fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Avatar
sanyi168

fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: sanyi168 »

Sziasztok!
A véleményeteket a tanácsotokat szeretném kérni.
Egy vidéki mezőgazdasági szakközép és szakképzőintézetben dolgozom (-tam?), mint gyógypedagógus. Rehab. ill. fejlesztő foglalkozásokat tartottam SNI-s és BTMN-s diákoknak.
2013. augusztus elsején azonban fenntartóváltásra került sor, és két tanév után visszakerültünk Vidékfejlesztési Minisztérium alá. Ezzel nem vagyunk egyedül. országosan több mint 40 iskolát vett át a minisztérium.
A régi-új fenntartó kijelentette, hogy "nem preferálja a fejlesztőm ill. rehab. foglalkozások tartását (pontosan idézem a levél megfogalmazását), így a gyógypedagógusi munkaköröm megszűnik. Persze elajánlottak kollégiumi nevelőtanári állást, amit jobb híján el is fogadtam.
Kérdésem: Megteheti-e a fenntartó, hogy csak így egyszerűen kijelenti holnaptól nem látom el az SNI-s tanulókat?
Amennyire utánaolvastam, ha felvettük őket akkor el is kell látnunk. Fontolgatják, mivel új alapító okiratot írnak, hogy kiveszik belőle az SNI-s diákokat.
Akkor mi lesz a most idejáró kb. 90 tanulóval?
Mi lesz a mentességekkel, kontrollvizsgálatokkal?
E logika mentén akkor el kell küldenünk őket más intézménybe?
Ha senki sem figyeli a szakértői véleményeket és nem küldjük kontrollvizsgálatra érvényét veszti a mentesség is.
Pipa lesz az a szülő aki az érettségi előtt néhány héttel tudja meg, hogy gyermekének esetleg érettségiznie kell abból a tárgy, vagy tárgyakból amiből évek óta mentessége van.
Az igazgatónk egy báb a fenntartó kezében. Azt hajtogatja, ha a fenntartó nem jelöl ki forrást rá akkor nem is csináljuk, mert feladatfinanszírozásra tértünk át. Megemlíti néha, hogy ezt majd a Pedagógiai Szakszolgálat látja el. Csak őket felejtette el megkérdezni. Városunkban nincs utazó gyógypedagógus,és ebben a tanévben biztosan nem is lesz, mivel eddig minden iskola ellátta ezen tanulókat. És persze már a fenntartónk is más.
Elmondtam a dirinek ezen dolgokat és most a fenntartó állásfoglalására várunk. Mezőgazdasági iskola lévén, főleg a szakképzésre nem a legtehetségesebb gyerekek jelentkeznek. Sejtem, hogy negyven iskolában sok az SNI-s, így jó lenne 30-40 gyógypedagógus bérét megtakarítani. Kérdés, hogy megtehetik-e ezt törvényesen?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Sanyi!
Törvényesen nem teheti meg. De úgy látom, hogy rajtad kívül ez senkit nem érdekel - sajnos. Már kb. 10 éve minden fontos csak a gyerek nem!
Amit tenni lehet, hogy szépen csinálod azt a munkakört amit jelenleg kaptál, hogy legyen munkád. Igazgatót meg ne hergeld, mert még ki leszel rakva!
Ha kiveszik az alapítóokiratból az SNI-t és a BTMN-est, akkor azoknak a gyerekeknek viszont el kell menniük, ugyanis felmentést nem kaphatnak. Azért ha annyi gyerek máshová megy, nagyon lefogy a létszám.
Én is középiskolába fejlesztek, és ismerem a szülőket. Egy-egy józanabb gondolkodásuval és értelmesebbel lehet beszélni, írjanak kérvényt amelyben kérik a gyermek fejl. foglalkoztatását és mentességeiket, további vizsgálataikat.
Viszont egy jó tanács. Ismerősömnek a koleszos munkájába akarták építeni a fejlesztést, hogy úgyis ott van jelszóval. Ilyenbe ne ugorj bele!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
sanyi168

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: sanyi168 »

Valószínűleg ezért ajánlották fel a Kollégiumot. Nem biztosak benne, hogy megehetik és most keresik a kiskapukat. Ha mégsem megy akkor gyorsan előrántanak és mehet minden tovább. Csak az idő telik. Sok levél jött a Szakértői bizottságtól. Az új tanulóknál már kerni kellett volna iskolánk kijelölését. Igazgatói határozatokat, mentességeket megírni ennyi tanulónál böhöm sok meló. Néhány éve egy általános iskolában dolgoztam és ott 94 főre már ketten voltunk.
Egyébként sokat elmond a minisztérium szakértelméről, hogy amikor kijött az oktatási referens (egy harminc körüli fiatal hölgy) és a helyi vezetés rákérdezett a SNI-s ellátásra, azt sem tudta mi az a sajátos nevelési igény és hogy ezeknek járna valami.
valóban nagyon nagy ez a 80-90 fő. Ennyi tanulóról aligha mondana le szívesen a fenntartó sem.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Biztosan arra gondoltak, ha kell előszednek. Akkor viszont lehet kérni,-szerintem- hogy fejlesztőként dolgozz.
Ha az SNI számát nézzük, bizony pénz, ha nem is sok.
Tudom mennyi munka, mert kb. 30-35 gyerekre is én végzem az adminisztrációt azon kívül amit amúgy is kell. Nem egy napos munka, és bizony észnél kell lenni a határidők miatt, mindenben minden szerepeljen stb...
Azt hiszem, most a várakozás ideje van. Mindenki kapkod, senki nem tud semmit, mindenki bizonytalan.
Na ennyit a zökkenőmentességről!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
sanyi168

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: sanyi168 »

Egyszerűen nem értem. Még a múlt hét közepén kertem állásfoglalást az Oktatási Hivataltól. Vissza is igazolták, de válasz nem jött. Azt sem tudja senki, hogy most hány SNI-s tanuló van az iskolában, mert nekem azt mondták ne foglalkozzak vele. Pedig vészesen közeleg az október, amikor le kell adni a statisztikát. Mit írnak akkor bele? Félek tőle, hogy szeptember végén majd előkapnak, hogy csináljam meg. Az új beiratkozóknak azonban már esélytelen, hogy addig kijelölje a Bizottság az iskolánkat, hiszen még át sem nézhettem a papírokat. Fogadjunk, hogy a végén mégis én leszek a hunyó.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Sanyi! - erre akár lottót is vehetsz, telitalálat!
Viszont akkor ne csináld meg. Ha most nem kellesz, akkor se kelljél nekik. Tudom a lelkiismeret........ Én is most szedem össze a gyerekeket, nekem megengedik. Segítséget viszont semmit kapok. Ha kérdezek, azt is elengedik a fülük mellett, ha baj van, persze én nem végzem jól a dolgom. Tavaly aztán szembesültek a maguk marhaságával! ;)
Ezek a gyerekek csak dobódnak mindenhol. Bezzeg, mikor kell a pénz utánuk......
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
sanyi168

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: sanyi168 »

Sziasztok!
Rég jelentkeztem, de most újra időszerű. A fentiek sajnos az elmúlt években sem változtak. Fejlesztés, rehab. foglakozás továbbra sincs az iskolánkban, ahová jelenleg 64 sni és 16 btmn-s tanuló jár. Továbbra is a kollégiumban csücsülök. A plusz feladatom annyi, hogy meg kell írnom a tantárgyi mentességeket, ill igazgatói határozatokat és figyelnem kell a kontrollvizsgálatok határidejét. Másfél éve az igazgatónk személye elleni támadásként fogta fel, hogy harcoltam az sni-s diákokért és állásfoglalást kértem az oktatási hivataltól, akik persze szinte betűről- betűre az én álláspontomat írták le. Ezt megmutattam a vezetésnek. Hümmögtek egyet, de változás azóta sincs. Persze engem attól a pillanattól sz..kavarónak tart az igazgató és nagyítóval keresi rajtam a fogást. Már lassan eltelt két tanév. Az sni ellátás tekintetében semmilyen ellenőrzés nem történt. Úgy érzem kezd megnyugodni a vezetőnk, mert a nyomást fokozta rajtam az utóbbi időben. Mivel az idei beiskolázási adatok elég gyászosak, alighanem elbocsájtások lesznek. Meglennék lepve, ha nem lennék köztük. Az sni-s tanulók ellátását máshol sem ellenőrzik? Vagy csak mink vagyunk ilyen "szerencsések"? Tudok valamit tenni? Van hová fordulni?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztés és rehabilitácó Szakiskolában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nálam már évek óta nincsen ellenőrzés. Azt sem tudom kinek kellene. Talán a rehab bizottság az, ahol szóvá lehetne tenni, hiszen az iskola normatívát kap utánuk. Bár ha az igazgató így a dolgokhoz..... Én most a helyedben nem csinálnék semmit, hiába a gyerek az els, neked meg gondolom családod van.
ha akad más iskola ahol szivesen vennék a munkádat, lépj át oda!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése