Milyen tesztek felvételére vagyok tan.ak.-osként kompetens?

Avatar
becky197

Milyen tesztek felvételére vagyok tan.ak.-osként kompetens?

Hozzászólás Szerző: becky197 »

Kedves Mindenki!

Tanulásban akadályozottak szakon tanultam, és úgy tudom ezzel óvodában fejleszthetek. A kérdésem az volna, hogy melyek azok a tesztek (ha lehet pontos névvel), amiket én is felvehetek óvodásoknál, a logopédus nélkül (!)? És melyek azok, amikhez valamilyen tanfolyam szükséges (pl.Sindelar-Zsoldos program )?

Előre is köszönöm a segítséget! :)
Avatar
Zsuzsi

Re: Milyen tesztek felvételére vagyok tan.ak.-osként kompete

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Becky!

Ezzel a diplomával dolgozhatsz még többségi általános iskolában és kisegítőben, vezethetsz kislétszámú osztályt is. Ha ilyen a munkaköröd, ne akarj mindenáron diagnosztizálni, hagyd azt a nevtanra meg az SzB-re, főleg, ha kezdő vagy. Van néhány teszt, amit ugyan felvehetünk, de ha azt nem látja tapasztalt szakember, félre is vezethet minket. Egyébként a problémás gyerekeknek van papírjuk, mérték őket eleget, nem kell ezzel tovább terhelni őket. A másik: egy teszt értékelése irtó macerás, kezdő lendületed és energiád fordítsd inkább a gyerekekre, ne az elemzésekre. Ez jótanács, nem kioktatás. :)
Zsuzsi
Avatar
zsoltzsolt

Re: Milyen tesztek felvételére vagyok tan.ak.-osként kompete

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Becky!

Tulajdonképpen semmilyenre tesztet nem vehetsz fel önállóan :D
Idézek az ELTE Bárczi Gyógyped. Kar tanszék ismertetőjéből:
(mellesleg megjegyzem, ha már ezen a szakon végeztél te is elolvashatnád a szak leírását :mrgreen: )
"szakmai irányítás mellett a tanulásban akadályozott, a tanulási zavarokkal és nehézségekkel küzdő gyermekekkel, tanulókkal, illetve vizsgálati, tudományos kutatási feladatok végzésére."

link:
http://barczi.elte.hu/?page_ID=276&attr_ID=0
Válasz küldése