Mit tegyek?

Avatar
zsoltzsolt

Re: Mit tegyek?

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Dóri!

Tudom mit csinál egy logopédus, nem ez itt a kérdés,
és örülök, hogy neked jók a tapasztalataid
Bp-en a XVIII. kerültebenis nagyon jól működik a logopédiai szolgálat, de sajnos sorra látom, hogy nem vállalnak fel eseteket, csa dyslexiások kezelésével foglalkoznak...
Ari!
igen Zsolt vagyok és kedves :mrgreen:
Avatar
driszko

Re: Mit tegyek?

Hozzászólás Szerző: driszko »

Sziasztok!

Mint logopédus szólok a témához: ha én kapnám meg a gyermeket, én sem a beszédével foglalkoznék. Szerintem nem is lehetne. Ahhoz, hogy le tudjam ültetni, előtte "össze kell rakni", össze kell rendezni. Mozgásterápia, és egyéb kognitív funkciók fejlesztése - lévén enyhe mentális retardáció is van. De ez csak úgy megy, (mint ahogy Dóri is utalt rá), ha nem csak logopédus végzettsége van a szakembernek, hanem egyéb más is.

És Zsolt! Mintha megint éreznék egy "enyhe" rosszindulatot a logopédusokkal szemben.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Mit tegyek?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Adrienn!
Kicsit védelmembe veszem Zsoltot.
Nem a logopédusokkal van a baj.... Valamikor régen, mikor a törvényeket hozták, valaki elírt valamit és a logopédiával hozták össze a diszeseket. Az évek folyamán ez összemosódott. Diszes gyerek=logopédus
Ebből fakad a nagy "ellentét". Mindenesetre van, hogy a diszes gyereknek logopédiai kezelés is kell.
Na de ezt Te jobban tudod! :)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Mit tegyek?

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Adrienn!

Már vártam ám Rád :)
Áááááá, most csak tényleg enyhe :)
de szerintem ide csak a jók járnak :)
de legalább megerősítesz, hogy ebben az esetben nem lehet - első körben - a beszédével foglalkozni

És Boldog Új Évet ám Mindenkinek (logopédusoknak is :mrgreen: )

Zsolt
Válasz küldése