SNI gyerekek ellátása

Avatar
Ancsa04

SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Ancsa04 »

Segítséget kérek: valóban kiveszik az sni-s tanulók ellátását a többségi iskoláktól?
Válaszotokat előre is köszönöm...
Avatar
Kispiskóta

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Kispiskóta »

Hasonló kérdést tettem már fel én is, megbízható választ sajnos azóta sem tudok. Konkrétan a kérdésem az volt, hogy ki látja el a beszédfogyatékos SNI gyereket, ha nincs az intézménynek saját logopédusa, merthogy a szakszolgálatok feladatai közül kivették az SNI ellátást.
Amit most hallottam: az EGYMI-k kapják meg az SNI gyerekeket (utazótanári feladat, ahol meg nincs EGYMI, ott gyorsan létrehoznak).
Itt a nyár, vagy kapkodva kitalálnak valamit, vagy marad minden a régiben, csak módosítják hozzá a szakszolgálati törvényt.

Azt meg nem tudom elképzelni, hogy az SNI, mint létező "kategória" kikerüljön a többségi intézményekből, hiszen tanulási gondokkal küzdő ép értelmű gyerekekről van (általában) szó, akik fejlesztés nélkül elvéreznek. Nagyon sokan vannak, nem lehet őket a szőnyeg alá söpörni... :(

Ha valaki tud ennél naprakészebb, pontosabb infót, engem is érdekel.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Éppen ezt a témát tárgyaljuk egész szombaton jún. 29-én Örvényesen. A főoldalon van fenn a program. Beszélgetős előadás lesz ahol lehet kérdezni azoktól, akik ebben a kérdésben jártasak.
Összefoglaló lesz feltéve, de az élő beszélgetést nem tudjuk közreadni s részletesen leírni sem tudjuk
Egy napra is lehet jönni. Jelentkezés, az egyesület címén.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Ancsa04

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Ancsa04 »

Nálunk most vettek fel az intézményhez egy logopédust, aki a Szakszolgálat szerint nem láthatja majd el az intézményünk ( nem állami iskola )tanulóinak logopédiai ellátását, mert ilyen feladatot csak a szakszolgálathoz tartozó logopédus láthat el ! Ez valóban így van?

Az előzőleg (sni-s gyermekekkel kapcsolatban) feltett kérdés kapcsán, felvetődik az is, hogy mi lesz a gyógypedagógusokkal, ha csak a btmn-es tanulók maradnak az "iskolai" fejlesztésben. Utánuk nem jár normatíva, ha az intézmény nem tudja valahogy kigazdálkodni a fejlesztők bérét ,mi lesz a gyerekek ellátásával, ki végzi el a feladatot?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ancsa04 2013.06.22. 21:57-kor.
Avatar
Ancsa04

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Ancsa04 »

Kedves Gabi!
Sajnos a konferenciára nem tudok elmenni ( az ország másik szélén élek), pedig nagyon érdekelne a téma, főleg a nem állami fenntartású intézményekre vonatkozó változások!
Bízom abban, hogy a fontos információkat ( ahogy eddig is) megtalálom a fejlesztők oldalán..:)
Szép nyarat és nagyon jó pihenést kívánok Neked és minden kedves kollégádnak.
Üdv Ancsa
Avatar
henciduda

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Jelenlegi tudomásom szerint:
-a BTMN-es gyerekek ellátását az iskola saját maga látja el, alsóban osztálytanító, felsőben szaktanár. Ez benne lesz a 22-26 órájában. Persze végezheti saját fejlesztő pedagógusuk is, de mivel nem jár utánuk fejkvóta, melyik iskola fog alkalmazni erre plusz embert?
Az integrált SNI-sek ellátását (rehab. órák) az EGYMI-k szervezik meg járásonként, ez biztos. Hogy miképpen, azt még ők sem tudják. Mi most itt tartunk.
A találkozóra sajnos én sem tudok menni, de biztosan kapunk Zsoltéktól, Gabiéktól további információkat!
Üdvözlök mindenkit:
Mari
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Az integrált SNI-sek ellátását ....
Ezt valahogyan nem értem. Itt most a fogyatékkal élőkről van szó? Vagy a diszesekről? Mert tudomásom szerint az utóbbi nem integrált, de SNI-s, ha van rehabos papírja.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Bocs, én voltam pontatlan. Az összes SNI gyerekre vonatkozik, nem csak a fogyatékosokra. De kérdés, hogy a kontrollvizsgálatok után majd ki marad SNI-s? Van egy sejtésem, hogy főleg az eddigi SNI/B-sekből majd "mi lesz"....
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Egyet sejtünk... :(
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
júlia66

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

Kedves Fórumozók! A tankerületünk arról tájékoztatta az iskolánkat, hogy szeptembertől a rehabos órák 45 perc helyett 60 percesek lesznek. Lehetséges ez? Mit tudtok erről?
Válasz küldése