Részleges integráció

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
SHandi60

Részleges integráció

Hozzászólás Szerző: SHandi60 »

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni,van-e valamelyikteknek a részleges integrációval kapcsolatban tapasztalata. Szeretném, ha megosztanátok velem. Erre vonatkozó törvényi szabályozás is érdekelne. Többségi iskolában gyógypedagógusként dolgozom, enyhe fokban értelmi fogyatékos tanulókkal foglalkozom.
Elöre is kösz!
Andi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Részleges integráció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Andi!
Dolgoztam évekig részleges integrációban. Igaz összevont osztályom volt. Tesi, rajz, ének, infó órákon mentek el. Törvényt erre nem tudok, de biztosan van valahol. Az integrációnak ez a formája jó. De csak! ez a formája.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hosemoni

Re: Részleges integráció

Hozzászólás Szerző: hosemoni »

Sziasztok! Egyetértek az előttem szólóval. Összevont osztályban tanítok gyógypedagógusként, technika, rajz, ének, tesi, info. órákra mennek át a gyerekek. Ezekből a tárgyakból nyilván az őket tanító tanár értékeli őket. Elég jól bevált nálunk ez a módszer, mert az órarendem is viszonylag normálisan megszerkeszthető lett, a nálam levőkkel pedig az aktuális órán sokkal hatékonyabban tudok dolgozni, mint korábban. Ennél teljesebb integrációt én sem tartok kivitelezhetőnek az oktatás mai feltételei mellett.
Üdv. Móni
Avatar
SHandi60

Re: Részleges integráció

Hozzászólás Szerző: SHandi60 »

Sziasztok!
Köszi a válaszokat. Mi is összevont osztály részleges integrációjában gondolkozunk. Szerintem is jobb, mint a teljes integráció. Legalább is a mi gyerekeinkkel.
Köszi a megerősítést, már csak az iskolavezetést kell meggyőzni.
Andi
Válasz küldése