Képességfejlesztés

Avatar
albertt

Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: albertt »

Üdvözletem, sziasztok Mindenki!
Gondoltam egyet, s most megpróbálkozom eme első fórumommal (még életemben nem nyitottam fórumot (számítógépen)) Ennek, a nyitásnak az oka a szakdolgozatom. Arra gondoltam ugyanis, hogy talán kaphatok így segítséget a témámmal kapcsolatban, s természetesen amennyiben tudok, akkor még én is adhatok így valamiféle megsegítést valakinek...
Szakdolgozati témám : Tanulásban akadályozottak képességfejlesztése kreatív tevékenységek által.
Még csak ott tartok, hogy próbálom pontosan meghatározni a képesség és a készség fogalmak közti különbséget...
(hm,hm.. nem is tudom mi a módja egy ilyen fórum megnyitásának. Itt most köszönjek el, és várjak, s majd kialakul valami? Hát, mivel jobb ötletem nincs: köszönettel szép napot!)
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Nem fórumot nyitottál, hanem témát. Fórumot én nyitottam! :D
Szakdolgozatodhoz itt kérhetsz segítséget, hiszen pont ezért van ez a fórum. Ha nem találsz valamit vagy nem világos azt is itt írd le.
Most egyenlőre várj, mert tuti nem dobja neked senki össze a szakdolgozatod egy hétvége alatt.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Albertt!

"Még csak ott tartok, hogy próbálom pontosan meghatározni a képesség és a készség fogalmak közti különbséget..."
Még főiskolai hallgató vagy?
Remélem is meg nem is :D
Mert ezt a kérdést már rég tisztázni kellett volna képzésetek elején...
Képesség:
áááá. mégsem írom le :D
Pedagógiai Lexikon: G-K 344. oldal
Készség: G-K 362.
(Akadémiai Kiadó, 1977)
Kreativitás ugyanit pl. 475. oldal
:)
Zsolt
Avatar
albertt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: albertt »

Ohhhhhh... üdv,
Nem is gondoltam volna ilyen gyors választ!!
Nos igen... Biztosan tudnom kellene, pontosabban tudom is, de én az egészen konkrét meghatározásokat keresem, kerestem, mert köszönöm az infót, hogy hol keressem!
Majd belejövök ebbe a fórumba, vagy témába! Mert láttam pontosítva lettem, köszönöm! Most meg a piszkozatomat mentettem el, majd 10 percig kerestem, de inkább írtam egy újabb levelet...
Már sok mindenben segített nekem eme honlap, de úgy látom a java most jön...
Ja, és végzős vagyok Tanak pedagógián, de a szakdolit írom nyár óta, csak most kezdett tudatosulni, hogy még nem sokat haladtam...
Köszönettel!
Avatar
opula

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: opula »

"Tanulásban akadályozottak képességfejlesztése kreatív tevékenységek által" - a témád...
Szerintem hegyezd ki az egészet a művészetterápiára, mint pl. zeneterápia, szabadfestés, drámapedagógia. És hogy mi mit fejleszt? - hát néhány órás böngészés után megtalálod a választ :P
Avatar
berzeki

Diszlexia prevenció

Hozzászólás Szerző: berzeki »

Kedves Mindenki!

45 perces diszlexia prevenciót kell írnom,első osztályosoknak szólót.
Ki tudna Nekem segíteni?

E-mail címem: berzeki@freemail.hu
Avatar
albertt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: albertt »

Kedves Opula,
köszönöm szépen!

És Zsoltnak is újra köszönet, a könyvet már meg is rendeltem!
Avatar
albertt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: albertt »

Sziasztok kik ezt olvassátok, s Ti, kik már segítettetek is! Egy kicsit pontosítom magam, mégpedig azért, mert újraolvastam első megnyilatkozásom, s elég nevetséges lett. Kb. olyan mintha: holnapra tortát kell sütnöm. Ööö mi is az a torta?
Elég sok anyagot átfésültem már, könyvet, honlapot. A fejezetcímeim is megvannak, s készülnek. Pl.: jártasság, a Tanak meghatározása, témaválasztás indoklása, bevezetés, stb..
Segítségért azért jöttem ide, mert egy kicsit ,,befordultam". Hihetetlen mennyire pontatlanul használják még a szakirodalomban is a készség és a képesség meghatározásokat. És eme első problémámra már meg is kaptam a választ!
Továbbá egy kissé belassultam, úgy érzem egy helyben járok csak.
Amiben tudok én is segítek bárnkinek! Diszlexia prevencióban most nem tudok segíteni, de ha igen, akkor azonnal itt termek...
Avatar
zsoltzsolt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Albertt!

No, látom elindultál a legjobb úton, az önismeret útján :D
érdemes volt visszaolvasni önmagad :D
Lurija-t kéne olvasnod
segytene a szakdoli témában?
egyik jegyzetetek sem említi?
nekem meg nem ugrik be most a címe a cikknek, műnek, ami kéne neked, de ha majd igen jelentkezem
Zsolt
Avatar
albertt

Re: Képességfejlesztés

Hozzászólás Szerző: albertt »

Hoppá, eddig minden "levél"-ből tanultam valamit, köszönöm Zsolt!
Most éppen azt, hogy miért nem használom a polcomon pihenő több-száz oldalnyi tételt, jegyzetet. Hiszen Lurija ismerős pepsziből(pedagógiai pszichológia) Azt még nem tudom segítene-e, de akár még igen is...
Köszönöm!
Válasz küldése