SNI gyerekek ellátása

Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Becky!

van egy táblázat a törvényben,hogy adott évfolyamos tanulónak mennyi rehab óra jár....sztem ,hogy Hamilton példájánál maradjak ha van 12 hetedikesed, akinek 4 óra jár akkor úgy gondolkodsz, hogy lesz egy 9 tanulós és egy 3 tanulós csoportod ...nos a 9 tanulóra jár 4 óra...a 3 tanulóra pedig 2....Nálunk így számolt az iskola és a Klik is....iskolai szinten nem vesz figyelembe a rendelkezés évfolyamokat csupán azt, hogy a tanulónak mennyi óra jár ha nincs semmi extra( mozgás,hallás, látás, autizmus....) akkor ez 1-6 osztályban 3 óra,7-8 osztályban 4 óra...az össz gyereket teszed 9-es csoportokba......és ahány csoport kijön annyiszor 3-4 óra.....ha a csoportba 4 vagy kevesebb gyerkőc jut akkor , fele óra jár a sulinak...azaz 1,5-2 óra.... De ne gondolkodj évfolyamokban......iskolai összgyerekben kell számolni....de lehet rosszul okoskodtam.....
Avatar
júlia66

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

Hamilton1 írta:Kedves Mindenki!

Minden nap újabb élmény... Ma azzal szembesültem, hogy mivel a délutáni foglalkozásoknál (szakkör, tanulószoba stb) az egy óra az 60 percet jelent, így úgy értelmezi a főnökünk, hogy a rehab órák is 60 percesek kellenek legyenek. Ez igaz? Segítene valaki ebben? Mindig is 45 percként értelmeztük az egy órát a foglalkozásoknál.
Előre is köszi
Szia Hamilton1!
A tankerületünkben az sni-s szakértő és a 2011. évi CXC. tv. 6.sz.melléklete szerint ezek tanórai foglalkozásnak minősülnek és 45 percesek.
Avatar
Vikki

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Vikki »

GGABI!

Akkor nekem a 4.6.és 7. osztályos tanulóból álló vagyis 3 fős SNI-s (diszlexiás) csoportomnak mennyi jár?

Köszi: Vikki
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Kedves Viki!
ha ez az össz SNI az iskolában akkor....elvileg a suli 2 db rehab órát kapott a gyerkőcök fejlesztésére....na most ebben a két órában kéne a 4.,6. osztályosokat hetente 3-szor....a 7.-est pedig 4-szer fejlesztened.....nnnna EZÉRT NEM JÓ EZ A NYAMVADT EMMI RENDELET!!!!!! de lehet ,hogy én vagyok a tájékozatlan,ostoba pedagógus......
Avatar
girl1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: girl1 »

Sziasztok!
Ki látja el akkor az általános iskolák SNI-nek logopédiáját?Jött a logopédus a szakszolgálattól,de csak a BTM-t viszi.
Szurdosként én fejlesztem a hallássérültet,de logo is kéne neki.Ebből harc lesz!Ennyi szurdologopédus nincs ,amennyi most kéne!
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Nálunk is csak a nem sni-sek tartoznak a szakszolgálathoz. Az sni-seknek a fejlesztés keretében az iskolának kell gondoskodnia az ellátásról. Mert a gyerekek jegyzőkönyvében benne van, az intézmény felelős a rehab órák törvénynek megfelelő szervezéséért. Most, hogy ugye tankerületek vannak "fölénk helyezve", azt gondolom, az iskolának jeleznie kell, hogy ennyi sni-nek ennyi logo óra ellátatlan, a tanker meg vagy áttanítással, vagy utazó logopédussal meg kell oldja. Ha az iskolának nincs logopédusa, mindenképp a tankerületnek kell gondoskodnia hogy el legyen látva a gyerek. Durvább megoldás, az iskola jelzi a ped. intézet felé, hogy nem tudja ellátni, s akkor nem jelölik ki a sulit. De ha az alapító okiratban benne van, akkor viszont nem mondhatja a suli, hogy nem látja el.
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Sziasztok!
Csak egy gondolat....Jó lenne ha valaki tisztázná végre, hogy akkor most mi is van a gyerekek óraszámával mi vonatkozik rájuk...mert most már teljesen ostobának érzem magam.....tehát van a törvényben egy szám....van az EMMI rendelet....én eddig úgy gondoltam, hogy az Emmi renedeletben megadott számítási útmutató az intézményekre vonatkozik...és a gyerekeknek azaz óra jár ami a törvényben írva vagyon.....tehát: 1-6 -ig 3 óra, 7-8 -ban 4 óra ha autista vagy egyéb más gond van 8,10, 12 óra........erre ma azt hallottam, hogy ha nincsen 9 autistám akkor nekik nem annyi óra....jó az igaz, hogy az intézmény nem kapott 12 órát rá mert csak 4-en vannak....de akkor most a gyereket ki nézi ? ja....folyamatban van egy vizsgálat és ha kimondják rá a diagnózist akkor már 5-en lesznek...akkor jár az intézménynek is 12 óra ....vagy a 9-es csoportoknál...aki n 9-cel osztva "maradék" annak nem jár annyi óra mint a másiknak? mert a vonal alatt van? én már semmit nem értek....eddig azt hittem jól gondolkodtam......teljesen össze kavarodtam.......no meg az adminisztráció...... :shock:
Avatar
Kispiskóta

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Kispiskóta »

girl1 írta:Sziasztok!
Ki látja el akkor az általános iskolák SNI-nek logopédiáját?Jött a logopédus a szakszolgálattól,de csak a BTM-t viszi.
Szurdosként én fejlesztem a hallássérültet,de logo is kéne neki.Ebből harc lesz!Ennyi szurdologopédus nincs ,amennyi most kéne!

Az SNI gyerekek logopédiai ellátása kikerült a szakszolgálat feladatai közül. Utazó logopédus feladata lesz, akiket elvileg az EGYMI biztosít (ha van rá elég ember). Fel nem foghatom, hogy miért vették ki. Nálunk pl. a szakszolgálat keretein belül van TSMT, de ha egy SNI gyereknek van rá szüksége, akkor nem mehet?

A másik, amin bosszankodom, hogy a szakszolgálatban dolgozó gyógypedagógus óraszáma maradt 21 (32 óráról nincs szó), és nem terhelik az SNI-k adminisztrációi, ami ugye nem csekélység.
Avatar
júlia66

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

ggabi írta:Sziasztok!
Csak egy gondolat....Jó lenne ha valaki tisztázná végre, hogy akkor most mi is van a gyerekek óraszámával mi vonatkozik rájuk...mert most már teljesen ostobának érzem magam.....tehát van a törvényben egy szám....van az EMMI rendelet....én eddig úgy gondoltam, hogy az Emmi renedeletben megadott számítási útmutató az intézményekre vonatkozik...és a gyerekeknek azaz óra jár ami a törvényben írva vagyon.....tehát: 1-6 -ig 3 óra, 7-8 -ban 4 óra ha autista vagy egyéb más gond van 8,10, 12 óra........erre ma azt hallottam, hogy ha nincsen 9 autistám akkor nekik nem annyi óra....jó az igaz, hogy az intézmény nem kapott 12 órát rá mert csak 4-en vannak....de akkor most a gyereket ki nézi ? ja....folyamatban van egy vizsgálat és ha kimondják rá a diagnózist akkor már 5-en lesznek...akkor jár az intézménynek is 12 óra ....vagy a 9-es csoportoknál...aki n 9-cel osztva "maradék" annak nem jár annyi óra mint a másiknak? mert a vonal alatt van? én már semmit nem értek....eddig azt hittem jól gondolkodtam......teljesen össze kavarodtam.......no meg az adminisztráció...... :shock:
Szia! Én erre a tankerületünktől a következő választ kaptam, idézem:° 20/2012 EMMI rendelet 138.§. alapján max. 9 fő kerülhet egy csoportba - de ezzel a számolási eljárással az intézményre SNI ellátásra adható ÖSSZ ÓRATÖMEGET lehet kiszámolni, az óratömeg egyénileg felhasználható a GYÓGYPEDAGÓGUS szakmai belátása szerint!!!! -Dr. Kiss László EMMI közoktatásirányítási Főosztályvezető alapján
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Júlia 66 Szia!
Ez eddig rendben én is így gondoltam.....csak most már azt nem tudom....hogy a törvényben előírt gyereknek járó óraszámmal mi van ? vagy szakmai belátásom alapján mondjuk a 7. osztályos autista tanulómnak járó 12 órát...vagy a többieknek előírt 4 rehab órát....felülírom? és aztán ezt én hova dokumentálom.......vagy elég a szakmai belátásom és az felülírja a törvényt?...no ez itt a baj......kÜLÖNBEN KÖSZÖNÖM....csak tegnap nagyon elbizonytalanodtam....ott a munkaértekezleten
Válasz küldése