e-mail) és szinte azonnal megkapod a hírleveled, benne linkekkel: http://www.szoforgato.hu/Page066.html

Egyébként ezen a honlapon is vannak jó kis anyagok. A főmenüben a segédletekre, foglakozási segédletekre kattintva eléred őket. Pl : Fejlesztő foglalkozások az óvodában - ebben ovisok, az "Itt a farsang" iskolás is lehet.
Avatar
Vendég

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm, Adrien! Sok puszi érte!:))
Ildikó
Avatar
Agikon

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Agikon »

driszko írta:Agikon!

1.) A beszédészlelés-megértés a leggyakrabban fejlesztésre szoruló terület (véleményem szerint katasztrófális a helyzet - ezt bizonyítják a felsőbb évfolyamokban elvégzett PISA mérések szövegértésre vonatkozó részei) , bár ezt írják elő legritkábban a szakértői vélemények. Szinte minden véleményben szerepel azonban a memória és a tájékozódás fejlesztése.

2.) Itt konkrétan mire vagy kíváncsi? Én már középső évvégén szűrök, hogy szeptemberben tudjam kezdeni a munkát. Fontosnak tartom az időben való "felfedezését" a problémának, hogy mire iskolába kerül a gyerkőc, rendben legyen. Ellenkező esetben könnyen lehet, hogy a részképesség-zavarokhoz egyéb másodlagos (neurotikus, magatartási) tünetek társulnak. Fontos, hogy MINDEN gyermek szűrésre kerüljön, hiszen, ha pl. az alacsonyabb nyelvi szinteken jól működik a gyermek, akkor a laikusok elől rejtve maradhat a probléma, a szakember azonban felfigyelhet arra, hogy a magasabb szintek nem működnek tökéletesen - pl.: most több számolási-zavar veszélyeztetett gyermeket fedeztem fel - amikor rákérdeztem néhány dologra az óvónőknél ők meglepetten erősítettek meg, s hozzátették, hogy erre nem is gondoltak. Szóval nagyon nagy a felelősség! Nagy a tét az első osztályban. Minden ezen áll vagy bukik: szeret majd tanulni vagy sem.
Kedves Adrien!
Köszönöm szépen az információkat! Azért van rá szükségem, mert nincs gyakorlatom, csak a tanulmányi kötelező hospitáláson nyertem a fejlesztő munkába betekintést. Mások is megemlítették a beszédfejlesztés, ill. a figyelem fejlesztésének fontosságát.
A 2. kérdésnél még arra lennék kiváncsi, hogy milyen esetben kötelező a szűrés? Ha a tanköteles korú gyermek betölti május 31-ig a 6. életévét, vagy óvoda, ill. szülő kérésére, hogy menjen-e iskolába, vagy maradjon még egy évet az óvodában?
Üdv: Ági
Avatar
driszko

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: driszko »

Szia Ági!

Válaszoltam a Szóforgató fórumon, de ide is bemásolom:

A második kérdésedre a válasz nem egyszerű. ELMÉLETILEG minden olyan gyermeket szűrünk, aki az adott tanévben május 31-ig betölti a 6. életévet. (Tehát én most a 2003-2004-ben születetteket nézem). GYAKORLATILAG azonban a szűrés nem számít ellátásnak - azaz, akit szűrök, nem írhatom be az ellátott gyerekek közé. Vagyis, ha 1 héten keresztül szűrök, akkor senkit nem látok el, a fenntartónak 0 gyereket jelentek le, tehát nem dolgoztam, nem kapok fizetést!!!! Furcsa, de ez van! Háborog a szakma, de ettől több sajnos nem történik! :x Nem tudom, hogy meddig tartható még ez az állapot, s mikor borul ki a bili - de nagyon várom már! Tehát a válasz: mivel szabadidőben szűr az ember (ráadásul nem kötelező), lelkiismereti kérdés, szűrsz-e egyáltalán.
Avatar
Agikon

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Agikon »

driszko írta:Szia Ági!

Válaszoltam a Szóforgató fórumon, de ide is bemásolom:

A második kérdésedre a válasz nem egyszerű. ELMÉLETILEG minden olyan gyermeket szűrünk, aki az adott tanévben május 31-ig betölti a 6. életévet. (Tehát én most a 2003-2004-ben születetteket nézem). GYAKORLATILAG azonban a szűrés nem számít ellátásnak - azaz, akit szűrök, nem írhatom be az ellátott gyerekek közé. Vagyis, ha 1 héten keresztül szűrök, akkor senkit nem látok el, a fenntartónak 0 gyereket jelentek le, tehát nem dolgoztam, nem kapok fizetést!!!! Furcsa, de ez van! Háborog a szakma, de ettől több sajnos nem történik! :x Nem tudom, hogy meddig tartható még ez az állapot, s mikor borul ki a bili - de nagyon várom már! Tehát a válasz: mivel szabadidőben szűr az ember (ráadásul nem kötelező), lelkiismereti kérdés, szűrsz-e egyáltalán.
Szia Adrienn!
Amikor a szóforgatóban elküldtem az üzenetet már rájöttem, hogy azonos lehet a válaszadóm. Nagyon szépen köszönöm mégegyszer, sokat segítettél.
Üdv: Ági
Válasz küldése