Nev.Tan. kontra Szakértői vélemény

Avatar
hudnik

Nev.Tan. kontra Szakértői vélemény

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Sziasztok,

van egy gyermekem, akinek érvényes Nev.Tan.-os szakvéleménye helyesírási és idegen nyelvi felmentést javasol. A Nev.Tan.-os vizsgálat után a szülő elvitte a gyermeket a Szakértői bizottsághoz is, ahol sem dyslexiát sem dysgráfiát nem állapítottak meg, így a Nev.Tan.-os felmentéseket nem is javasolták, hanem dyscalculiával diagnosztizálták és ahhoz javasoltak segédeszköz használatot és hosszabb időt számolási feladatoknál.

Nem találtam arról leírást, hogy akkor nekem most a frissebb Szakértőis szakvéleményt kell figyelembe venni és _csak_ számolási könnyítés jár neki vagy érvényes a Nev.Tan.-os felmentési javaslat is.

Kérlek segítsetek, hogy hogyan van ez törvényileg leszabályozva, mivel amilyen problémát leírt az egyik, olyat nem, csak másfajtát írt le a másik.

Köszönöm!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Nev.Tan. kontra Szakértői vélemény

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Niki!
A legutolsó vélemény a friss, azt kell figyelembe venni. Így csak számolási könnyítést kap a gyerek.
Meg úgy tudom, a szakértői magasabb elbírálás, mint a nev.tan.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hudnik

Re: Nev.Tan. kontra Szakértői vélemény

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Köszönöm Gabi,

én is így írtam meg, csak szerettem volna megerősítést nehogy gond legyen később.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Nev.Tan. kontra Szakértői vélemény

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

hmm.. nem teljesen pontos az információ
vagyis nem mindig az számít melyik az utolsó szakvélemény és hogy ki írta, hanem, hogy mi szerepel benne.
hiszen van mikor a bizottság visszautalja a nevtan hatáskörébe a döntést, vagy a feltett kérdésre (pl. nyelvi felmentés - nem reagál), hanem másik problémát állapít meg. ilyenkor sok esetben az eredeti problémában marad a nevtan döntés, az újban a bizottságé. ismerni kellen ehhez a teljes szakértői véleményt, így ezt most általánosságban írtam
Válasz küldése