Segétség!!!

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Reményvesztett

Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: Reményvesztett »

Szép napot!
A fiamnak olvasási nehézségei vannak.3.osztályos,nem rossz képességű egyébként.Minden fórumon kerestem már segítséget,de csak olyan megoldásokat találtam,hogy vegyek 8900Ft-.ért tesztet,28000Ft-.ért szoftvert.Nos sajnos ilyesmi szóba sem jöhet munkanélküliként.Nagy üres szózatokat is kaptam,de használható gyakorlati tanácsot nem.Sajnos a napi több órás "nyúzás "nem hoz fejlődést.Ettől több időt már képtelenség olvasásra fordítani.Szeretném megtudni,hogy szegény emberek számára van valamilyen lehetőség??
Előre is köszönöm.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: Dóri »

A kerületi vagy területi logopédus. Ő ingyen foglalkozik a beosztott gyerekekkel. Ha ügyes, akkor nagyon sokat segíthet.
Ha nem tartozik a logopédiai hatáskörbe, akkor a szülő kérhet felülvizsgálatot. :shock:
Avatar
driszko

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: driszko »

Az iskolában (ahová jár a gyermek) nincs logopédus? Szinte minden intézményben jelen van. De fejlesztőpedagógus is tud segíteni. Érdemes lenne felkeresni a területileg illetékes nevelési tanácsadót, vizsgálatot kérni, s ha beigazolódik a diszlexia, akkor ők gondoskodnak a fejlesztésről is.
Avatar
Reményvesztett

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: Reményvesztett »

Köszönöm,hogy megpróbáltatok válaszolni.
Természetesen ,amikor ráébredtem,mivel állok szemben az első dolgom volt a helyi logopédustól segítséget kérni,persze szinte eredménytelenül!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Reményvesztett!
Én azért megpróbálkoznék a nev. tannal, vagy a rehab. bizottsággal. Elmondanám problémámat. Talán ők mondanak valami jó ötletet. Az is lehet, hogy be tudják venni a fejlesztésbe.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
driszko

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: driszko »

Hogyhogy eredménytelenül???? Mi volt eredménytelen? Nem vizsgálta meg? Vagy nem tudta felvenni év közben? Vagy felvette, de a terápia volt eredménytelen?
Avatar
Reményvesztett

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: Reményvesztett »

Mint,ahogyan írtam is jó képességű a gyermekem,matekból ,környezetből 5-ös,csak olvasni nem tud megtanulni.Tehát ˇ"nem igényel speciális nevelést".Csakhogy én el döntöttem,hogy valahogy megtanulunk olvasni is,konkrétan ehhez kellene segítség ,mivel ezt nekem egyedül kell megoldanom.Persze már találtam pár fejlesztő játékot,de ez még kevés.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Reményvesztett!
Helyes, ha gyermeked tud olvasni, de ezt bízd szakemberre!!!! Néha a szülők többet ártanak, mit használnak. Nem bántó céllal írom.
Néhány fejlesztő játék pedig nem lesz elég. Lejebb írtam, hová fordulj.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szabadiagi

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: szabadiagi »

Kedves Édesanya!
Én is csatlakozom Hogabihoz, segítséget a lakhelyetekhez legközelebbi nevelési tanácsadóban, vagy szakértői bizottságnál kérhettek! Ha találsz olyan gyógypedagógust, aki diszlexia prevencióval illetve redukáációval foglalkozik, szintén sokat tud segíteni. A részképességeit sem árt ilyenkor feltérképezni, hátha ott derül ki, mi a probléma. ....
Ági
Avatar
driszko

Re: Segétség!!!

Hozzászólás Szerző: driszko »

Kedves Reményvesztett!

Épp ezért kérne speciális segítséget kérned: mert a gyermeked jó képességű "csak" olvasni nem tud megtanulni - azaz diszlexiás. Akármennyire is fájó ezt beismerni, ez a helyzet. A diszlexia az olvasás zavarát jelenti olyan gyermekeknél, akik átlagos, vagy átlag feletti intellektussal rendelkeznek, és a szociális elhanyagoltság, meg a rossz tanítási módszer sem indokolja az olvasás ilyen mértékű zavarának kialakulását. Na, ezt nem tudtam leírni rendesen. De pl. Einstein is diszlexiás volt, és rá aztán végképp nem lehet mondani, hogy "buta" volt! Minél előbb kerestek fel egy logopédust, annál hamarabb orvosolhatjátok a problémát. Én is szívesen megnézem - ha Dunavecse nincs túl messze számotokra.
Válasz küldése