Sok a változás?

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
Vikki

Sok a változás?

Hozzászólás Szerző: Vikki » 2012.11.22. 21:45

Szervusztok!
Tavaly már segítettettek és azóta is gyakran olvaslak benneteket.
Most nyugdíjba ment a kolléganő és kaptam 5 csoport BTM-s és 1 csoport SNI-s gyerkőcöt. Szeretnék mindent jól csinálni (általános iskola). Tartom a kapcsolatot más iskolák gyógypedagógusaival, olvasok. Most az új igazgató kapott egy reklámpapírt, amiben az SNI és fejlesztő foglalkozásokban bekövetkezett "óriási" változásokról van szó, mindenképp meg kell venni 28.700 Ft-ért. Nem veszzük meg, de felmerült bennem, hogy tényleg olyan sok minden változott?
"Jelentősen módosultak a fejlsztő neveléssel-oktatással és a feljesztő foglalkozásokkal kapcsolatos jogi előírások!"
Ha GYIK-et kérdeztem, elnézést!
Üdv: Viki
(Privátban is szeretnék kérdezni valakitől.)

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Sok a változás?

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.11.22. 22:34

Írtam, privit.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

berkone

Hozzászólás Szerző: berkone » 2012.11.24. 19:52

Sziasztok!

Én is szeretném, ha tájékozódni tudnék a változásokról. Új helyen kezdtem az iskolai évet. Mint mindenhol sok kérdés áll előttünk is. Aki tud konkrét jogszabályi, törvényi változást kérem ossza meg velem. Sni és Btm-e gyermekkkel vagyok általános iskolában.A munkámhoz szükségem van rá.
Köszönöm
e mail:berkodit@vipmail.hu

zsoltzsolt

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2012.11.24. 21:17

Egy kis összeállítás
Ha nem lehet letölteni jelezzétek

https://www.box.com/s/o1j4hyso08ygvon101cz

gilann77

Hozzászólás Szerző: gilann77 » 2012.11.26. 23:18

Kedves Zsolt!

Elolvastam a feltöltött anyagot. Nagyon hasznos!! köszönöm!

Olvasás közben azonban felmerült bennem néhány kérdés:

- Ha dec. 31-ig változatlan formában működnek a nevelési tanácsadók, akkor miért van az, hogy mégsem mernek javasolni szeptember óta mentességeket?

- Mikortól él a felmentett tanulók esetében a szöveges értékelés? Ezt hol kell feltüntetni? Ehhez vannak "előírt szövegek"?

- Mi lesz ebben az évben a tantárgyi értékelés-minősítés alól felmentett (tanulási nehézséggel rendelkező) tanulók sorsa az érettségi vizsgán?

Köszönettel:

Gilann

Chancedo1

Hozzászólás Szerző: Chancedo1 » 2015.02.02. 12:48

Szia Zsolt!

Le a kalappal, hogy mindig ennyire naprakész vagy!
Arról nem tudsz véletlenül valamit, hogy állítólag a BTMN-es gyerekek a jövő tanévtől nem számítanak az iskolában 2 tanulónak?
(14 halmozottan hátrányos helyzetű gyerekkel is nehéz elsajátíttatni valamilyen szinten a tananyagot, akik közül 7 még tanulási nehézséggel is küzd. Viszont így lehetett 14 fővel is osztályt indítani, mivel 21-nek számítanak. De ha ez megszűnik, akkor huszonegynéhány gyerekkel - akiknek több mint a fele BTMN-es lesz - katasztrófa.)

Válasz küldése