Tankötelezettség

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Tankötelezettség

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Vannak vidéken is, Veszprém megyében pl. több iskola foglalkozik a felzárkóztatással.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Ketty

Hozzászólás Szerző: Ketty »

Itt is van de itt sanos 90% csak magatartással küzdő romák és deviáns viselkedésűek.A testvérem pedig nem ilyen.De ha maradhat általánosba a nyolcadikig akkor nem olyan lényeges ez nem?
Ketty

Hozzászólás Szerző: Ketty »

Dóri! Ez a törvény a tankötelezettségről amit az előzöekben leírtál nem tér ki közvetlenül az általános iskolára, de ettől függetlenül vonatkozik rá, hogy maradhat 18 éves korig ott az sni-is gyerek?
Továbbá találtam egy törvényt ezt hogy lehet értelmezni?Mert én úgy elemzem ezt, hogy aki 8 évesen kezdte meg az általános sulit plusz egy évig vagyis 17 éves korig lehet meghosszabítani az általános iskola idejét.Bocs ha nem világos nekem.Csak amiatt kérdem meg inkább mégegyszer, hogy lehessen mire hivatkozni ha odakerül az ember.Köszi előre is.

52. §Nappali rendszerű iskolai oktatásban a tanuló abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyben betölti

a) nyolc évfolyamos általános iskola esetén a tizenhatodik,
b)
c) középiskola és szakiskola esetén a huszonkettedik

életévét. A c) pontban meghatározott határidő egy évvel meghosszabbítható abban az esetben, ha a tanuló az általános iskola első évfolyamán a tanulmányait a hetedik vagy a nyolcadik életévében kezdte meg, továbbá, ha olyan szakképzésben vesz részt, amelyben a szakképzési évfolyamok száma meghaladja a kettőt.
hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ketty!
Ezen a linken mindent megtalálsz.
http://209.85.129.132/search?q=cache:i5 ... clnk&gl=hu
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Ketty