Napkozis tanito gyogypedagoguskent

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
bégé

Re: Napkozis tanito gyogypedagoguskent

Hozzászólás Szerző: bégé »

Sajnos valóban így van,hogy a levelezőn elvégzett képzéseknél a gyakorlati és elméleti átadás - már csak az oktatási beosztás miatt is- lényegesen gyengébb (ezt én is tapasztaltam). Embere válogatja, hogy mennyire veszi komolyan azt, amit tanul, s mennyit tesz hozzá utána, - amit ha van állása- még autodidakta módon képzi magát. Van, aki azért tanul, mert a munkáltatója kényszeríti, van aki csak a "papírért", s van, aki valós érdeklődésből, hitből.
Én most veszítem el az állásom, mert nincs tanítói diplomám (csak óvónői, fejlesztőpedagógiai, és gyógypedagógiai).
Szeretem azt, amit csinálok, szeretem a gyerkőcöket, hiszek őszintén abban, hogy van értelme a munkámnak, de a papírhiánya elszakít ettől. :cry:

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Napkozis tanito gyogypedagoguskent

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nos, csak, hogy tudjátok én az óvónői és a gyp-s diplomámat is levelezőn szereztem. Igaz kicsit régebben, mint ti. Alapos képzést kaptunk akkor elhiheted. Sőt..... Nekünk sokkal többet kellett tudni, mint a nappalisoknak. De egy előnye volt, hogy gyakorlatunk is volt, mert csak azt vették akkor fel a fősulira, akinek munkahelye is volt.
Bégé nagyon sajnálom, hogy elveszíted az állásodat.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Válasz küldése