nem késő még?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
szamecu

nem késő még?

Hozzászólás Szerző: szamecu »

Sziasztok!
Én teljesen új vagyok itt, és nagy érdeklődéssel olvasom a témákat.
A kérdésem az lenne, hogy a 13 éves gyerekkel, aki diszkalkuliás és diszgráfiás eddig nem igazán foglalkozott logopédus. Az iskola nem biztosította, mi szülők pedig nem tudtuk, hogy ez ennyire fontos lenne, és nem fogadtunk fel magánúton egy logopédust. Most már találtunk, de vajon nem késő-e ha csak most kezdik el a foglalkozást. fejlesztő pedagógus 2. oszt. óta foglalkozik a gyerekkel.

Köszi !

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: nem késő még?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Anyuka!
Még nem késő. Csak azt nem értem, ha foglalkozott vele eddig fejl. ped, akkor miért kell a logopédus? Beszédhibás is a gyermek?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

zsoltzsolt

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Gabi!

Nem beszédhibás, csak valahogy a logopédusok mindenfele elhintették a mindenhatóságukat és már mindenki azt hiszi csak ők értenek mindenféle tanulási problémához. És a szülők szerintem így elég rendesen becsapottak.
Na de kedves anyuka, végülis semmi nem késő, annak ellneére, hogy ez már elég késő :mrgreen:
Merre laknak? Ott kellen felkeresni a nevelési tanácsadót és kérni tőlük egy időpontot
ja, és ha lehet és felfogadtakmellé logopédust, akkor cseréljék le, és keressenek egy gyógypedagógust :)
de miből gondolja, hogy dyscalculiás és dysgráfiás a gyerek? vizsgálta valaki?? szakvélemény készült?

Zsolt

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Köszönöm Zsolt!
Valóban elég a gyógypedagógus. :)
Úgy látom, nem csak engem zavar a kavarodás.
Gabi

driszko

Hozzászólás Szerző: driszko »

Bocs, még mielőtt ismét belekeverednénk egy gyógypedagógus - logopédus vitába (én mindkettő vagyok!!!) - szóval 2. osztályos kora óta foglalkozik a gyerkőccel fejlesztőpedagógus - most 13 éves. Tehát 5-6 éve eredménytelen a terápia. Szerintem is ideje a szakember-váltásnak. Lehet, hogy tényleg a gyermek nyelvi rendszerével van a gond, s ez esetben tényleg logopédus kell (ugye az afáziást sem oligofrén szakos gyp kezeli!!!) Fontos a differenciál-diagnózis és akkor könnyű kiválasztani a megfelelő szakembert.

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Isten ments, hogy kezdjük a vitát! Adrienn, biztosan igazad van.
De azért megkérdezném; foglalkozott vele fejl.ped /tételezzük fel jól tudja a munkáját/ és ment a gyerek a kötelező felülvizsgálatokra.
Akkor 13 éves koráig, hol "veszett el"? Ha jól számolok az 6-13 éves koráig, az 7 év!
Senki nem vette észre?
A szakember váltás mindenképp javasolt.
Gabi

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Addig nem érdemes itt ezen gondolkodni és elmélkedni, amíg az anyuka nem jár újra felénk add pár kérdésre választ.
Véleményem szerint, eljárt a fejlesztőpedagógushoz és tulajdonképpen nem történt semmi, mivel a fejlesztőpedagógus sem ismerte fel a valós problémát, különben már réges-régen kezdeményeznie kellett volna a gyermek vizsgálatát.

Válasz küldése