Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
pearlshine

Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: pearlshine »

Kedves Mindenki!
Hosszú évek kálváriája után most már tényleg nem tudom, mit is tehetnék..A kisfiam 9 éves és a címben említett 'betegséggel' küszködünk óvodás kora óta. Jelenleg ez a 3. iskola, de már ez sem sokáig, mert elég rossz a helyzet. Vecsésen élünk és sajna itt egy hagyományos iskolába jár, ahol nincs semmilyen fejlesztő pedagógus. Az osztály létszáma 34, a tanárnő, a szülők, az osztálytársai gyűlölik a gyereket. Sajnos nem lehet már igazán megállapítani, hogy hogyan is kezdődött a konfliktus. A fiam beleszól az órába, nem tud végig ülni egy tanórát, sokszor elfelejti a cuccait elvinni, megcsinálni a házi feladatot, habár napközis és egész nap az iskolában van. Az iskola kérése, hogy vigyem el. Ezt már megszoktam, általában az iskolákban ez a probléma megoldása, ha a gyerek nincs ott, akkor nincs baj sem. Megértem, hogy a tanárnak nem csak az én gyerekemmel kell foglalkozni, aki egyébként két személyes helyzetekben kiválóan teljesít, viszont a saját korosztályában nem találja a helyét. Az IQ - ja 105. Viszont nekem Ő a legfontosabb és nem fogom tétlenül nézni, ahogyan a mai magyar oktatási rendszer teljesen tönkre teszi. Az utóbbi években számtalan szakember megvizsgálta, de még egyik sem mondta, hogy itt egy lista az olyan iskolákról, ahova Ő járhat. Kérdésem, hogy ha én kiválasztok egy iskolát Pesten, aminek az alapító okiratában benne van a SNI gyerekek fogadása, akkor ezt technikailag hogyan kell intéznem, hogy valóban felvegyék. Pesten dolgozom, minden nap be tudom vinni és hozni is tudom. Ha alapítványi iskolában gondolkozom, tudok e bármilyen támogatást igénybe venni. Bármire hajlandó vagyok, csakhogy a fiamat boldognak lássam. A pszichiáter szerint, lehet, hogy a gyógyszeres kezelés jó lenne, na ja, gondolom ez a legegyszerűbb.
Ha van valakinek tapasztalata, ötlete, azt várom..
Üdvözlettel
Egy tényleg már nagyon aggódó anyuka
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Anyuka!

Nem normálisak, hogy 34 gyerek ül együtt. Hogy lehet így bármit is tanítani? És azt nem hiszem, pont az Ön kisfiával van csak baj.
Nézzük a megoldást. Kell, hogy legyen kisfiának a rehab. bizottságtól szakértői véleménye. A kiválasztott iskola igazgatóját - ahol az alapító okiratban benne van az ilyen típusú gyermekek felvétele, fejlesztése - felkeresi. Ha lehet olyan iskolát válasszon ahol kevesen vannak egy osztályban. /és főleg fejlesztés is, nem csak papíron/
Az alapítványi iskolát akkor javaslom, ha csak "beteg" gyermekekkel foglalkozik.

Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Kedves Aggódó anyuka!
Nézd meg ezt a linket. Jónak tűnik, de fizetős.
Kapcsolat, nyilt nap, stb. érdemes lenne körülnézni.
http://rogersiskola.hu

Persze nem ez az egyetlen Budapesten. A Nevtan talán többet tud.
Üdv, Dóri
Avatar
pearlshine

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: pearlshine »

Kedves Gabi és Dóri!
Köszönöm a hozzászólásotokat. A Rogersben volt a férjem, nincs hely, egyébként kb. 40.000 Ft egy hónap + étel és szakkörök.
Persze kaptam szakvéleményt az I. számú bizottságtól, ami Budán a XI. kerületben van, de a tanévet már Vecsésen kezdtük, mert eladtuk a budai házunkat.
A vizsgálatot elvégezték, de az anyagot rögtön át is küldték Ceglédre, ahová a Pest megyeiek tartoznak. Ez októberben volt, azóta se kép se hang, pedig Nekik kellene kijelölni az iskolát, de ha rájuk várok, akkor nem járok jól.
Ráadásul Vecsésen csak átmenetileg lakunk anyukámnál, amíg nem veszünk egy másik lakást, ami valószínűleg megint a XI.- ben lesz, már véglegesen.
Ezért gondoltam, hogy lépek magam, ráadásul most kezdődnek a nyílt napok az iskolákban, van remény.
Ha van valakinek valamilyen ötlete, szívesen fogadom.
A Waldorf rendszerről mi a véleményetek? Jó ez az iskola típus az ilyen magatartászavarban szenvedő gyerekeknek?
Ha jó is, nagyon drága 980.000 Ft egy évre a tandíj, amiben minden benne van( szakkörök, nyelvoktatás) az étkezést kivéve.
Szép estét Mindenkinek
Mónika
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Itt egy másik cím http://waldorf-csillagosveny.hu/ (sajnos ez is tényleg drága ).
Én a Waldorf iskolát is nagyon jónak tartom (bár ez is tanárfüggő). (A módszereink között volt egy összefoglalóm, de most sajnos nem látom.)
Esetleg.... Nézz körül!
Dóri
Avatar
pearlshine

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: pearlshine »

Kedves Dóri!

A Csillagösvény tényleg jó lenne, de ez kerül annyiba, mint írtam.
A Gyermekház alapítványi iskoláról nem tudsz véletlenül valamit?

Szép Napot
Mónika
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Mónika!
Gyermekház alapítvány? érdemes körülnézni.
Biztató ez a részlet a programjukból:
"...ez a fajta oktatás a hiperaktív és tanulási zavaros gyermekeknél, akik normál osztálytermi körülmények között az általánosan alkalmazott módszerekkel nem lennének képesek tanulni így hát lemaradnának, jól beválik. "
Szerdánként fogadják az érdeklődőket előzetes bejelentkezés alapján.
Dóri
Avatar
Ilona

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: Ilona »

Üdvözlet Mindenkinek!

Most akadtam rá erre az oldalra,és szeretném ha elküldenéd a figyelemfejlesztő programot nekem is.Előre is köszönöm.

Ilona

totya0701@freemail.hu
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nem tőlem kérted, de linkelem. Ugyanis az oldalon fenn van.
http://fejlesztok.hu/segedletek/pedagog ... ogram.html
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
pearlshine

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: pearlshine »

Kedves Tippadók!

Köszi a segítséget, megpróbálom a Gyermekház alapítványt, és ha jutok valamire, akkor megosztom Veletek :)

Üdv
Mónika
Válasz küldése