Pieron teszt értékelése

Avatar
zorabe

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zorabe »

Kedves Zsuzsi!
Köszönöm az email címet! Írni fogok mindenképpen!

Szia, zorabe
Avatar
szautnerne.gizella

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: szautnerne.gizella »

Kedves Kollégák!
A Pieron féle figyelemvizsgálat "székek- villanyok" tesztlapja( A/4 -es méretben), a vizsgálat menete, az értékelést segítő sablon és az értékelés módja megtalálható :Szautner Jánosné Szigeti Gizella Képességfejlesztő program a kisiskoláskori tanulási zavarok korrekciójához I. című tanítói segédletben. ( A Gyenei- Szautnerné féle kiadvány már nincs bolti forgalomban). A teszt forrásmunkája a Porkolábné dr. Balogh Katalin által készített Iskolapszichológia füzetek 17.-es száma(ELTE ). Pokolábné megjelölt ugyan életkori övezeteket, de standardokat nem adott hozzá. Ez a teszt a kisiskolás korosztályra, 10 éves korig (még negyedikben is) használható. A teljesítmény értékét tekintve pedig a nagyobbaknál 98%, a kisebbeknél 96% fölötti értékek a még elfogadhatók, természetesen minél magasabb értékben. A hatásvizsgálatoknál a gyerek fejlődését mindig önmagához kell viszonyítani. Gizi
Avatar
zorabe

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zorabe »

Kedves Gizi!

Köszönöm az információkat!
Üdv: zorabe
Avatar
Manoci09

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Manoci09 »

Sziasztok!

Ne haragudjatok, ha rossz helyre írok, tanácsot szeretnék kérni.
Szeptemberben kezdtem fejlesztéseket középiskolában, és most szeretnék pieron d tesztet csináltatni a gyerekekkel.
Úgy tudom ezt lehet középiskolásokkal, ugye?
El tudná nekem küldeni valaki értékeléssel együtt?

Előre is köszönöm!
Avatar
FodorDé

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: FodorDé »

Sziasztok,
teljesen újként itt a fórumon az lenne a kérdésem, hogy tud valaki valahol olyan továbbképzést, ahol a tesztet "oktatják"?
Köszönöm előre is.
Edit
Avatar
hudnik

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: hudnik »

peva írta:Kedves Pieron-osok!
Nagy felháborodás lesz, amit írok, de osztom Zsolt véleményét.
Nekem is van értékelőm, de továbbképzés keretében "adták. Egyéb feltételekkel együtt."
A ped. szakszolgálatoknál nem kellene dolgoznia pszichológusnak, aki tudja a kulcsot???
A d"" próbát miért nem kéri senki?, vagy a szék-lámpa tesztet?
Engem momentán a szék-lámpa értékelése is nagyon érdekelne.
Avatar
nildi2

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: nildi2 »

Sacka8 írta: 2011.01.21. 21:44 hmm, hm...
A következő módon értékeld:
1.összeszámolod a megadott idő alatt hány ábrát nézett át,
2. összeszámolod a hibás áthúzásokat,
3. levonod a hibák számát a teljes elemszámból,
4.a kettőt arányítod.
Általában azt gondoljuk, hogy már 98% százalék alatt a figyelmi folyamatokban zavar lehetséges. A figyelemzavar mindig minőségi elemzés után mondható ki, nem egy tesztvizsgálat(ráadásul eléggé egyszerű és egyszeri vizsgálat!) alapján....
Válasz küldése